Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: denyo   
Дата:   11-09-07 21:49

Днес ми пристигна Фуджито S6000fd и забелязах нещо което ме смущава. При сложена капачка на обектива (или снимане при слабо осветление) на дисплея има няколко неподвижни точки, повечето бели. Забелязват се и при нормално снимане в тъмните участъци. Пет от тях са малко по-ярки и забележими, останалите са доста но пък не са толкова ярки. Същите точки, на същите места се наблюдават и във визьора. Иначе на снимка направена с капачка/на тъмно забелязах една единствена бяла точка (която се повтаря на всяка снимка) но ме предупредиха че това е нещо нормално. Моля собствениците на S6000/S6500 да споделят наблюдава ли се това явление при тях. Ако някой има обяснение (а не предположение) също може да го сподели. Надявам се тук да пишат само хора които могат да кажат нещо конкретно по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: fmj   
Дата:   11-09-07 22:22

Izgorql piksel na matricata

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: Reshovski   
Дата:   12-09-07 00:09

Наистина най-логично изглежда, че има изгорели пиксели на матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: denyo   
Дата:   12-09-07 00:32

Благодаря за бързите отговори. Изгорели пиксели на коя матрица? Снимките не ме притесняват, пиксела е само един на тях. За особеностите на дългите експозиции също съм чувал. Притесняват ме неподвижни, светещи точки, по дисплея и визьора, КАТО И НА ДИСПЛЕЯ, И НА ВИЗЬОРА СА ВИНАГИ И АБСОЛЮТНО НА ЕДНИ И СЪЩИ МЕСТА. Т.е. и на двете места точките са едни и същи (с еднакъв произход, в противен случай трябва да пусна утре тото, щом и двете матрици са се наговорили да си засветват едни и същи пиксели), ТИЯ ТОЧКИ НА СНИМКИТЕ НЕ ИЗЛИЗАТ, излиза само едната за която стана дума че не я мисля. За да ги покажа, трябва да намеря друг апарат и да ги снимам, като за тия във визьора не знам дали ще успея. По-горе съм описал за какво става дума. Ще съм благодарен за всяко компетентно мнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: pachuka   
Дата:   12-09-07 02:03

ми матрицата е само една и на нея имаш само един изгорял пиксел (тая бяла точка която виждаш като свалиш снимката на комп) А имаш 5 изгорели пиксела на дисплея. При gsm апаратите до 3 изгорели пиксела не подлежи на гаранционна поправка (при фотоапаратите незнам как е) Но ако е в гаранция най добре ходи в сервиз.Ако няма, си го ползвай така поправката (подмяната) не си заслужава парите. Като цяло ти няма кво да направиш изгорял пиксел си е изгорял пиксел оправя се само със подмяна на цялата матрица или целия дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: Reshovski   
Дата:   12-09-07 10:33

На всяка фирма политиката за гаранционно обслужване е различна и на различен брой изгорели пиксели сменят матрицата. Само че първото ти изречение ме притеснява, да не си го поръчал от чужбина, че тогава става дълга и широка!?

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-09-07 10:47

pachuka, дисплеят също има матрица. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: dimaldim   
Дата:   12-09-07 11:00

@denyo аз малко май избързах с отговора ти на ЛС. За неподвижните точки по-добре отиди в сервиз,напълно вероятно е да имаш изгорял(и) пиксел(и) на матрицата. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: denyo   
Дата:   12-09-07 13:34

Ето малко снимки с капаче на обектива. Дали сред шума по тях има и от въпросните неподвижни точки?
http://emsi-bg.com/to4ki/2006_01010001.JPG
http://emsi-bg.com/to4ki/2006_01010002.JPG
http://emsi-bg.com/to4ki/2006_01010006.JPG
http://emsi-bg.com/to4ki/2006_01010007.JPG
http://emsi-bg.com/to4ki/2006_01010008.JPG
http://emsi-bg.com/to4ki/2007__09110002.JPG
http://emsi-bg.com/to4ki/2007__09110003.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-07 13:39

търсиш под вола теле, нищо му няма на апарата отивай да снимаш. и ти казах за хот пиксели се проверява в роу. отворих ти първия джпег с 30 секунди и изглежда прекрасно, без никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: bouncer   
Дата:   12-09-07 15:12

V snimka 1 i 7 problem niama,drugite nesa gledani[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: navy   
Дата:   12-09-07 15:18

бе проблема не е в 'телевизора' [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: pachuka   
Дата:   12-09-07 15:39

Още не снимка едно му се вижда проблема , незнам вие как ги гледате тия снимки ама бледите точки се забелязват още от прозореца на ИЕ. Като я свалих и я зумнах прелича по скоро на звездно небе отколкото на черен екран.
Определено апарата му е проблемен и задължително да си ползва гаранцията (ако има такава) ако няма друг път повече да асе внимава с покупките.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: bouncer   
Дата:   12-09-07 15:45

Звездното небе е нещо нормално при условията в които е снимано.Така е при всеки дигитален апарат.Death pixel-а е цветен и се вижда без да се зуум-ва снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: navy   
Дата:   12-09-07 16:15

А защо човека не покаже явните дефекти при нормална снимка, ами си снима капачката на дълги експонации?
Хайде да не се впряга много, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: bouncer   
Дата:   12-09-07 16:19

Navy e 100% прав, послушайте го[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: denyo   
Дата:   12-09-07 16:32

Рискувам да се повторя но всъщност питах за това което виждам докато кадрирам, а не за самите снимки. За особеностите на дългите експозиции също съм чувал, но не мисля че пикселите там са винаги на едно и също място, а и става дума за пиксели по снимките, а не във визьора. Притесняват ме неподвижни, светещи точки, по дисплея и визьора, в режим на снимане, КАТО И НА ДИСПЛЕЯ, И НА ВИЗЬОРА СА ВИНАГИ И АБСОЛЮТНО НА ЕДНИ И СЪЩИ МЕСТА. Т.е. и на двете места точките са едни и същи, ТИЯ ТОЧКИ НА СНИМКИТЕ НЕ ИЗЛИЗАТ. Или поне аз не можах да преценя кое е неподвижна, точка кое е шум на самите снимки. За да ги покажа, трябва да намеря друг апарат и да снимам дисплея и визьора, като за тия във визьора не знам дали ще успея. По-горе съм описал за какво става дума. Ще съм благодарен за всяко компетентно мнение.

Замислих се обаче и за CCD-то. Някой може ли да насложи кадрите които постнах по-горе за да види има ли няприятни съвпадения?

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: navy   
Дата:   12-09-07 16:40

Матрицата ти е наред.
За визьорите има определен брой допустими дед пиксели, които не подлежат на гаранционен ремонт. За различните марки и дисплеи може да е разлечен брой.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: dimaldim   
Дата:   12-09-07 16:47

@denyo ето от моето фуджи със затворена капачка:

4s, F2.8 ISO 100:

http://i.data.bg/07/09/12/555912_orig.jpg



30s, F2.8 ISO 100

http://i.data.bg/07/09/12/555914_orig.jpg



И да ти кажа вече да не се тревожиш само ти. И аз забелязах бяла малка точица на едно и също място във визьора и дисплея. Намира се точно до индикатора за блендата(Fx.x) , точката се намира точно до горния ляв край на втория Х) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-09-07 18:46

Това което аз знам е, че мъртъв пиксел излиза абсолютно черен, а горещият пиксел излиза различни цветове (най-често червен и син). Другото, което знам е, че горещите пиксели не са кой знае какъв проблем (всеки апарат ги има), докато мъртвите са друг случай. Струва ми се, че доста хора бъркате понятията.

Ако човекът снима със 100 исо и висока скорост добре осветен обект и не вижда никакви точки, то това означава, че има само горещи пиксели (каквито всички имат) и те ще се показват при дълги експонации и високи чувствителности. Ако има истински мъртви пиксели може да се поинтересува за гаранционни условия като пише на съпорта на Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: pachuka   
Дата:   12-09-07 21:14

незнам аз със съпонерката canon a630 направих таква снимка на 15 сек експозиция и няма и следа от бяла точка , пък амоли за звездно небе. Незнам кое му е нормално нямам много опит но ...... явно може моя апарат да е с проблем [smilie10]

но в крайна сметка няма кво да спорим човека има проблем който го дразни щом толкова го дразни да си търси гаранцията щот няма кво друго да направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-09-07 21:17

pachuka, защото ти е включено шумоподтискането.

Отговори на това съобщение
 Re: Неподвижни точки на дисплея и визьора при Fujifilm S6000
Автор: aldygreen   
Дата:   17-09-07 20:56

pachuka Ето ти една занимавка: пусни RAW на Canon A630, както направих и аз и няма да имаш шумоподтискане. Тогава човек може с часове "да си разглежда пъпа", вместо да снима[smilie3]
Та ако проблемът не дразни или ако вече няма гаранция, просто си снимаме и си свиркаме.
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »