Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: bestlap   
Дата:   14-05-24 17:21

Здравейте, на кратко имам няколко въпроса относно коледните фотосесии:

1- Подобни фонове от китайците някои купувал ли е? И, ако да как са?
ЦЪК


2- Подобен софтбокс достатъчен ли ще е да симулира мека светлина наподобяваща на прозорец ? Ако не какъв бихте препоръчали ?

Цък

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: BLASE   
Дата:   15-05-24 03:42

1 - Жив ташак са тия фонове. Има хубави рисувани фонове, но са скъпи.

2- Дългият отговор е, зависи! Колкото по-голям е източника толкова по-мека е светлината, но и разстоянието е важно. Примерно един бокс 1М на 1М от обекта ще дава същата светлина като 2м бокс на 2 метра от обекта. Краткият отговор е вземи си един чадър най-големият който намериш 180 или 200см с дифузия и го дръж максимално близо до обекта. Така правят повечето фото мами.

3. Ако смяташ да правиш няквъ къси пари по Коледа може да минеш с тъпите китайски фонове. Ако обаче искаш сериозно да снимаш Коледни сесии, не се занимавай с китайските боклуци, направи си ти декори. Този тип декори ще ти водят само калпави клиенти. Виждал съм прекрасни работи на хора снимащи на подобни декори, но те знаят какво правят.

4. Снимането на Коледни сесии, не е толкова лесно. Добрите фотографи инвестират хиляди левове за декори аз лично средно инвестирам между 3-5К на сезон като се има предвид, че имам доста инвентар наличен. Някой отиват даже и над 10К. Ако сега започваш те съветвам отново, "скови" си ти някакъв декор отколкото да взимаш тия китайци.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: Synthy   
Дата:   15-05-24 08:24

2) Не. Както по-горе казаха: най-големият чадър, който можеш да намериш. 180см е сравнително добър за целта. Можеш и да си направиш, ако си сръчен в ръцете. Взимаш един плажен чадър, най-големият, който намериш, лепиш му вътре някакво алуминизирано полиетиленово фолио (някакви целофани май бяха, има ги по магазините) за да е гъвкаво, слагаш в него моноблока и бичиш на максимална мощност :) Ако си по-сръчен, можеш и софт.. гардероб [smilie5] да си сковеш. Само желание да имаш :) Или си намираш някой голям прозорец, слагаш му матово фолио и получаваш истински такъв. Абе желание да имаш. Абе сръчен да си. Абе я не се занимавай изобщо... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: kiss9402   
Дата:   15-05-24 08:57

Аз лично съм поръчвал такива китайски декори за домашни цели - да снимам 6 месечната ми племенница (тогава беше назор и други не намерих). Бих казал, че декорите не са лоши, но трябва да вземеш най-големия 2х3м+. Разбира се необходима е и допълнителна декорация на преден фон, разни коледни фенери, килимче тип снежна поляна и разни такива.
Нямаше време и място де за чадъри и прочее и минахме със светкавица на статив и един "капут" тип дифузер върху нея.
- Както са ти казали, зависи какво ще снимаш. Ако е за професионално, под професионално аз разбирам да се изкарват пари от фотосесията, вероятно ще ти е необходимо по-сериозно оборудване. За аматьори, които искат да са едни гърди пред снимащите с "приличен телефон" съм с двете ръце за декорите от Китай.
Единственият минус за мен е трудното гладене [smilie5] , че нямам парна ютия. Наложи се да импровизирам с окачването, като си подготвих 2 летви за които хванах с такер горната и долната част на декора, така че да се опъне хубаво.

Ето две снимки за пример:

https://flic.kr/p/2pRbupv

https://flic.kr/p/2pRbupv
https://flic.kr/p/2pRhRFt

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: bestlap   
Дата:   15-05-24 19:45

Благодаря много на всички включили се! За осветлението ми стана ясно [beer] относно начинането ми то е следното :
Купих огромна сграда от съдия изпълнител която не е ползвана от 1998. Правя услен ремонт и въртвят доста пари, но мястото е 150кв. Повече от половината ще го дам под наем за мазин а от зад остава тоалетна, съблекалня, склад и 35кв място за снимане.
Аз съм от малък град в провинцията и тук абсолютно никой не предлага тази услуга, хората от града ми пътуват по 20км в посока до съсден град в които има само двама колеги които снимат и едната от тях е жена на 60+ и снимките са и и.... [shtrak]
Искам да имам 4-5 декора от които 3 такива от китайците и два да си построя в двата края на мястото. Предполагам, че със стартов бюджет от 6-7 К лв за джунжурии ще свършат работа. Марак, че гледам една луксозна елха е 400лв [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: kiss9402   
Дата:   16-05-24 08:44

Стартовия бюджет много зависи от това какво искаш да добавиш към декора и какво имаш евентуално налично от теб да използваш. Имай предвид обаче, че този стартов пакет в някаква степен всяка година трябва да го попроменяш така, че като дойдат 4 поредни години някой малчугани да се виждат на едно и също място [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: asahi   
Дата:   16-05-24 10:03

Tози бизнес план е от типа "копче -> балтон". Аз бих започнал от анализ на раждаемостта през последните 2-3 години и покупателната способност на родителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-24 10:14

asahi написа:

> Tози бизнес план е от типа "копче ->
> балтон". Аз бих започнал от анализ
> на раждаемостта през последните 2-3
> години и покупателната способност
> на родителите.

Прочети пак внимателно първия пост[smilie5]Пардон, не първия а петия[smilie18]



Публикацията е редактирана (16-05-24 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: asahi   
Дата:   16-05-24 18:06

Мда, детайлно описание на "копчето". Липсва само височината на тавана.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: bestlap   
Дата:   16-05-24 18:13

Тавана е точно 3,05метра със конструкцията и картона ще стане 295 някъде :) [beer] иначе ми е ясно, че ежегодно ще трябва да ъпдейтвам инвентара [cool]

п.с Като към момента имам едно ад200 и мисля да купя едно ад600 с две батерии и да не се занимавам с кабели поне в началото докато видя как ще е така на батерия ?[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-05-24 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: Synthy   
Дата:   17-05-24 08:09

Аз пък бих взел с кабели заради цената, а пък като ми потръгне работата и започна да печеля достатъчно, бих ъпгрейднал на батерии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за коледни сесии
Автор: quazimodo   
Дата:   17-05-24 14:13

Плюс 1 за кабелни светкавици. По-скоро дай някой лев повече за синхронизатори, които да можеш да ползваш и при безкабелни и при кабелни светкавици. Най-добре е да се ориентираш към Годокс щом и без това имаш такава светкавица. Може да се наложи някоя и друга гимнастика за пригаждане на приемниците към светкавиците, но според мен си струва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »