Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на сапунерка
Автор: KokalBokal   
Дата:   17-09-07 16:27

Ами така да се каже, сигурно вече, ви е писнало да давате съвети на аматьорите какви фотоапарати да си вземат, но надявам се да дадете един съвет / ако може и повече/.
Отделих около 450 лева за фотоапарат и се чудя какво да си взема. Доста сайтове и теми във форума прочетох, че за тази цена най-добрият клас са въпросните Сапунерки...
В интерес на истината съм се спрял на два фотоапарата - Samsung S1050 и S850. Разликата голяма ли е и струват ли си 40-50-те лева отгоре ?
Ако може да предложите и нещо друго, но да го има в големите магазини - Германос, Техномаркет, Технополис итн/ защото имам Подаръчни ваучъри и искам да ги използвам/.
Няма смисъл от DSLR апарат, защото както казах съм пълен аматьор и си е излишно набиване на повече пари от моя страна.
Фотоапарата ми трябва за "попълване на семейният албум", както и за някое друго пейзаж-че.
Благодаря, предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: iiccoo   
Дата:   17-09-07 16:36

Samsung S1050 сега го заглеждам и ми се вижда доста добър като данни. На практика не знам, но си е супер за тея пари и ще ти свърши работа според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: prism   
Дата:   17-09-07 16:39

По принцип разликата между 850 и 1050 е основно в по-високата резолюция и наличието на Face Detection при втория. Мегапикселите е даже по-добре да са по-малко при на практика една и съща матрица, но пък фокусирането върху лицето е нещо доста удобно. Ти сам си реши дали си струва.

Иначе в тоя клас са също и Panasonic LZ6 и Canon A570IS; те имат оптична стабилизация за разлика от моделите на Samsung. Аз от моя S850 не мога да се оплача, най-добре пробвай апаратите в някой магазин и сам реши кой най-добре ти стои в ръцете.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: doca   
Дата:   17-09-07 16:42

Парите и целта видяхме.
Ето ти сайта:
http://www.dpreview.com за да избираш
Гледай да има :
-оптична стабилизация;
-по-голяма матрица, примерно 1/1.8".
-пълни ръчни настройки, защото скоро този апарат ще ти отеснее
Ето ти и сайта в България, от който повечето пазарят:
http://www.photopavilion.com/
Като се спреш на някой различен от тези 2 модела на Самсунг апарати, отново питай, не е грешно да не знаеш, ще е грешно ако не попиташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: prism   
Дата:   17-09-07 16:54

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=515&show=additional#slides-pane-1

Тва е твоя човек, поне според това, което съм чел за Ф30,де...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: doca   
Дата:   17-09-07 16:58

xD картата не е ли малко скъпичка в сравнение със SD.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: pe666o   
Дата:   17-09-07 17:05

за сапунерка съм чувал, че Nikon Coolpix P5000 е много добър..но не знам колко струва в България...нито дали е още е производство (понеже чух, че са го спрели):) иначе Canon G7 също е хубав, но и за него не знам цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: KokalBokal   
Дата:   17-09-07 19:29

Благодаря за горините съвети.
Вече се колебая между S1050 и LZ6. Разгледах и няколко модела на Сони, но повечето нямаха ръчни настройки.
И последен въпрос : Canon PowerShot A570 IS най-добрият от трите ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: 35mm   
Дата:   17-09-07 19:33

А защо не помислиш сериозно за COOLPIX S500 или COOLPIX L12.Първия е 399 лв, втория 449 лв.
С оптична стабилизация са и са от фоирм,а която прави основно фототехника. Имат много функции които са за специално за улеснение за семейни снимки и безппалтен софтуер на Никон в кутията за обработка и панорами при пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: dimi2007   
Дата:   17-09-07 19:48

и са от фоирм,а която прави основно фототехника.....
-------------------------------

железен аргумент [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: KokalBokal   
Дата:   17-09-07 20:32

Oптичнатa стабилизация е по-време на снимки да пренебрегва треперенето на ръката ?!
Гледам в сайта на Самсунг пише, че фотоапаратите имат ASR - Advanced Shake Reduction, което ми звучи подобно на горното [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: prism   
Дата:   17-09-07 20:42

не е същото. Пак помага, но не и колкото оптична стабилизация.

Виж темата "Samsung ме изненадаха приятно" на boni някъде назад по страниците, там той е ревюирал Самсунга.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: dimi2007   
Дата:   17-09-07 20:46

щом не е АПС сензор - без значение кво ще се вземе

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: doca   
Дата:   17-09-07 23:10

Най- добрият турбосапунер е DMC-FZ50.
От тук нагоре е ДСЛР, но пък всяко удоволствие се заплаща, защото 2 обектива струват доста повече от тялото, ако искаш качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: dimi2007   
Дата:   17-09-07 23:14

Р1 - по-добрия...........

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: aldygreen   
Дата:   17-09-07 23:43

doca Хич не е лошо да има и RAW, дори да е малко хакнат [smilie3]

Много съм доволен, благодаря за съдействието.
[beer] [beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-09-07 23:45)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »