Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: fallenfbsd   
Дата:   25-06-24 20:59

Здравейте,
реших да пусна отделна тема, за да не замърсявам други теми.

Отскоро имам S24 Ultra (3 седмици) - след няколко каръшки опити да си купя Pixel 8, Pixel 8 Pro, Nothing Phone 2. Първите два бяха разпечатани и върнах, третият много ме изкефи (вкл. камера), но имаше дефект с хард/софтуер и го върнах. Та като контекст не съм голям късметлия :)

В този ред на мисли първите ми снимки със S24 Ultra-та ми харесаха, но нямах много какво да снимам тогава. После минаха някакви ъпдейти Май и Юни. След тези ъпдейти имах повод да снимам доста повече и установих, че в ъглите (долните по-видимо) е по-мек / замазан образа.

Сега .. разбирам, че може да е от размера 1/1.3" на сензора, както и че може да е от "дефолтната" настройка на център фокус на апарата. Досега с Пиксела и неговата по-малка матрица 1/2.55" не съм забелязал.

Темата засяга само големият сензор, при другите не забелязвам този ефект.

Опитах да махна Camera Assistance и RAW апликациите, резетнах и апликацията за камерата (изтрих кеш и настройки) - мисля, че няма ефекти от тези операции. Жена ми има S23Ultra със същата матрица и леща и май го няма този ефект/дефект.

Качих снимките и се опитах да именувам файловете да се ориентирате.

На два опита зададох ръчен фокус да е долу в ъглите.

https://drive.google.com/drive/folders/1KCoPo1i5KDpOy-L2R82JnabZex8jAJFT?usp=share_link

Моля да си кажете мненията - дали ви се струва нормално
или е видим дефект на лещата/сензора/процес на обработка.

Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: alex.d76   
Дата:   25-06-24 21:02

Мисля, че трябва да върнеш и този ! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: fallenfbsd   
Дата:   25-06-24 21:07

@alex.d76 - не знам дали се забавляваш или сериозно ми го казваш..

Този вече не мога да го върна, ще живея с него. Отделно тези операции ми загубиха дни с мигрирания и вече ще махна с ръка, ако е дефектен.

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: asahi   
Дата:   25-06-24 21:15

Какъв е този мързел да напишеш цялото име на този телефон? Нямаше да се напъвам да чета докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: fallenfbsd   
Дата:   25-06-24 21:52

@asahi - какво друго с име S24 ultra знаеш, че се бъркаш?
Извинявай, че си загубил времето - можеше да си спестиш и писането - на мен нищо не ми помогна.

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: asahi   
Дата:   25-06-24 23:08

Във второто мнение си получил изчерпателен отговор. За по-добри снимки ползвай фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: guciguci   
Дата:   25-06-24 23:45

Според мен прекалено много се вглеждаш. Имай предвид,че това е телефон с микроскопична матрица,която имитира снимки.Всичко в телефонните камери е софтуер и всичко наподобява истинските снимки. Не може да се очакват чудеса с него. Аз съм с S23 Ultra и също не съм доволен и напоследък избягвам да снимам с него.
Между другото заглеждам Xiaomi Ultra 14....
A на asahi не се сърди. Той си е така на всяка манджа мерудия.



Публикацията е редактирана (25-06-24 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: stukloplast   
Дата:   26-06-24 09:15

Чакам Киро [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-06-24 10:28

guciguci аз съм от тия дето се кефим на Xiaomi и последните ми 3 телефона са такива. Но скоро една приятелка си купи 14ultra-та и искаше да й го сетъпна, акаунти бекъпи и т.н. Та този телефон тежи и струва колкото истинска камера, това кръглото с камерите стърчи много... Аз лично го намирам за ужасно непрактично, колкото и да са му доби камерите си е телефон.. Имай го предвид :)

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: guciguci   
Дата:   26-06-24 11:08

Знам.Нали знаеш какво са навряли там? Три матрици и трите със стабилизации. Даже малко стърси[smilie18]
Аз си имам камера Sony a7IV. Не очаквам да снима и на светлинни години добре,колкото фотоапарат,но поне да се равнява на някое едно инчово сапунерче. Искам да се отърва от плоското ,измито и прешарпено излъчване на снимките на Самсунг.
Между другото накарайте Вашата приятелка да сложи един пакет замразен грах върху обектива и да изчака,да види,дали ще се появи конденз отвътре. Много от това се оплакват



Публикацията е редактирана (26-06-24 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: bobyn   
Дата:   26-06-24 11:30

И аз чакам Киро ;-)


Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: dekov   
Дата:   26-06-24 11:48

За снимки на керамични плочки си трябва професионалист.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-06-24 12:41

Идея си нямам какво са навряли :) Аз лично никога не съм ползвал телефон като камера, и не се интересувам от телефонски камери... Преди седмица си взех едно Поко и чак сега видях, че има и "про" режим :D Предполагам, че е за професионални застрахователи на коли, не съм сигурен.

Просто ми направи впечатление и се замислих как бих се чувствал с такава тухла с кръгче в джоба. А това с грахчето тя няма да го направи, сигурен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: guciguci   
Дата:   26-06-24 13:09

Хубаво е да знае,защото зимата ще има сериозен проблем

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: vga   
Дата:   26-06-24 13:36

Не е от сензора, от оптиката е. Така си е машинката, снимай на 16:9 или Full screen, а не 4:3 и да не ти пука. Имай предвид, че в 24U положението е значително подобрено спрямо 23U и се радвай на живота [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: fallenfbsd   
Дата:   26-06-24 14:52

Плочките ги снимах за да се виждат линии и по-лесно да покажа какво искам да питам ..

Телефонът си седи в джоба и когато е само той снимам с него.
Изгледах нета от примери и ако исках само фотографската част не бих взел Самсунга - има толкова хубави Сонита и Шаомита. Както и айфони, Пиксели. Но като всеки човек имам приоритети - цена, честота на ъпдейтите, ОС (т.е. апликации по-скоро), екран щадящ очите ..

Години бях с Пиксел - оттам съм се разглезил за телефон като мобилна камерка. Но реших да ги бойкотирам - основно заради арогантността на Гугъл, че години не даваха ухо на липса на поддържка на VoLTE & 5G в нашите ширини. Отделно липса на гаранция. Разбира се, махнах се и сега има новини за А1, че пуснали тестово 5G & VoLTE за Пикселите в мрежата им. Махнах с ръка - след време пак ще се върна - даже ще се махнали от Samsung Tensor процесорите и модемите си.

Отплеснах се от фотографията. Ще послушам колегите да не се вглеждам и да снимам.

Инак за мотивирано снимане имам Фуджи и там изпитвам по-автентичен кеф от снимането ..

Хубав ден на всички!

Благодаря на всички отговорили!

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-24 20:03

vga ти е написал правилно.

Вероятно (даже 100% сигурно ( има вариации от бройка до бройка. Такава е каквато е. Ако е остра като я купиш, след някое изпускане или по сериозна вибрация няма да е. Може и да е на конкретен кадър заради стабилизация. Щото тя мести сензора. (Ако искаш снимай тухлен зид от статив с таймер и изключена стабилизация на про режим в роу - това ще елиминира много от факторите и ще видиш колко е зле оптиката)

Аз съм с такъв телефон и съм доволен.

Има ли общо с качеството на апарата ми A7CR с качествен обектив? Не. Няма нищо общо. Пълен майтап са картинките като качество.

Достатъчно добър ли беше, да си направя 70% от снимките на последната екскурзия? - 100%. Даже ми надхвърли най-смелите очаквания.

Толкова.

Ако искаш мятай през балкона и купувай още 3 боклука от гугъл, два от шаоми и 5 от Хуавей.

Аз съм със самсунг по 2 причини и нямам алтернативи читави - има дълга поддръжка софтуера, не е направен в Китай. По тия два критерия съм взел телефона с най-добра камера. Айфона и пиксел доколкото знам се сглобяват в Китай и не са опция



Публикацията е редактирана (26-06-24 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-24 20:21

Ако искаш съвет - вземи му калъф с капак за лещите. Аз взех един Миликин от амазон с плъзгащ се капак. Много по-гадно е да ти се надере лещата на камерата…..а така стана с моя s20 ултра

ПП ако ще гледаш как са ъглите снимаш стена под прав ъгъл т.е. Стената и телефона да са в успоредни равнини. Това дето си снимал - кое е остро и кое меко е Божа работа…..никакви изводи не можеш да извадиш от тия кадри, освен, че идея нямаш, в какъв филм се вкарваш. Както писах снимаш роу на про режим с вграденото приложение, от статив с изключена стабилизация……и да снимките ще са боклук сравнени с фотоапарат за 1/3 от цената на телефона



Публикацията е редактирана (26-06-24 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: guciguci   
Дата:   26-06-24 20:27

Стига всички с това оправдание,че имал 4-5 години поддръжка на софтуера и за това да избера Самсунг. Вие верно ли ще ползвате този телефон 5 години Има ли въобще някой,който да ползва телефон 4-5 години. Самсунга си прави гадни прешарпени и преобработени снимки и това си е факт. Някой ще го отрече ли?

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: ddantgwyn   
Дата:   26-06-24 21:19

guciguci написа:

> Вие верно ли ще ползвате този телефон 5 години Има ли въобще някой,който да ползва телефон 4-5 години.

Аз, че и повече. Ама това защото го ползвам изключително като телефон, а не като фотоапарат или заместител на лаптоп.


Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: kvakioh   
Дата:   26-06-24 21:24

Толкова ли са зле S24/S23 Ultra? Че съм се навил почти най-накрая да си взема телефон по-висок клас, основно заради клечката/стилуса при двата модела? Иначе ще ми трябват някога и снимки, веднъж-два пъти месечно по 3-4 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-24 21:54

guciguci написа:

> Вие верно ли ще ползвате този телефон 5 години Има ли въобще някой,който да ползва телефон 4-5 години.

Самсунгите държат добре 10-тина годинки... примерно моя Note 8 още си работи при майка ми и държи повече от ден батерията.... ти си сметни колко години са.....

kvakioh написа:

> Толкова ли са зле S24/S23 Ultra?

Кои казваш, че са по-добре?

Телефон е. Картинките са шит. Виж темата с телефонните снимки - един кадър поносим няма технически ако искаш качество на цветове или динамика. Това са възможностите на обектив с дебелина 5мм и сензор под 12мм диагонал....пак много добре се справят ако мен питаш.

Аз си го ползвам и ми прави добри снимки за телефон. Често му се чудя даже какви неща успява да улови.

Кефя му се много на обективите - зумче доста, има и широчко... широкия лови от близо нещо ала макро... вадиш от джоба и снимаш.

Ама ако поискаш да ти направя снимка на колата, на децата, на теб няма да я направя с телефона, ако имам друго.

Сега ако няма със S23 Ultra съм правил портрети за лични документи. Идеални са и минават през разни проверки. Малко трябва да внимаваш за фона и светлината.

Ама го няма месото или плътността... не знам точно как да го опиша. Ама не е същото като с големия сензор с 14 битов роу. Както и АПС-Ц-то не е толкова плътно като фул фрейм... някак рехавичко седи при обработка - буташ в лайтрум уж по-светло или по-тъмно ама някак не са полусенките на големия сензор. Не са толкова богати цветовете.... просто не е оглям сензора. Телефона е като АПС-Ц ама 10 пъти по-зле. Няма значение какъв е телефона. Ако е чаоми или лейка, шарп с 1" сигурно ще е 50% по хубаво от Самсунг с 1/1.3 сензор... математика от 3-ти клас....ама 50% по-хубаво при 10х разлика.... ми пак е близо 7 пъти по-зле

Просто виж темата с телефонните снимки. То се вижда какво могат модерните телефончета. Хем някой от хората са грамотни за фотографи - знаят за светлина, за лайтрум... далеко са от начално ниво.....

Ако искаш ще пием бира да го пробваш ако си в София.....па ако ти хареса супер. Ако не модели бол. Просто аз не ща китайски.



Публикацията е редактирана (26-06-24 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: kvakioh   
Дата:   26-06-24 22:01

Aз почти не излизам без фотоапарат, поне м4/3. Иначе ми трябва клечката/стилуса за едни неща в работата, пробвах на големия Fold с широкия екран, но е много голям като апарат и затова мисля 23/24 Ultra.

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-24 22:34

еми става си. Клечката е забавна също. Можеш, да я ползваш за дистанционно да се снимаш с някой. На старите Самсуняги беше пасивна, сега има радио.

Е ти кьопава снимка от основната камера.


https://live.staticflickr.com/65535/53582793796_cd6fc7d2a7_3k.jpg

Orange, Pink and Green by Kiril Karaatanasov, on Flickr

според моето усещане проблема с шарпенето от времето на note 8, отдавна го решиха. Такив аси излизат от камерата без да бараш нищо.

С щерката се скъсахме да снимаме в Япония.... понякога нацелва цветовете на кожата, понякога ми прилича на Канон....


https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMRP-T1l-r6xDLvwM2Mfq3Oa7OVOzikpgAG5GUSJSTAZl9ZCYEKqhx1GIk


Е тази най-много си харесвам (шит е като качество) ама пък улових сцената (не ми позира на мен а на фотографката пред нея. Тя пък явно не знаеше от коя страна на вратата, да застане)


https://live.staticflickr.com/65535/53637080681_3e4402a9a7_4k.jpg

Kyoto by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Е такива вечерни си стават от ръка, хем с много зум


https://live.staticflickr.com/65535/53642263028_f6daac6ba6_4k.jpg

Kyoto Tower by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Ето тази от роу от ръка... малко неудобно беше да клеча в гьола, ама стана горе долу, стига да не гледаш на 200%


https://live.staticflickr.com/65535/53565490196_c3066eaffd_3k.jpg

Alexander Nevsky Cathedral, Sofia by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Гледам 5х телефотото прави и нещо като дефокус отпичен... нали е по-голям сензор.


https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNaa-BrRkVJKgjHqTX79UsGsAk1Ztglr4MMQ_BdQM0Bu-l_GrhAvJFFeMY




Публикацията е редактирана (26-06-24 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: S24 Ultra основна камера - питане с примери
Автор: Mogila   
Дата:   26-06-24 22:36

Моя Самсунг Ноут 20 го ползвам вече почти 4 години и няма да го сменя скоро.
Работи си както като го взех. Има редовно ъпдейти. Батерията не държи вече много, но е ок за сега.
Ако купя друг пак ще е Самсунг. Няма алтернатива за мен.

Най-добрата камера е тази която имам под ръка. Била тя от телефон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »