Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сенник
Автор: iiccoo   
Дата:   23-09-07 09:07

Вчера излязох да пощракам преди работа. Беше много силно слънцето и трябваше да снимам на една сцена, а така се подредиха, че то се падна зад тях и много от снимките ми станаха все едно са избелели. Дали това може да се избегне със сенник ? Никога не съм ползвал и не знам точно в кои случаи действа. Благодаря. [beer] Ето и една от снимките без никакви обработки

http://images21.snimka.bg/004053252-big.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: iiccoo   
Дата:   23-09-07 09:08

Интересно е също, че и най-левия и най-десния са с малко по-добро черно, а тези в средата за избелели най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: holden   
Дата:   23-09-07 09:21


http://img217.imageshack.us/img217/8913/004053252bigcopyyp6.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: gecata   
Дата:   23-09-07 09:28

Image - Adjustment - Auto Level, brightness - 10, Contrast.. +6 и спасяваш положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: iiccoo   
Дата:   23-09-07 09:32

Додбре де ама предпочитам да я направя нормална с по-малко обработка ако може. Аз като снимам 100 снимки 10 обработвам, а останалите си ги държа за "семейния албум" без да си играя с тях и не мога да обработвам всички ако пак се осветят така.

Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: doca   
Дата:   23-09-07 09:36

Аз използвам сенника в случай, че слънцето ми е отстрани или е в зенита си + задължителния UV-филтър. Би следвало да сложа и LPL-филтър, но още не съм си купил.
Въобще има ли слънце, няма меко изображение.

Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: hash   
Дата:   23-09-07 10:49

можеш да пробваш да си правиш сянка на обектива и с ръка или шапка например. ще видиш какъв е ефекта като попаднеш в такава ситуация и ще прецениш трябва ли ти сенник. като цяло е много хубаво винаги да снимаш със сенник. не пречи :) но не е и панацея за всяка ситуация

Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: iiccoo   
Дата:   23-09-07 16:07

Пробвах с ръка тогава, но хич не ми беше одобно да си държа сапунера с една ръка [smile] Мерси. Значи ще си взема когато намеря такъв размер като моя.

Отговори на това съобщение
 Re: Сенник
Автор: Reshovski   
Дата:   23-09-07 21:18

Ако слънцето е прекалено ниско сенника не спасява, представи си лъча как пада и какъв трябва да ти е сенника за да не закрие част от изображението при различна дължина на обектива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »