Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ эа видеокарта
Автор: DD5   
Дата:   22-09-07 16:24

Здравейте!Вчера си купих но монитор-НЕК 2070 нх
,препорачителната резолюциа е 1600/1200,но това е максималната реэолюциа на видеокартата ми.При кропване се получава страшно моткане други такива дразнещи дреболии.Ta молбата ми е да ми препоръчате някоя надежна карта эа това дъно-GIGABYTE P4Titan 8S655FX-че и в магаэините гледат да ти продадат най-скъпата,ама не е гаранция че ще върши работа.Досега имах Ge Forse FX 5200,преди 2год е събиран компютара

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: bobo21   
Дата:   22-09-07 16:41

Всяка съверменна видеокарта с 64+МБ памет ще свърши работа.
Примерно сравнително евтината nvidia nx7300gt на MSI.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: ss_sgp   
Дата:   22-09-07 16:43

вземи си евтина, но с DVI изход и тогава няма да имаш проблеми с изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: dimi2007   
Дата:   22-09-07 16:45

мдааа... без два монитора - заникъде [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: DD5   
Дата:   22-09-07 17:16

Благодаря на отзовалите се,но и повече съвети не са ми излишни[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: simbon4o   
Дата:   22-09-07 18:38

МP 7300GT 128MB със залманското охлаждане е твоя избор, евтина нова с гаранция и има DVI [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: praetorian   
Дата:   22-09-07 23:10

Човече, питаш за видеокарта, но не казваш за какво ще я ползваш. Забавянето при кроп забрави да е от видеокартата, по -скоро бавен процесор, малко РАМ или бавен хард диск.
Аз съм с ASUS ATI 2900XT 512, но това заради игричките, реално за обработка във Фотошоп тази карта не ми помага грам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: simbon4o   
Дата:   22-09-07 23:18

ПС сега видях че си със 5200 ми тя е добра и няма да има разлика и 7900 да сложиш. Другото което е дъното ако не греша е със AGP и тая дето ти препоръчах яма да ти върши работа тя е на PCI-E. Другият ти проблем е че няма как да ъпгрейтнеш компютъра така че да се усети. Ако си с 512 рам да ще сложиш 1GB и ще се усети ама няма да е фундаментално, машината е стара и за тоя сокет нови процесори няма. Опитай да овърклокнеш процесора и да сложиш повече рам, ако е 1GB направи я 2GB и може да има леко подобрение другия вариант е нови дъно рам и процесор. Последно но не на последно място може windows-а ти да е за преинсталация.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: DD5   
Дата:   23-09-07 00:15

Приятели,процесора е Целерон на 2,4 рам-1,5 харда е на 7200.Пропуснах да ви кажа че като ннамалих резолюцията на 1280/1024 проблема с кропа се оправи ама пропорциите ми изглеждаха нереални.Да не би проблема да е в това че картата нямя DVI изход?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: bobo21   
Дата:   23-09-07 22:51

Ако монитора е LCD е апсолютно задължително да работиш в резолюцията на матрицата.
Всички други варианти водят до драстично влошаване на изображението.

Ако видеокартата не предлага нормална работа в 1600:1200 задължително я смени.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: Synthy   
Дата:   24-09-07 10:41

процесора ти е зле. преди време имах такъв, и като смених с Р4 на 3GHz, разлика имаше видима. Просто тоя процесор е слаба ракия. Видеокарта няма смисъл да сменяш. По-добре смени процесора си, все още се намират Р4 за 468. Слагай най-силният, който можеш да си позволиш (но не Селерон, вече си имаш такъв), и ще усетиш разликата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: n1x0n   
Дата:   24-09-07 11:16

Абе човека пуска LCD-то през аналоговия изход на картата, вие му говорите какъв му бил процесора. [smilie8]

DD5, първото, което ти трябва е карта с DVI изход, както ти е казал ss_sgp. Това е правилният начин да се подава сигнал към LCD-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: hash   
Дата:   24-09-07 11:22

DVI ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за LCD монитори [smilie24] разликата в картинката е от небето до земята.

но забавянето да е от картата не знам.. бих заложил, че е от друго. но първо дай картата, а после виж как ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ эа видеокарта
Автор: DD5   
Дата:   24-09-07 12:14

Благодаря на всички эа мненията!Току-що сложих тази-Ge Forse 7600GT,256 Mb DDR 3,128 bit,AGP 8x-скъпичка е,но проблема се реши и эасега съм доволен[smile]По-късно ще я разръчкам че имам работа[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »