Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Майстор за мехчета?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-09-07 23:04

Някой да знае в БГ майстор, който прави нови мехчета за камери? Искам да ми нагънат няколко - малки и големи...

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: muu   
Дата:   22-09-07 23:09

trudnnoo! имах някъде литература за технологията,от 50те. много.... ,абе занаят си е. може майстор за акордеони,а?

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-09-07 23:11

е чак толкоз голям не ми трябва... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: muu   
Дата:   22-09-07 23:11

пс: познавах хора които го можеха ,но за жалост не са вече между живите...

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: delchev   
Дата:   22-09-07 23:30

намерих ей това http://www.cyberbeach.net/~dbardell/bellows.html
и за да не се изказвам неподготвен до преди малко го пробвах... за 10тина мин работа - има видим резултат - пипкаво е, но става, предполагам че ако има подходяща мотивация (парична или някаква друга) - ще се намери кой да го направи...
ясно е, че е по-добре да го направи човек, който с това си се занимава, де... тъй че - дано намериш, Гена, а пък ако се намери такъв - пусни ми после едно ЛС, че имам едно мехче за ремонт, ама не ми стиска да го нацеля цялото сам все още...

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: dobria_starec   
Дата:   22-09-07 23:30

за съжаление май само майстор на акордеони

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: karavelov   
Дата:   23-09-07 00:19

Ако се намери майстор и на мен ми трябва, че нещо не съм толкова сръчен :) А майсторите за акордеон, ми не знам дали ще могат да направат мех тип "пресечен конус"

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-09-07 00:33

Меховете трябва да са направени от достатъчно гънък и гъвкав материал, за да позволяват движение на стандартите при сгънато състояние...

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   23-09-07 02:50

А как ви се струва като вариант да се използва черен еластичен плат, в който да се напъхат пръстени и да се зашият за плата? Предполагам, че при разпъване, платът ще пропуска светлина, но си мисля, че ако се сложи втори слой плат, стените на меха ще станат достатъчно плътни, за да не влиза светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: mrge.org   
Дата:   23-09-07 09:22

Аз ползвам черен найлон от касета за лазерен принтер. За секунди се нагъва [smilie5]

Сега е много рано да звъня, по-късно ще се обадя на един човек, който ми е казвал че си прави мехове за някои апарати.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: mrge.org   
Дата:   23-09-07 10:22

Имаш ЛС с телефона му[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-09-07 11:11

С найлон не става при големи размери. На мен единия ми трябва за 8х10" камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: mrge.org   
Дата:   23-09-07 15:13

Аз найлона го ползвам за тилт/шифт с 80 мм обектив. Иначе за твойте цели естествено кожа.

Е не е само кожа - на единия ми апарат (9х12) външния слой е от тънка кожа, вътре в ивиците на сгъвките лентички картон и отвътре черен плат. Имам подробни наблюдения защото по неизвестни на мене причини този апарат беше достигнал до мене с мех, който не е довършен. Доста фино лепене падна, но поне си беше нагънат и подреден та не беше трудно да се досетя как се довършва.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Майстор за мехчета?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-09-07 18:03

Аз как да си го нагъна сам - зная, но нямам нерви. Търся някой, дето с това се занимава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »