Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: bateogi   
Дата:   23-08-07 00:14

Здравейте,
Иска ми се да се оборудвам с някакъв ДСЛР на цена до към 1700 лв. Спред вас може ли за тези пари да купя тяло с някакъв 300 mm обектив и един по-къс - примерно 18-55 mm. Загледал съм се в Pentax K100D, не за друго, ами защото има стабилизация на матрицата и ще мога да си купувам по-евтини обективи след това.
От друга страна гледам че повечето птичари са с Canon или Nikon и не видях почти никакво пиле снимано с K100D.
Та някой може ли да каже пентакса става ли за такъв тип фотография. Фокуса ли е по-бавен, нещо друго ли има та не се ползва толкова. Иначе много ми се иска един 350D примерно ама най-евтиния 300 милиметров обектив за него със стабилизация отива на към 800 лв и ми се плаче.

Благодаря предварително.
[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: dau   
Дата:   23-08-07 00:35

D40X + 300mm 2.8 AF-S VR

упс това е май малко над бюджета [smilie8] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: mad_rad   
Дата:   23-08-07 00:43

Ми, защо, та това си е комбинация убиец! [smilie5]
Ще лови пилетата, та ще ги побърка! [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: OnLine   
Дата:   23-08-07 01:00

изчакай няколко месеца (2 ) да се появят новите модели и тогава избирай ... хем на по-старите ще им падне цената [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: ivodam   
Дата:   23-08-07 01:03

Аз започнах да снимам птици преди около година и половина с обектив 70-300 ИС на Канон. Мога да ти продам едно тяло Канон 30Д така че заедно с такъв обектив втора ръка да се вместиш някъде около 1800 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   23-08-07 02:51

Нелошо предложение.

Pentax K100D не е голям бързак. Автофокусът му е само от тялото. Не можеш да ползваш обективи с вграден AF мотор.
На твоята нужда отговаря система с бърз автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: bateogi   
Дата:   23-08-07 09:52

Е май все пак ще почакам още малко и ще посъбера още малко пари.
Ivodam ще те имам предвид, ако не си го продал до тогава.[smilie25]
[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: zhbuts   
Дата:   23-08-07 10:36

Автофокусът на Д40 не се справя много добре с движещи се дребни обекти, дори и със сравнително бърз обектив (АF-S 300/4). Разхожда се доста докато нацели летящото пиле, а то не чака. :(

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: zaiko   
Дата:   23-08-07 10:40

Pentax K100D е добре за статични пилета. Имам доста снимки и на птици в полет с 50-200, особено чайки, но те са лесни. Проблемът не е в автофокуса - дори в полет се справя много добре. Проблемът е в добър обектив над 200мм... Освен да избереш някоя сигма, от Пентакс засега нямаш голям избор освен 50-200.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: deathzone   
Дата:   23-08-07 11:27

Глупости за Пентакса, много си му е бърз автофокуса и в пъти е по добър от Никончето с неговия три точков автофокус и стабилизация. Да не говорим, че колегата е обяснил, че няма пари за скъпи обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: zaiko   
Дата:   23-08-07 11:42

Имам опит и с лястовици [smilie18] Резултатите бяха нещо от сорта:

Обектив 28-105@105:

С автофокус - 30-40% успеваемост, но поради късият обектив лястовичките са мънички [smilie5]

Ръчен - не съм пробвал, нямаше нужда

Обектив 50-200@200:

С автофокус - 0-2% успеваемост

Ръчен - 30-40%, имам прилични кадри

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: fotocolor   
Дата:   23-08-07 11:45

Питай-Шотландеца,той е твоя човек който може да ти каже най добре.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: navy   
Дата:   23-08-07 11:46

Евтиното ще ти излезе по скъпо, но зависи колко си мераклия птичар... щото птичарството е скъпо, иначе само мазни кадри [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: zaiko   
Дата:   23-08-07 12:02

Я най-добре дефинирай какво означава снимане на птици [smilie8] Щото и аз съм снимал птици, в борисовата градина синигерите кацат на метър-два от теб и дори с 50мм не е проблем да ги снимаш. А с 200/5.6 става нещо такова:


https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/xvnw9075.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1176927682_brown_eyes_res.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/oujl2039.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/108/a_1176927623_look_res.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/qzqu2794.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/155/1_1170017357.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: navy   
Дата:   23-08-07 12:11

ВСИЧКО зависи от собствените критерии за качество...
Един наш познат от форума, който е луд по снимането на природа от финансови причина беше казал, че евтиния 70-300 ще го задоволи, но това беше в началото. После бягаше далече от него...

Просто трябва да изясните за Вас дали да минете по евтиния, но сумарно по скъп и дълъг път или да скочите направо на изпитания вариант, който пък крие риска да вложите пари в нещо, което не е Вашето призвание [smilie7]

Когато човек си изясни тези неща тогава вече може да каже: По добре да не давам пари, отколкото малко, но за нищо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: bateogi   
Дата:   23-08-07 12:36

Ето това бях загледал като обектив за Пентакса:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=67&product=1186&show=additional#slides-pane-1

Иначе ми се иска апарата да позволява да хванеш пиле в момент на излитане от водата примено или нещо по едро в полет.
В момента се пробвам с един турбо сапунер, ама докато го пусна, после зумна и накрая фокусирам и то отлетяло [smilie8] [smilie2] .

Благодаря за мненията и съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: zaiko   
Дата:   23-08-07 12:50

Не бих ти препоръчал точно тази сигма. Ако не е новата APO DG версия, не я взимай. Автофокуса е бавен и на 300мм много търси (но това не го знам от опит, а само от мнения на други съфорумци). Но ситуацията, която описваш не е трудна за повечето DSLR-и, дори и с този обектив. Бих ти препоръчал к100д + 50-200 - доколкото разбирам нямаш толкова сериозни изисквания.

Иначе за професионални резултати ще трябва да отделиш доста повече средства от 1700лв и да се насочиш към Канон, или Никон. А обектив - 100-400 на navy [ezik]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: apollo   
Дата:   23-08-07 12:59

Каквото и да вземеш да можеш да ползваш обективи с вграден мотор иначе не си заслужава![smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: andre   
Дата:   23-08-07 13:08

Тази сигма за цената си просто няма грешка! Действително е трудно поради липсата на стабилизация и при по-кофти светлинни условия, но понякога автофокуса се обърква и заработва добре,без разходки. Аз с нея имам поне 30% успеваемост и като за 300лв....... Просто даваш приоритетна скорост 1/600 да речем и пуцаш.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: zaiko   
Дата:   23-08-07 13:11

но понякога автофокуса се обърква и заработва добре,без разходки

Това е за златният фонд [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: andre   
Дата:   23-08-07 13:13

Ми опитва се понякога да работи нормално! Не мога да си изкривя душата и да кажа, че не се опитва[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: PolarBear   
Дата:   23-08-07 13:26

До тук единствено офертата на ivodam дава някаква възможност да се снимат пилци в този ценови диапазон. За този вид снимане препоръчвам Канон 20/30 втора ръка. Обектив - колкото стигнат парите, така или иначе ще се сменя скоро.

Едно време се считаше, че добичета се снимат и с руския Таир 3, който сега се намира без пари...

Рано или късно ще се стигне до накакъв Канон 400.

Между другото, снимал съм доста със Сигма 70-300 АПО. Става и без да е ДГ. Но фокусът е доста бавен. Добър е за парите си, но все пак има още да се желае.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-08-07 13:32

За К100Д има и доста бързи обективи ...
Може да не повярвате, ама Сигма 18-200 е най-бързият обектив който имам ...
По-бърз и безшумен е от китака дори.
На дългото е доста детайлен и нямам забележки, а на 18 при много сравнения може да се даде плюс в полза на китака.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: i_viper   
Дата:   23-08-07 13:45

аз снимам пилци със Никон Д70с + 80-400 ВР. Нямам оплаквания.

Преди снимах с Таир-3, докато посъбера кинти за 80-400. Е с МФ е по тегаво, ама не и невъзможно. Зависи и какви птици ще снимаш. По-големи, дребосъци, на вода, на поле, гора ...

То е ясно, че наведнъж няма да може да извадиш парите и да се обзаведеш от-до. Така, че почни полека лека. Купи си тяло (Канон или Никон ... въпрос на лично предпочитание, аз от Никон небих се отказал). Аз лично бих си взел що годе хубав МФ обектив, отколкото кофти АФ. Щото на кофти АФ хем изображението му ще е некачествено, хем АФ-то ще е бавно и пак на моменти на ръка ще требе да си фокусираш.

Ако сега ще започваш с тези неща ще имаш много да учиш за поведението на животните, за навиците им, къде да ги търсиш, как да ги откриваш, как да ги дебнеш ... та важното е да трупаш опит и да си губиш времето сред природата (четенето на книги много помага съшо :) ).

Надявам се да съм ти бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR от нисък клас за снимане на диви животни, (особено птици)
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-08-07 13:48

Според мен няма ДСЛР, с който да не могат да се снимат птици в полет.

При К100Д има начин за обвързване на точката на фокусиране с точката на мерене, което при многоточково фокусиране си е направо вълшебство ...
Мнозина по-горе писали за К100Д вероятно не знаят за тази функция, която извежда апаратчето едни гърди пред сродните в този клас ...



Публикацията е редактирана (23-08-07 13:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »