Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Повреда , помощ
Автор: gery_soleil   
Дата:   18-09-07 01:04

Здравейте :) Наскоро се сдобих с фотоапарат Панасоник ФЗ7. Всичко си работеше добре , но днес като го включих и той започва да фокусира , но нещо не успява и само се мъчи известно време и накрая ми изписва надпис "remove lens cap end press a boton". След това се изключва :/ Многократно рестартирам фотоапарата , батерия всичко , но продължава с този надпис. За съжаление не мога да ползвам гаранцията , защото фотоапарата е купен от България , а аз съм във Франция поне до другото лято. Ако можете помогнете , защото съм в безизходица и нямам никаква идея какво да правя . Предварително Ви благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Повреда , помощ
Автор: swe   
Дата:   18-09-07 01:18

Пробвай да свалиш капачката на обектива. Поне такова е съобщението което ти дава.
Опитай да снимаш на светло. Нормално е да не фокусира на тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Повреда , помощ
Автор: gery_soleil   
Дата:   18-09-07 02:01

Тя капачката е свалена :/ и е достатъчно светло, то си личи че е повреда , обектива започва да се мъчи и не успява да се включи даже ...

Отговори на това съобщение
 Re: Повреда , помощ
Автор: asahi   
Дата:   18-09-07 10:06

Изрови си гаранционната карта и виж дали си в срока на гаранция. След това провери обхвата на гаранцията. Потърси сервиза на Панасоник.

Отговори на това съобщение
 Re: Повреда , помощ
Автор: neuromancer   
Дата:   18-09-07 14:46

Ако гаранцията е международна, дори да не е в теб, обикновено няма проблем да ти я пратят сканирана, в сервиза може да не искат оригинал.
Ако не важи, по-добре си купи нов апарат, ремонта обикновено струва доста. То и без това сапунерките са консуматив, като филмите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Повреда , помощ
Автор: xborox   
Дата:   18-09-07 15:06

Аз разполагам с по-старата версия - FZ5 и съм имал сходен проблем. Оказа се съвсем елементарен проблем, но за съжаление за разрешаването му е нужен сервиз. В механиката на обектива бе поаднала дребна частица пясък и по този начин е блокирала обектива. Ако си достатъчно сръчен и имаш необходимите инструменти, можеш да се справиш и сам. Но по-добрият вариант наистина е да го занесеш във фирмения сервиз на Panasonic - гаранцията ти е международна.

Отговори на това съобщение
 Re: Повреда , помощ
Автор: jack-of-diamonds   
Дата:   18-09-07 16:51

:D
търси гаранцията ... и към сервиза ...



Публикацията е редактирана (18-09-07 18:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »