Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Студийни светкавици
Автор: atto66   
Дата:   17-03-24 21:51

Здравейте. Някой да има мнение за студийни светкавици Rollei.Решил съм да си взема две светкавици за любителска употреба за момента, но някой ден и за нещо повече. Също така може да предложите и нещо друго. Като Broncolor Siros,Hensel Expert D и други не са ми в бюджета. Наличния бюджет е около 1500 лв. Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: baron_barbaron   
Дата:   17-03-24 22:31

Аз лично бих ( и съм ) заложил на GODOX система, защото са по-разпространени и респективно повече се намират и командъри и светки втора ръка на сносни цени. А за мен е голям плюс да мога да ги командвам с един командър. Имам три различни модела и са в една обща система. Не знам дали това е така при Rollei, но като цяло не ми е познат този бранд. Не твърдя, че едните са по-добри или по-лоши, просто погледнато от моята си камбанария, Godox са по-привлекателни. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: ник_п-в   
Дата:   17-03-24 22:43

Да, Godox като качество дишат във врата на Bronkolor, а са много по-достъпни като цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: EPG   
Дата:   17-03-24 23:43

Rollei са само търговска марка - продават ребрандирано чуждо производство. Текущите им модели са производство на Jinbei.

За любителска работа става всичко, което работи. Зависи какво ти трябва и колко пари ти се дават.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: quazimodo   
Дата:   18-03-24 07:32

Авторът не споменава от каква мощност се интересува, но предполагам, че точно при светките с пълна сила важи правилото на Мечо Пух[smilie5] Мощност за без пари - ТОВА Преди време снимах дрехи със светкавици от същата марка, но от "любителския" клас и нямаше проблем. Нямам представа с каква сервизна база разполага този търговец, но поне уж е местен.


Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: atto66   
Дата:   18-03-24 09:08

По принцип мисля че 500-600 вата ще са ми достатъчни. Въпроса е да си взема нещо което ще го ползвам по-дълго време, а не след година пак да сменям.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: asahi   
Дата:   18-03-24 09:49

Къде ги четеш тези ватове?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: asahi   
Дата:   18-03-24 09:53

Да, прочетох и аз. Ама те наистина ватове пишат. Изглежда и търговците не различават мошност от енергия. Продават кашони.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: quazimodo   
Дата:   18-03-24 09:58

asahi написа:

> Да, прочетох и аз. Ама те наистина
> ватове пишат. Изглежда и
> търговците не различават мошност
> от енергия. Продават кашони.

Ako имаш пред вид, че са изпуснали секундата, съм съгласен. Иначе и в Динафос не знаят какво продават, защото при тях е Ws [smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: quazimodo   
Дата:   18-03-24 10:12

П.П. Колко дълго време ще се ползва една техника безаварийно е въпрос на късмет. На пример аз все още ползвам активно една отваряня светкавица, която ми пробутаха при едно интернет пазаруване, а вече минаха 7-8 години [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийни светкавици
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-24 10:13

Godox[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »