Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт автофокус на Sigma 70-300DG APO Macro
Автор: CloudShadow   
Дата:   17-03-24 11:46

Здравейте,
Имам обектив Sigma 70-300DG APO Macro, на който автофокуса спря да работи. Предвид факта, че е на Canon 350d тяло това не е особено голяма загуба, понеже през нощта да снимам луната с автофокус без това няма как да се получи, а и го имам за да си човъркам ръчните настройки.
Но все пак, въпросът ми е има ли къде да се ремонтира все пак автофокусът на този обектив, като най-вероятно е проблемен лентовият кабел, понеже понякога сработва, понякога не. Или по-добре да си го оставя така и е възможно така да го "ремонтират", че после за нищо да не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт автофокус на Sigma 70-300DG APO Macro
Автор: BXMarkov   
Дата:   17-03-24 23:10

Можеш да попиташ вносителят ТУК , като първи вариант и после да търсиш механик, ако някой колега знае да помогне с координати. Предвид обектива и цената му, не знам дали си заслужава ремонта или да си купиш направо друг от базара.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт автофокус на Sigma 70-300DG APO Macro
Автор: ник_п-в   
Дата:   17-03-24 23:16

Срещал съм същият модел обектив, със същия проблем, беше частично изронена пласмасовата (другите са метални)зъбчатка по ринга на обектива, чрез който се предава движението от моторчето....

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт автофокус на Sigma 70-300DG APO Macro
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-24 16:59

Не, много е сложно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »