Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: kirilp   
Дата:   26-09-07 20:51

Здравейте,снимам с основен апарат Минолта 700си и Сони А100.Идеално съм запознат с преимуществата на СЛР,обаче има места,хора и време,където СЛР не винаги е най-удачното решение.Искам нещо "джобно",но добро! С отличен обектив и прилично не-малка матрица.Суперзум също не се гони.Затова съм се спрял на тези двата.Понеже Г9 не се продава още,ми е ясно,че е лек ъпгрейд на Г7,има и РОУ.Кой от двата да избера? Недостатъци и плюсове? Моля,да ме посъветвате.

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: prism   
Дата:   26-09-07 20:57

Pro 1 е доста стар модел, вече. Предимствата му пред G9 са в малко по-голямото оптично приближение и широкоъгълния обектив. От друга страна не е стабилизиран, шуми повече(въпреки по-голямата матрица) и е по-бавен. Ако 27мм са ти важни - Pro 1, иначе няма много причини да го предпочетеш, още повече, че не може да се намери нов.

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: simbon4o   
Дата:   26-09-07 21:04

това за шуми повече... [smilie18] шуми по-малко G9 маже повече е по-правилно да се каже, може да е стар ПРО1 ама е последния канон който харесвах като възможности. Новите не струват пред него а е коя година модел... и оптиката му е много добра!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: kirilp   
Дата:   26-09-07 21:11

Честно да ви кажа,много от новите изпробвах-Фуджифилм Е900,Канон С3ИС,Олимпус СП500УЗ-всичките са висок клас сапунерки,с РОУ,ама изображението е някак си замазано-има някаква корекция на шума дори и в РОУ и маже ужасно.Канон Г2 ми хареса,но е ненамираема антика,той наистина вече е мноооого стар.А на прословутия Г5 му се искат доста парички още-350лв. и ми се вижда неоправдано пред 600 за про1 и около 900 за Г9?

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: simbon4o   
Дата:   26-09-07 21:15

600 за FZ30? [smilie5] какво да ти кажа, какво смяташ да снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: kirilp   
Дата:   26-09-07 21:20

а,и това го пробвах.Само на РОУ снимките стават,иначе са шумоподтиснати и са като на кристалчета.Много е голям освен това и този РОУ 20мб.[smilie11].За екскурзии и събирания ми е необходим и фокуса да хваща движещи се хора,защото АФ-то на оли сапунерките мноооого се бави.

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: nikiii82   
Дата:   26-09-07 21:33

Канон А650 нещо по ме кефи напоследък от Г7. Удивително безшумен за 12те си мегапиксела, 6х, стабилизация, по-евтин, въртящ дисплей, доста по-удобен.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: medunski   
Дата:   26-09-07 22:13

Много внимавайте с А650 - три смених и трите имаха проблем. Разкошен апарат ако е без дефект, но след третата бройка аз вече се отказах от модела. Жалко защото на ISO400 прави страхотни снимки без видим шум, има въртящ се дисплей и е много удобен - мързи ме да изброявам , но е точно това което търсех за да заменя S3 is. IQ-то е No1 за сапунерка, но така и не попаднах на читава бройка. В профила ми може да видите снимка, която демонстрира нагледно дефекта и да се запознаете подробно с него тук:

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=24837355

В резултат на това след 5 поредни модела на Canon(в последните 6-7 години), най-вероятно ще мина в другия лагер и ще се метна на FZ 18...



Публикацията е редактирана (26-09-07 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: prism   
Дата:   26-09-07 22:16

simbon4o, един приятел има Pro 1. Повярвай ми, шуми доволно над 200 аса. Колкото твоята 30-ка, всъщност [smilie8] [smilie3]
Иначе А-серията на канон по принцип [smilie23] , но 650 може и да е изключение, не съм го гледал.

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: medunski   
Дата:   26-09-07 22:21

610, 620, 630, 640, 650 от А-серията на канон са малките братчета на Г-серията - матрицата и оптиката им е същата, просто нямат RAW и са пластмасови...

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: aldygreen   
Дата:   26-09-07 23:08

Само 650 няма, заради новия процесор DigicIII. 610, 620, 630, 640 с кракнатия фърмуер си получават RAW, хистограма при снимане с индикация на критичните области (другата си я има по рождение), DOF калкулатор, индикатор за състоянието на батерията, скриптове за управление, календар, управление на папки и файлове и дори 2 игрички[smilie3]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-09-07 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: simbon4o   
Дата:   27-09-07 00:04

prism вярвай ми не шуми колкото 30-ката, доста по-малко е. Особено на RAW много е добър. А за 20МВ RAW, 15МВ е а и като го записва за 3сек какво толкова. Картите да не са скъпи, 2GB е никакви пари вече. За снимките му на JPEG, 30-ката и трябва лек noise reduction от шопата като пост обработка на JPEG-а и става доста добър! За бързината на фокуса... по-бърз при компактен апарат много трудно ще намериш, има си пиниз от менютата се включва бързия фокус и... ловил съм птици в полет бягащи и всякакви гадове в движение. За размерите - не знам мен ми е супер удобен.

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-07 09:01

Гледам че са пуснали хак за роу за Г7, което значи че и за 650 ще има...

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: PolarBear   
Дата:   27-09-07 09:49

Трудно ми е да дам добър съвет след като не съм докосвал Г9. Но все пак помисли дали Г3/5 не ти вършат работа, 350 лв за тях са съвсем оправдани. А ако все пак се търси по-голяма матрица и качество, идеално за компактен апарат помисли за Олимпус С8080WZ - апарат близък до идеалния, само с 3 забележки, не много малък, бавен при обработка на роу и къс, но затова пък изключително качествен и добре напаснат към сензора зуум. По отношение на шума е на съвсем друго ниво от ПРО-1.

За всички споменати от мен апарати освен Г9 говоря от собствен опит. Имал съм ги и то все като бекъп към ДСЛР-ите си.

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: aleksi_alev   
Дата:   27-09-07 16:04

Само ще цитирам поправячът на Канони - Зентекс:

"Каноните от серията А600 се трошат като великденски яйца, троши се оптиката!" ...

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: aldygreen   
Дата:   27-09-07 16:22

aleksi_alev Сама ли се троши (кое се троши) или трябва да и се помогне?[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-09-07 16:27

Panasonic LX2, ама много пари. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: asahi   
Дата:   27-09-07 16:28

За втори апарат препоръчвам сапунерка, която стои в джоба. И двата дискутирани апарата са по-големи, съответно нямат функциите на 2-ри апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: surg   
Дата:   27-09-07 17:21

разгледай всеки един от серията Канон А610 620 630 , преди 6 месеца бяха най доброто в класа...а за 610 и 630 има мнооого отлични отзиви, бяха и най продаваните апарати в САЩ, а и ценово са много изгодни днес...оше се продават тук там и у нас и в САЩ през нет...

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: da.fo   
Дата:   27-09-07 21:02

КирилП
-а защо не Коника/Минолта -А200 ?


Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: kirilp   
Дата:   27-09-07 21:12

Защото няма!

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: Canon   
Дата:   27-09-07 21:13

Ми то и про1 няма вече

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: da.fo   
Дата:   27-09-07 21:18

аз имам два А-200. единия може и да го продам [smilie11] защото имам и Сони А100



Публикацията е редактирана (27-09-07 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: kirilp   
Дата:   27-09-07 21:19

Я,какво е Сони А200?
Аз имам А100,а се точа и за А700?
Колко му търсиш на А200?

Отговори на това съобщение
 Re: За втори апарат - Канон Г9 или Канон Про 1 ?
Автор: apollo   
Дата:   27-09-07 21:19

Сони А200 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »