Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обработка на снимки !?
Автор: mopse   
Дата:   15-09-07 14:54

Интересно ми е до каква степен обработвате снимките си в компютъра? Кое е допустимото количество обработка според вас и може ли да си мажем до безкрай фотото във фотошопа?

Благодаря предварително на задоволилите любопитството ми форумци! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: aquarius   
Дата:   15-09-07 14:59

(слага сергията и започва да продава слънчоглед) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: Danhill   
Дата:   15-09-07 14:59

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: Davidoff   
Дата:   15-09-07 14:59

Ами всеки си маже колкото му харесва.
Аз примерно почти винаги пипам само левелс шарп и b&w, но понякога трябва доста да си поиграеш за да се получи желания ефект (пък може и нежелан да се получи).
Може да се маже и до безкрай, но тъй като няма край няма да има и краен резултат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: jack-of-diamonds   
Дата:   15-09-07 14:59

Ми може , всичко можеш да правиш :) просто ще те оценяват по малко различен начин. Я виж примерно ra_do ...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: Davidoff   
Дата:   15-09-07 15:00

Тиквени семки има ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: aquarius   
Дата:   15-09-07 15:01

Ми къ!

Леффче на f2 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: Orlin   
Дата:   15-09-07 15:54

Значи гледам обработката да не превиши 100 грама на снимка, защото оттам нататък почва много да тежи. Ако много бързам ги обработвам до степен 5-10%. Ако не бързам - 30%-40%. Имам и снимки обработени до степен 100%, но то е защото скучаех и нямаше какво друго да правя.

Отговорът на въпроса ти е много прост. Обработката трябва да бъде толкова и такава, че да подчертава и да допринася за качествата на снимката. Трябва да съответства на идеята и да не прехвърля границата, от която нататък става натрапчива.
Запитай се колко грим е необходим за лицето на една жена и ето ти отговора.


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-09-07 16:19

Orlin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: asahi   
Дата:   15-09-07 16:30

Както и каквото обработваш трябва да го съобразиш с медията или начина на представяне на фотографията. Това прави обработка не толкова самоцелна, а необходима в рамките на ограниченията, породени от технологията.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: mopse   
Дата:   15-09-07 20:19

Благодаря ви за коментарите! [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Много бих искала да успявам да постигна желаният ефект единствено с функциите на апарата и да опирам до корекции в минимални количества.
От друга страна, ми е направило впечатление, че доста обработените фотки, грабват голямо внимание, а не е ли това часто от идеята на фотографията!? [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: Orlin   
Дата:   15-09-07 20:38

mopse , само с функциите на апарата трудно се постига желаният ефект. Не че не може. Тук от време на време се появява някой радетел за "чисти снимки, без гнусни фотошопски посегателства".

Пак повтарям, няма такова нещо "минимално количество". В един случай трябва едно, в друг друго. Корекциите не са и не трябва да са самоцел. Апаратът, компютърът и софтуерът са инструменти - важно е какво ще получиш а не как.

Може да се изразявам малко общо, но и въпросът ти е общ.


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: jorostam   
Дата:   15-09-07 20:54

Съвременната цифрова фотография според мен е не мислима без компютър [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: magnifico   
Дата:   15-09-07 21:10

jorostam [smilie24]
Ти и с апарата да постигнеш желания ефект, то пак си е обработка, но просто е извършена на място...за тая работа, трябва да имаш достатъчно опит и да си познаваш апарата много добре...което също идва с опит!
А тези, които толкова плюят обработката, са или такива, които са некадърни,за да се справят с дадената програма, или такива, които и представа си нямат от цифрова фотография. За мен, обработката си е един вид проявяване на снимката, като от лента [smilie24] Говоря не за промяна на действителността, а за цветови нактройки, острота, кроп, баланси и т.н, които допринасят за точното възприемане идеята и посланието на снимката...пък и по-голяма радост за окото! [shtrak]
Другото е вече художествена фотография [smilie3]



Публикацията е редактирана (15-09-07 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: mopse   
Дата:   15-09-07 21:44

Съгласна съм, че крайностите в едната и другата посока не са желателни. И да, въпросът ми може би е малко общ, то това си е обширна тема...

Едно е ясно, крайният резултат трябва да радва, а без компютър наистина не може!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Важното е да се забавляваме!


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: asahi   
Дата:   15-09-07 23:22

"Много бих искала да успявам да постигна желаният ефект единствено с функциите на апарата и да опирам до корекции в минимални количества."

Вервай ми, със светлина се постига много повече, отколкото с мазане в шопата.
То и за това е фото-графия - рисуване със светлина. Мисли в тази насока и ще постигнеш най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на снимки !?
Автор: marto   
Дата:   15-09-07 23:26

сега трябва да се появи GenaDP... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »