Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: bobo21   
Дата:   23-09-07 23:42

Здравейте,
Би ли споделил някой впечатления ако е ползвал този обектив.

Имам в колекцията си един такъв и се питам какъв ще е ефекта ако се закачи на цифров Пентакс примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: tarzan   
Дата:   24-09-07 00:01

Имам в колекцията си един такъв и се питам какъв ще е ефекта ако се закачи на цифров Пентакс примерно.

Предполагам ще е по-зле от китака. Не виждам смисъл да се слага широк обектив на кроп-фактор камера. Да оставим настрана, че този обектив и на 35мм камера не ми харесва.

Едит: на филм не ми харесва цветопредването на обектива. Има какво да се желае и по геометрията. И двата аргумента не играят голяма роля на цифрова камера, където не съм го пробвал. Там обаче други фактори пак говорят срещу обектива.



Публикацията е редактирана (24-09-07 03:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: bobo21   
Дата:   24-09-07 12:23

Като ми дойде пентакса ще споделя и аз впечатления.
Със сигурност едно сравнение с китовия на същото фокусно разстояние ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: Canon   
Дата:   24-09-07 12:27

Не беше нищо особено на филм

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-09-07 12:33

Не ми хареса с Canon 350D. Придава зеленикав оттенък, което, разбира се, не е проблем, но и качеството на оптиката е почти отвратително.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: ttommy1   
Дата:   24-09-07 13:20


ЗАЩО ДА Е ОТВРАТИТЕЛЕН ???
[smile]

Аз си го харесвам...
http://photo-cult.com/showpic.php?aut=ttommy&id=194597

http://photo-cult.com/showpic.php?aut=ttommy&id=194597

http://www.4coolpics.com/author_photo/85/135073.html

http://www.4coolpics.com/author_photo/85/135070.html


Дава ми доста добър детайл, много приятно боке и прилично цветопредаване. Ползвам го с макропръстени и ми прави много къс ДОФ...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: bobo21   
Дата:   24-09-07 17:10

Много са противоречиви мненията в нета.
Има и твърдения, че различните серии са с различно качество.
Ще проверя.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: dimi2007   
Дата:   24-09-07 18:03

много е характерно за цайс йена че два еднакви ленса дават различен резултат...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   24-09-07 20:28

на наи-отворена бленда наистина омекотява,но на 5,6 и нагоре е ОК!никак не е лощ!но наистина на матрица ще му загубиш широкото!?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: bobo21   
Дата:   24-09-07 23:32

Е, пълно щастие няма.
Ако беше 20мм обектива ..

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: Suggs   
Дата:   04-06-12 19:01

Колеги, имам една молба - може ли някой да сподели снимки с Pentacon 29/2.8 , на цифрово тяло, в пълен размер? Може собствени, а може и да ме насочите някъде, където има качени.
Поръчал съм си за утре такъв обектив, и искам да знам, като го тествам, какво да очаквам. Ще го ползвам на Canon EOS 1000D. Интересува ме най-вече като острота - в центъра и по краищата, и на различни бленди.
Ако някой има (или е имал) такъв обектив и иска да сподели опит - също ще съм благодарен [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: simbon4o   
Дата:   04-06-12 19:52

Имах за кратко такъв китака го убива от всякъде по всички показатели. Но обектива прави приятни бокенца ако успееш да го накараш да ги прави и придава много ретро визия на кадъра. В общи линии това е един от най-лошите 28-30мм обективи. Виж пентакон 30 3.5 е друга работа. А ако си с пентакс и ти хареса като мм как се държи в базара има един пентакски 28 2.8 който е по-добър от китака и е около 70лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: Suggs   
Дата:   04-06-12 20:07

Благодаря, но засега не смятам да си купувам трето тяло [smile] .

Не очаквам кой знае какво от обектив за 30 лв. Проблемът е друг. Продавачът ми сподели днес, че като го е изпращал, служителката в Еконт го е изтървала. Според него не се е отразило на работата, но все пак ще го тествам, и искам да мога да сравня резултатите с такива от друга бройка. С други думи - ако снимките излизат като едно голямо боке [smilie5] , дали е нормално за модела, или е повреден от удара.

Имал си такъв обектив, не ти ли е останала някоя тестова снимка? [smile]



Публикацията е редактирана (04-06-12 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: novi4ok   
Дата:   04-06-12 20:40

Имам такъв и съм си играл с него на Никона - мекичък е до f 5.6, няма кой знае каква резолюция на никоя бленда, като цветопредаване е малко неточен, но пък придава приятна "ретро" визия на снимките. За близко снимане и портрети е ОК, за по-общи планове - не. Аз го смених с 35мм Цайс - мнооооого по-интересен обектив.
Нямам запазени снимки с Пентакона, а сега не ми се рови да го намеря и да снимам няколко кадъра. Само ще вметна, че за занимавка срещу 30 лева е ОК. За повече - не си струва.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 20:45

На филм беше добър, даже доста. Не е мислен за матрици и му личи по резултатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: bumbar   
Дата:   04-06-12 21:25

Като гледам разни снимки, има много модификации на този обектив. Примерно PENTACON AUTO има с надпис на пръстена 28/2.8, има и 29/2.8. Разликата е много малка, но се убедих, че не е грешка или изтъркване на белия печат, а са си целенасочено 8-ца или 9-ка. Имам варианта 28/2.8 и съм много доволен от него, макар покритието му отпред да е яко надрано. Прилична острота, приятни цветове (на кроп). Изрових една качена моя снимка.
Но фактът, че има толкова модификации и толкова различни отзиви, сам по себе си говори, че има големи разлики и между отделните бройки. Така че сравняването на снимки в този конкретен случай вероятно няма да свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Pentacon 29/2.8 Auto?
Автор: Suggs   
Дата:   04-06-12 21:45

"Автор: bumbar
Дата: 04-06-12 21:25
Като гледам разни снимки, има много модификации на този обектив."

[smile]

Става дума за:

"Автор: bumbar
Дата: 01-06-12 15:46
Ей, отнесоха ли го веднага този хубав обектив? Ако не - и аз съм кандидат на опашката!"

Още не съм го отнесъл, да видим ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »