Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широкоъгълен обектив за Канон?
Автор: S-T-I   
Дата:   27-09-07 03:00

Колебая се между долните четири[smilie8]


1. Sigma 10-20mm F/4-5.6 EX DC HSM

2. Sigma 12-24 mm F/4.5-5.6 EX DG

3. Tokina 12-24mm f4 DX

4. Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM



Клоня силно към първия заради приличната цена и началото от 10мм/както и вътрешния мотор HSM/ [smilie10]

Какво бихте споделили [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив за Канон?
Автор: ALBIREO   
Дата:   27-09-07 03:21

За мен лично - 2 или 3.
Съвсем скоро ще си взема един от двата (по-вероятно 3).

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив за Канон?
Автор: otvorenia   
Дата:   27-09-07 03:24

Избора би трябвало да бъде между първия и последния.
Моя избор е последния EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM. Независимо че си е мек по краищата, това е един добре дизайниран обектив с безшумен автофокус. По скъп е обаче от Сигмата в същия диапазон

Сигма 10-20 не съм я пробвал, хубави отзиви има за нея обаче.
Токина 12-24/4 е отличен обектив с постоянна светлосила 4 и за мене е над сигмата по optical performance. Недостатъка и е че с 2мм по тясна.

albireo : Tokinata ти е избора щом най широкото не те влече



Публикацията е редактирана (27-09-07 03:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив за Канон?
Автор: christal   
Дата:   27-09-07 03:25

Първия не съм го пробвал, но има едно особено кривене, не е дъговидно, а е сплеснато и няма софтуерно оправяне. В широкия край е добре, към 15 мм става мек.
От втория съм пробвал два - много е зле. Определено по-ниско качество от китовия ЕФ-С 18-55. Силно винетиране и мъгла.
Третия тука много го хвалят и наистина има добър контраст, но не споменават за световния му рекорд по хроматични аберации. Освен това разликата между 10 и 12 мм е голяма.
Канона го имам и ми върши идеална работа. Може би първата Сигма да е малко по-остра на 10 мм, НО все пак е по-тъмен обектив, не е така добре защитен от флеър и криви неприятно. Пък и е само до 20. ОСВЕН ТОВА HSM не е равно на USM. Нищо, че са широки обективи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »