Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към админите относно редактиране на коментари под снимки
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-08-24 08:06

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към админите относно редактиране на коментари под снимки
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-08-24 08:07

Здравейте,

Както се вижда от заглавието, въпросът ми е дали може да се въведе възможността за редактиране на собствен коментар под дадена снимка, така както може да се редактира написаното във форума.

Отговорих на коментар към моя снимка, като посочих линк към Уикипедия; линкът обаче не е активен. При опит да се копира последния се оказва, че това е невъзможно, тъй като част от него е закрита от тъмбнейлите на другите ми снимки. Поне при мен се вижда така.
Мога да изтрия коментара, но няма гаранция, че при следващия опит нещата ще се получат както трябва. Освен това, след изтриване остава празно място там, където е бил коментара. Ако се наложи да се пробва няколко пъти, и след всеки неуспешен опит се трие, ще се получат няколко поредни "празни коментари".

Снимката с коментара с проблемния линк:
https://photo-forum.net/i/2518979

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към админите относно редактиране на коментари под снимки
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   03-08-24 08:32

Аз копирах линка, макар с врътки и чалъми. Връзката Ви води към сирфидни мухи. Може би това е вариант, използвайки съкратен линк:
https://tinyurl.com/5xmtcdp3

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към админите относно редактиране на коментари под снимки
Автор: ddantgwyn   
Дата:   03-08-24 08:37

Само за протокола - хипервръзката от коментара е активна, с двойно щракане с мишката се маркира цялата и се отваря съвсем спокойно (сирфидни мухи).

Единственото „подобрение“, което мога да предложа за такива случаи е да се използва „текст, който препраща“, като се използва заглавието на статията в уикипедията за целта.

Иначе въпросът е съвсем резонен, но не е в компетенцията на администраторите на форума (imho). Ако не е предвидена такава възможност от програмистите, тя трябва да се добави, а това обикновено също се прави от програмист. А не винаги администраторите на форума са такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към админите относно редактиране на коментари под снимки
Автор: ddantgwyn   
Дата:   03-08-24 08:39

tarantulaxxx написа:

> Аз копирах линка, макар с врътки и чалъми. Връзката Ви води към сирфидни мухи. Може би това е вариант, използвайки съкратен линк:
> https://tinyurl.com/5xmtcdp3


Това също е вариант: Сирфидни мухи

PS Моя грешка, съжалявам - моят вариант е удобен за тук, но не съм сигурен дали коментарите под снимките разбират от html тагове. Това могат да кажат администраторите.



Публикацията е редактирана (03-08-24 11:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »