Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: alex.d76   
Дата:   07-07-24 14:03

Честно казано, аз мразя да оплювам техника, макар напоследък да ми се случва след всичките постове на колеги, имащи главоболия с безогледалките...
Всеки има право да снима с каквото му е удобно или му харесва,а доколко е надеждна тая техника - без коментар, всички виждате...
Аз бях в криза за избора на ново тяло (да ме пита човек защо...) та доста рових кое, какво и как ... и да споделя защо пак на дъртия DSLR се спрях :

Is the Nikon D780 Any Good?
Само да споделя - не взех 780, а по-яката серия [beer]
(не снимам много видео)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: ombre   
Дата:   07-07-24 15:37

Не разбирам смисъла на темата, но не съм видял колеги да се оплакват от безогледалките. Ако е имало такава тема то съм я пропуснал. Имал съм доста дслр и доста повече безогледалки. Като всяка прецизна техника, каквото е фотографската,ако човек не я пази няма значение дали е дслр или не, тя ще се повреди,както и това може да се случи при производствен дефект. Няма такова нещо ,като дслр е железен,а безголедалката да е чуплива. Да човек като хване дслр и има усещането,че е по здраво тялото, но, ако го изпусне и вътре му се размести карантията и го пише бегал. какво означава колко е надеждна тази техника,че даже и да няма коментар?Последния дслр (D 7200), дже не помня кога го продадох, като преди и след него пак съм си ползвал безогледалкка, както и в момента. Бърз и точен фокус, в някои случаи не чак толкова удобно като грип (според модела и марката), за сметка ан това малко по леко и удобно. Та от темата ти според е безсмислена.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: BourbonStreet   
Дата:   07-07-24 17:17

За работа - безогледалка
За кеф и удоволствие от снимане - ДСЛР или Fuji x100, x-t1

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: ZENON   
Дата:   07-07-24 17:18

Май тая тема е закъсняла едни 10г.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   07-07-24 17:40

DSLR ще си замине. Не изведнъж, тъй като има тела на които им остава още много живот на затвора. Мисля си обаче, че да речем след 20 години ще е яко да се намери запазен DSLR и човек да поснима - ще е нещо като да се качиш в ретро кола.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: ник_п-в   
Дата:   07-07-24 19:23

След 2о години Пентакс сигурно ще продължи да пуска нови dslr Pentax monohrome, а от време няко нов модел и Никон - разбира се с опция за отвертъчен фокус, че този огромен парк оптика какво ще се прави...:)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: CDman   
Дата:   08-07-24 08:26

Мисля си обаче, че да речем след 20 години ще е яко да се намери запазен DSLR и човек да поснима - ще е нещо като да се качиш в ретро кола.[smilie3]


И във форума (ако още го има) ще се появят теми "Как да започнем с DSLR". [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-24 12:48

По принцип, човек когато си науми нещо конкретно, той вече е решил да го купи или вече го е купил. Но често остава несигурен в покупката си - почва да търси мнения, но само да затвърди избора си. Така пресолява доводите "за" и отхвърля или омоловажава "против". Реално и тази тема е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Kalimas   
Дата:   08-07-24 14:10

Тука съм с IShoot4Fun, колкото и да не ни се иска, самите брандове са започнали да спират резервните части и производствата за някой стари тела и обективи.
@CDMan, може първо да са темите - кой ремонтира 20г. DSLR ... и от къде (кой китайски сайт) да поръчам части за DSLR модел ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: asahi   
Дата:   08-07-24 14:28

Резервните части са били произведени по време на производствения цикъл на изделието. Заскладяват се и повече не се произвеждат. Някъде в плановете на компанията за този продукт има дата end of service life. След това няма поддръжка
Ако останат части се предлагат на най-големия сервизен партньор и никой повече не се сеща за дъртия ти фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Джъмбо   
Дата:   08-07-24 15:00

мазохистите предпочитат дслр-и... защо... ами защото са мазохисти и от 10 кладенеца вода ще докарат за да си докажат, че са мазохисти

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: CDman   
Дата:   08-07-24 15:55

Е, чак пък мазохисти .. традиционалисто по-скоро.[smilie3]

Интересно какво ще дойде след безогледалките ? [smilie11]

Безфотографски системи , тоест автономно устройство без намеса на човек при заснемането на кадрите. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-24 09:44

CDman : Интересно какво ще дойде след безогледалките ? [smilie11]
Безфотографски системи , тоест автономно устройство без намеса на човек при заснемането на кадрите. [smilie8]


"Безфотографските системи" вече са тук и са в джоба на всеки фотограф-телефонист.

Очакваме следващия етап: безфотографски и безтелефонни системи. И албуми/теми "Снимано от зелените човечета".

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Vinsent   
Дата:   09-07-24 10:32

В едно елекронно устройство всякакви движещи се части са анахронизъм. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-24 13:17

Vinsent "В едно елекронно устройство всякакви движещи се части са анахронизъм. [smile]"

Накрая движещите се механични части вероятно ще останат само в играчките [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: CDman   
Дата:   09-07-24 13:20

Анахронизъм - ОК.
Ама как да фокусираш без движещи се части [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: lamerko   
Дата:   09-07-24 13:35

Навремето Скина имаха лепенки "Фокус фрии" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-24 14:31

CDman Анахронизъм - ОК.
Ама как да фокусираш без движещи се части [smilie11]


Кой знае какви обемни многослойни сензори ще се появят, за да се избегне движението при фокусиране на оптичната част на камерата. Включително и движението за стабилизация.

В някакъв момент в бъдеще производството на подобни сензори може да стане по-евтино от автофокусиращите системи и да ги прати в историята.

Натам вървят нещата не само във фотографията - металът се заменя с пластмаса, мисленето - с AI, регулирането става софтуерно, с минимум или без движещи се компоненти, дори и натискането с пръст се заменя с гласови команди или с команди от AI.

А щракането на огледалото в DSLR ще се превърне в звукова ретро екзотика, като рева на динозаврите от Джурасик парк.


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: legbapetro   
Дата:   09-07-24 15:58

И аз мисля, че ДСЛР става лека полека ретро екзотика.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Vinsent   
Дата:   09-07-24 16:06

...А щракането на огледалото в DSLR ще се превърне в звукова ретро екзотика, като рева на динозаврите от Джурасик парк.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Vinsent   
Дата:   09-07-24 16:15

Прииска ми се да чуя щракане на огледало. Ще извадя Практика-та, имам зареден Ч/Б филм.
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Kalimas   
Дата:   09-07-24 16:40

Направи си сам безогледалка [smilie5] (Знам, че петък е далеч, но е жега[beer] )


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: CDman   
Дата:   09-07-24 16:54

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Еми т'ва е. Има ли огледало - няма. Значи е безогледалка. Са мое и да не мое да снима, ама е безогледалка.[smilie3]

Апропо - първото ми сапунерче (сони w1) имаше звуков ефект като автоматичен фотоапарат с лента. "Щрак-бжжжжжж", демек превърта позата. В началото ме кефеше, но много бързо ми омръзна и го изключих. Оттогава не ползвам никакви звукови "екстри". [smile]



Публикацията е редактирана (09-07-24 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-24 17:06

100+ -годишната история на фотографията показва, че почти всички компоненти и материали са се променяли или са били елиминирани или заменяни с други.

Единственото, което не се е променило, е необходимостта от стъклен обектив с достатъчно голям размер, за да бъде изображението качествено и детайлно.

Тоест, качеството на изображението все още зависи от размера. Закони на физиката (оптиката). Друг е въпросът, че хората имат различно разбиране за качество на изображението и повечето се задоволяват с това, което им осигурява удобният и винаги подръчен телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Vinsent   
Дата:   09-07-24 18:21

...Тоест, качеството на изображението все още зависи от размера. Закони на физиката (оптиката). Друг е въпросът, че хората имат различно разбиране за качество на изображението и повечето се задоволяват с това, което им осигурява удобният и винаги подръчен телефон.

До скоро спорех с Жоро относно възможностите на телефоните за фотографски цели. Но, в последно време, откакто имам нов телефон Xiaomi, започвам с тъга да установявам, че килограмите фотографска техника (два лентови огледално-рефлексни апарата с различни обективи + безогледалката окомплектована с много и скъпи обективи) в множество случаи успешно мога да заменя с телефона. Не знам как са го направили с тези малки по размер сензори, но дори портрети стават с малък ДОФ и размазан фон. Нямам още наблюдение само за качеството на бокето.
Отгоре на всичко, дори в доста тъмни места стават снимки без никакъв шум.



Публикацията е редактирана (09-07-24 18:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »