Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D4 и проблем с фокуса със Сигма 150/2,8
Автор: cicomanco   
Дата:   13-03-24 22:11

Здравейте!
Купих днес Никон Д4 и като да го пробвам, се оказа, че работи с всички обектии, освен със Сигма 150/2,8 макро. Разпознава го, сработва в ръчен режим и променя блендата, но не сработва автофокуса. Показва индикация - (r52). Обективът си работи безупречно с Д600 и Д780 и не вярвам проблем да идва от него. Дали не е активирана някоя магария със заключване на софтуера след ъпдейт или трябва да търся белята другаде?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D4 и проблем с фокуса със Сигма 150/2,8
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-03-24 00:15

rXX означава колко кадъра може да побере буфера при текущите настройки преди да се напълни ( не само при D4 е така де ). Щом си купил днес тялото, препоръчвам да го "занулиш" като задържиш двата бутона на които има зелени точки. Това ще го върне до фабричните му настройки и предполагам активираната магария ще спре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D4 и проблем с фокуса със Сигма 150/2,8
Автор: danyyel   
Дата:   14-03-24 13:38

Това е проблем на Sigma обектива. Имам същият случай с Sigma 50mm 1.4. Работи на старият никон F100 лентов с автофокус и на D3s но на D800 с ъпдейтнат firmware не работи само автофокуса. Просто след някой ъпдейт на Никон, който старите им апарати не получиха спряха да фокусират тези сигми. Звъннах преди години на сервиза на сигма и казаха, че за 100лв му сменяли софтуера и щял да се оправи но така и не стигнах да го направя.



Публикацията е редактирана (14-03-24 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D4 и проблем с фокуса със Сигма 150/2,8
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-03-24 17:56

Сигма 50/1,4 има няколко варианта, както и 150/2,8. Аз имам и от двата модела по един вариант. Конкретно 150-цата ми е макро със стабилизацията. Работи си и с Д700 и с Д810 и с Д850 без проблеми. 50/1,4 ми е ART серията и също си работи без проблеми и с трите тела, но още като го купих му ъпдейтнах фърмуеъра през док станцията, просто защото имаше по-нов. По него време нямах Д850-то и не знам дали не би имал такъв проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »