Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на зарядно+батерии
Автор: naiden   
Дата:   28-09-07 11:02

Спешно трябва да закупя що-годе читаво зарядно в комплект с батерии - по възможност 4 бр. и по възможност 2700 mah. На стойност около 30-35 лв.

Батериите ще бъдат използвани във Samsung S800, а той потребява доста енергия.

Позагледал съм се в едни Sanyo, които се предлагат в Технополис в две разновидности - с батерии 4х2700 Sanyo или с 4х2000 Eneloop. Самите зарядни нещо малко ми се виждат дървета. Вие какво ще кажете? Загледах се и в едно Panasonic с 4х2100 mah, уж има разни електронни регулатори, струва към 36 лв.

Прочел съм темите тук във форума, но не събрах достатъчно инфо, за да взема конкретно решение.

Моля, дайте препоръки и мнения!
[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: doca   
Дата:   28-09-07 12:41

Не мога да ти препоръчам батерии, въпреки, че аз работя със Sanyo 4х2500, от които съм много доволен.
Но за избора на зарядно ти препоръчвам, да бъде с автоматично изключване след достигане капацитета на батериите при зареждането им. Може да е малко по-скъпо но си заслужава и ще спестиш доста ядове и чуденки, дали са заредени или не са батериите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: bmafiaw   
Дата:   28-09-07 13:39

Ansmann->

http://batteryshop-bg.com/home.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: iiccoo   
Дата:   28-09-07 14:05

Вземи се си Саньо със същото зарядно. За мен това е най-добрия избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: bmafiaw   
Дата:   28-09-07 14:09

Еми имам и санио не знам дали са чак толкова добри, тези на Ансманн са бързо зареждащи и имат функция като литиовоионите , може да ги зареждаш по всяко време т.е не е нужно да са разредени до край, имам вече 2 чифта санио и 1 асманн , надявам се да изкарам с тях 1000 снимки с светкавица правени.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: noemis   
Дата:   28-09-07 14:40

до сега не съм ползвал по добри батерии от sanyo eneloop

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=1305&show=additional#slides-pane-0



Публикацията е редактирана (28-09-07 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: bmafiaw   
Дата:   28-09-07 15:13

Спешно трябва да закупя що-годе читаво зарядно в комплект с батерии - по възможност 4 бр. и по възможност 2700 mah. На стойност около 30-35 лв.

-- Kak do 30-35 lw 4 baterii 2700 s zariadno fe , te bateriite struvat samo tolkova. Pak i chitavo molq ti se

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: insight   
Дата:   28-09-07 15:14

Много се втелявате в тези батерии, много е важно да са 2 броя (2 комплекта) и като тръгвате на сериозно снимане и 2-та да са заредени...
.. а амперчасите - те китайците си ги пишат на рекламни начала - на границата, на която някой ще им повярва, не знам как още не са пуснали батерии 10000 амперчаса.

PS: аз имам 2 комплекта, 1800 и 2400, познайте кой изкарва значително по дълко, при равни експлоатационни условия и при положение, че са 1 и съща марка.



Публикацията е редактирана (28-09-07 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: naiden   
Дата:   28-09-07 16:02

Относно батериите - може и да е рекламен трик, ама имам един чифт Sony 2700 mah и определено траят почти двойно в сравнение с "едни други", които са 1800mah. Поне в моя случай е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: noemis   
Дата:   28-09-07 16:22

Казах ти вземай sanyo eneloop, които са 2000 mah, няма да съжаляваш. Аз имам такива, а също и sanyo 2700 mah. Последните ми издъхват много на бързо със сравнение с eneloop-а. sanyo 2700 mah са супер зле рекламен трик, на който се хванах.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: naiden   
Дата:   28-09-07 17:06

Ок, навих се, а за самото зарядно какво ще кажеш, голямо дърво ли е? Макар че, от друга страна идва почти даром към батериите. [smilie11]



Публикацията е редактирана (28-09-07 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: Artefact   
Дата:   28-09-07 17:31

Със Сонитата мнооого да внимаваш [smilie5]
Някои серии са такива боклуци (или са менте де, ама се продават и в големите магазини).
Та тези серии имат висок саморазряд при стоене без да се ползват (за 2-3 дни спадат с по 50-60 %) и се скапват сле доколо 3-4 месеца нормална употреба.
За саниото - доста прилични батериики са [smilie5]
Аз лично съм фен на Варта 4хбатерии с Варта зарядно комплект и то на много добра цена. Имат сравнително нисък саморазряд (20% за 20-тина дена и маи повече не падат, ама не съм чакал повече), вече една година и не са мръднали от към капацитет. Ама да знеш, че се зареждат малко бавно - големите капацитети в порядъка на 16-18 часа, а след повечко ползване стига до 22-24 часа!!!
Има и комплекти с бързозареждащи се ама цената е по-висока [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: bobo21   
Дата:   28-09-07 17:59

Гледах в Техномаркет комплект Варта - 2х2500 със зарядно за някакви смешни пари - 30тина лева. Дали са читави?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: noemis   
Дата:   28-09-07 19:48

Ок, навих се, а за самото зарядно какво ще кажеш, голямо дърво ли е? Макар че, от друга страна идва почти даром към батериите. [smilie11]

Ами за зарядното ще ти върши работа. Преди няколко месеца се бях навил да си купувам хубаво зарядно. Разгледах много модели и прочетох бая. И накрая се отказах щото трябваше да дам повече от 100 лева за зарядно. Ако ти се дават толкова пари ще ти кажа два модела, който са страшно добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: surg   
Дата:   28-09-07 22:11

има 3 възможности....
1. скъпо - над 100 долара зарядно и скъпи - над 10 -15 лева батерии едната....
това се поддържа от една част от хората тук

2. евтино зарядно - 7-9-12 лв с малък ток на зареждане....100-150 МаЧ (ужасен избор, смених 3-4 за 2 г), ще рече ще зарежда батеритре 30 и няколко часа , не е приемливо, не са точни, горят, повреждат батериите...и разни батерии

3. лчиния ми избор...
AlcaXline с заряден ток 700 мач и 360 , 3 ВИДА ЗАШИТИ, ед. цена около 18 лв в Техномаркет, има го и комплект с 4 батерии 2200 Мач, и даже с 2500 за 30 или 35 лв
има и батерии C.F.L 2500 - 2700, na cena 4-6 lw, едната, имам 3 х4 от тях, и съм крайно дооволен

4. колкото до числата - имаше сайт, в САЩ с тестове на 20 и повече батерии,вкл и китайски...
имаше разлики от 2-7 % от номинала , не повече....и първия избор, беше на малко пред следващите 2-3 ....не става вупроса за пъти и 50 % разлика изобщо

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: aleksi_alev   
Дата:   29-09-07 00:01

Проблемa "батерии" съм забравил отдавна купувайки преди две години и половина зареждачка Варта с двойка батерии 2000 mAh за 50 лв. плюс още един чифт по 10 лв. бройката, които се зареждат за 15 минути и стават като печки - лятно време не се държат в ръка след зареждане, да се чудиш как не им пада подвързията. Зареждачката е интелигентна и зарежда двете батерии независимо, не презарежда и се изключва сама накрая, номални батерии зарежда нормално - с нормален ток за 14-16 часа, или колкото ги държиш там, без да се изключва. Имаше я и във вариянт за 4 батерии май за 70 лв.

Сега гледам какви ли не марки и модели, бързи, експресни и бързаци зареждащи за 4 часа, за 2 часа, дори за 1 час, но Вартите нещо не ги виждам, мога да ти напиша моделите, но не знам дали има откъде да се купят. Моите 2 двойки за периода са снимали общо около 140 000 снимки и не намирам да са си намалили капацитета досега, може и да се заблуждавам, знам ли!? Питам се дали има и други хора с толкоз стари батерии!?!

Каквито и да са батериите обаче най-големият им враг е презареждането, а това да зареждаш батерии 16 часа не ми го побира акъла ... батерии ли ще зареждам, или ще снимам!?!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: emoned   
Дата:   29-09-07 21:07

Ако можеш намери SCC-S5 - това е зарядно със един чифт батерии на Самсунг, специално предвидено за S800 - батериите се зареждат директно в апарата (макар това да има и доста минуси). Цената е 24 лв в Техномаркета. Имам и още един чифт батерии на Унирос ама не траят и на половината на Самсунга - батериите са 2500 мАЧ - и едните и другите. Б

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: neddrag   
Дата:   29-09-07 21:19

Още един глас за Eneloop. Не зная колко са седяли по складове и магазини, но като ги отворих и замерих - 1.32 V. И едно зарядно имам с тях, но него не съм го пробвал още, щото батериите не са се изтощили.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: Paqk   
Дата:   01-10-07 13:02

забрави за вартата,аз ползвам uniross.чудя се как още са живи ,все пак ги имам от 5 години

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: didesignbg   
Дата:   01-10-07 13:30

да похваля 2бе, че имат в наличност прекрасното комплектче от зарядно и 4 батерии Саньо Енелууп
http://2be.bg/it_accessories.php?open=17&class=0



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: tm   
Дата:   01-10-07 14:47

Още един глас за SANYO ENELOOP !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: tm   
Дата:   01-10-07 14:50

http://www.eneloop.info/whatseneloop.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на зарядно+батерии
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-07 15:00

енелоп има вече 2700 но зарядното не е умно и трябва да се следи [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »