Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-03-24 14:35

Разни слухове се връткат из мрежата :)
https://www.nikon.com/company/news/2024/0307_01.html

Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: al.popoff   
Дата:   07-03-24 15:15

Всички говорят за кино камери, патенти за компресия и тн. На мен обаче ми е любопитно дали Nikon, освен вече изброените неща, не се опитват и да се измъкнат от хватката на Sony чрез сензорите на RED (които най-вероятно са проектирани и изработени от Forza Silicon по спецификация на RED).


Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-03-24 15:51

Без да имам никакви претенции че съм прав, си мисля че не. Те са използвали и сензори на Тошиба а и съм далече от мисълта, че им е по изгодно да си купят Ред, вместо да си построят линия за сензори. Да знам че те трябва и да се разработят и да не са и в конфликт с патенти на други брандове, но все пак мисля че са напълно способни на това, просто нямат нужда от такава стъпка. По скоро искат да стъпят и на този пазар а и честно казано ред с никонски обективи, смятам че ще се продава добре сред хората които използват подобна техника. Отделно дето си мисля също, че си научиха урока от фалстарта със Z6 и Z7 и няма да бързат да пускат нов съвместен продукт. А сигурно има и куп причини, които само РЕД и Никон си ги знаят за подобна стъпка...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-24 15:56

Последните ще станат първи.

Доста тихо, но Nikon показват амбиция към видеозаснемането.

Прави ми впечатление, че повтарят успешните ходове на Fujifilm, които успяха да дръпнат силно, когато се префокусираха от чисто фотографска марка към хибридна. В последните години Nikon също пуснаха ретро модели, а за разлика от Fujifilm, които изоставиха Kaizen политиката с подобряване на функционалността софтуерно, Nikon в момента е една от компаниите, която прави най-много подобрения на вече пуснати на пазара модели.

Имаше слухове за серия от кинаджийски обективи от Nikon, да видим какво ще стане с придобиването на RED.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: stef7   
Дата:   07-03-24 17:13

Това е добра новина за всички снимащи видео и според мен много добър ход на Никон. Изяснява се защо след като Никон вкараха възможност за компресирано RAW видео в Z9 и Z8 и RED започнаха да ги съдят изведнъж процеса спря и Никон си оставиха компресираното видео.

Много любопитно е как ще се развият отношенията с Canon тъй като те пък имат cross license с Red. Red им ползват RF байонета пък Canon отдавна ползват компресирано RAW видео в камерите си, дори хибридните такива (R5). Сега излиза Nikon си имат камера - RED Komodo с канонски RF байонет. A Canon стават изцяло зависими от прекия си конкурент Nikon по отношение на компресирано RAW видео. Ко шъ праим ся [smile]

И това не са слухове, има го официално на страницата на Nikon.



Публикацията е редактирана (07-03-24 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-24 17:24

Това, че Никон взима RED не значи непременно, че ще има някаква фрапантна промяна в търговските споразумения. Най-добрия ход е да оставят RED като самостоятелна компания.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: stef7   
Дата:   07-03-24 17:34

Най-ценното на Red e патента им за компресиран RAW видео запис в камерата. Никой до сега не е успял да го пребори, дори Apple. И някои други патенти. Във високия клас кино камери чувам бизнеса им не върви добре. Arri и Sony там доминират. В ниския клас Komodo също не е някакъв супер успех на фона на Blackmagic, Sony, Canon че и Panasonic.

Какво ще правят Никон с компанията може само да гадаем. Ще видим.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-24 18:50

Ами... да не надяваме, че няма да е всичко заради патентите, както се случи напоследък с доста вече нефункциониращи компании.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: al.popoff   
Дата:   07-03-24 19:51

Патента им за компресиран RAW изтича след 4 години. Съмнявам се това да е единствената причина за сделката.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон май ще слагат още червеничко, а червените може да имат златист кант.
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-24 20:07

Патентите имат опция за подновяване - почти сигурно е, че ще го подновят :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »