Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Монитор
Автор: ДимитърК   
Дата:   09-03-24 19:31

Здравейте. Имам едно питане , което за някои от вас би било клише или безсмислено , но така де. Понеже се чудя за IMac 5k 27 inch , дали си заслужава ? Ако да - супер , ако не - към какво да се насоча? Понеже доста съм слушал за тях , дори вече доста остарели , дали параметрите им биха били добри за обработка на по - тежки файлове ? Какво освен рам памет и процесор трябва да наблегна и да се интересувам ? Знам , че са 5к с IPS матрица , което е хубаво ? Не знам обаче колко % RGB покриват ? Другото , което виждам от колеги е , че търсят Макове с М1 , М2 чип и т.н. Просто искам по - голям екран. Ако смятате , че не са “Уау” като характеристики , дали би си заслужавало силен компютър с добър Монитор ?
П.С - ще се нарадвам на информация и моля без спам и излишни коментари. Ако някой дори пък предлага за продан горепосочените неща , разбира се в адекватно състояние , ще се радвам на инфо :))

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор
Автор: ddantgwyn   
Дата:   09-03-24 20:47

EIZO ColorEdge CS2420, мнения и оценки

Виж тук мнения за едни добри монитори, ако никой друг не се обади.

Пък и ако философът реши да ти даде едно рамо, няма да е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор
Автор: baron_barbaron   
Дата:   09-03-24 21:12

Без да съм експерт по ябълки и круши това което аз знам е, че съвсем скоро ще зарежат поддръжката на интелската архитектура. Или по-точно ще оставят на разработчиците да решават дали да я продължават или не, до 27-ма година когато официално щели да я изоставят. Предполагам, че това е причината да се търсят АРМ-та повече от интели. Поне на такива статии бях попадал аз. Не съм имал интерес към тях и не съм задълбавал в подробностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор
Автор: asahi   
Дата:   10-03-24 19:23

Дали си заслужава се определя от това дали ще постигнеш целите, коити си поставяш. Дисплеят е ОК за фотографска работа. Когато оценяваш бъдещето на MAC OS имай предвид, че на този точно MAC може да се подкара Уиндоус и ще работи така, както и на РС.

На доста места има iMAС с инсталиран Уиндоус. Ползват ги, защото изглеждат шик. И на мен ми харесват, но нищо не ми дават за моята работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-24 10:46

EIZO някой добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор
Автор: jey6   
Дата:   11-03-24 13:19

за мак система - mac studio m2 pro + studio display

стар imac 5k става ама примерно топ спек от минимум 2018-19

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »