Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Покупка фотоапарат Никон
Автор: Doba   
Дата:   06-03-24 22:21

Здравейте, бих искал да помоля за съвет при първа покупка на цифров фотоапарат никон.
Въпросът ми е с бюджет между 650-750лв. мога ли да си закупя тяло с един обектив(китов) и какъв модел би ми свършил работа?
Фотоапарата ще се използва предимно за снимане на открито-пейзажна фотография и не толкова често нощни снимки.
Благодаря Ви много за отеделеното време и се извинявам ако съм пропуснал да прегледам подобна тема!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: asahi   
Дата:   06-03-24 22:25

В твоя случай е по-важно това последният фотоапарат ли ще ти бъде или ще искаш да се развиваш нанякъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Doba   
Дата:   06-03-24 22:43

Благодаря за отговора, за следващите няколко години мисля, че няма да имам развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: asahi   
Дата:   06-03-24 23:43

Ако пуснеш такъв филтър в базара ще получиш подходящи предложения. Понеже не съм никонджия нека колегите поемат разговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: wlad   
Дата:   06-03-24 23:44

За тези пари - Никон д7000, с малко повече зор - д600.
Естествено, за пейзаж аз никога не бих взел ДСЛР, но ... всеки си знае най-добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-03-24 00:31

За тия пари Д600 е най-оптимален избор, защото има много прилична динамика + ако добавиш още малко грошове ще можеш и приличен обектив да вземеш. Примерно 35/1,8. Далеч не е най доброто, но все пак ще имаш фулфрейм, с много прилична динамика + обектив, не много широк, не много дълъг и ще влезеш в бюджет под 1000лв.

Най-големия недостатък на Д600 според мен са цветовете, има леееееко зеленикав отенък (макар и да е въпрос на вкус), когато го съпоставям с батковците му. Не е нещо което не може да се коригира, но си го има.

Ако нямаш опит с никон поинтересувай се при избора на обектив за DX/FX.



Публикацията е редактирана (07-03-24 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: quazimodo   
Дата:   07-03-24 07:54

Бюджетът е свръх малък и единствената смислена комбинация за начало е кроп тяло с мотор, тоест от Д7000 нагоре и китов обектив 18-55. Независимо, че не мислиш да се развиваш в следващите няколко години, все ще събереш някой лев, за да вземеш и един твърд светъл обектив за нощните снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Imaginarium   
Дата:   07-03-24 08:04

Аз за тия пари бих си взел един Sony RX100 IV или V. Щом е за пейзаж, ще ти е далеч по-удобен и по-смислен от тежък дслр със смотан китак... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: demiman   
Дата:   07-03-24 13:10

Това влиза в бюджета

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   07-03-24 13:15

За тия пари един Никон 7000 или 7100 с китак.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Zlatkoo   
Дата:   07-03-24 16:34

Защо DSLR не е подходящ за пейзаж?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-03-24 16:44

Zlatkoo Скоро притежанието на огледалце ще стане наказуемо като за дрога според тредновете. [beer]
Не вярвай на всяка дума тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ZENON   
Дата:   07-03-24 16:54

Слад като ще снимаш пейзаж, не е зле да се поогледаш за безогледална камера, за да не се превърнеш на муле из чукарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: quazimodo   
Дата:   07-03-24 18:51

По-голяма глупост от това да си купиш ДСЛР Никон в момента е да си купиш безмоторно тяло, което на всичкото отгоре няма и възможност за настройка на автофокуса. Вярно, че не е панацея, но е приятна екстра, която често избавя потребителя от необходимостта да посещава сервиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   07-03-24 21:10

ZENON написа:

> Слад като ще снимаш пейзаж, не е зле да се поогледаш за безогледална камера, за да не се превърнеш на муле из чукарите.

То ако това ще е аргумент за избор на фотоапарат, по-добре да му предложите някоя сапунерка - ще се побира и в джоба на панталоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ZENON   
Дата:   07-03-24 23:47

ddantgwyn
/Нямам желание да инициирам потенциална (поредна) полемика на тема ДСЛР vs мирърлес, която ще избухне и под този пост, благодарение на роднят манталитет./

Всеки с всичкия си, би си задал въпроси при такъв намек.
Използвайте ги тия глави.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Yog   
Дата:   07-03-24 23:57

Абе, проблемът не е безогледална или не. Проблемът е, че с бюджет от 600-700 лева не може да се купи нищо хубаво. И преди да ми обясни някой експерт, че истинският фотограф с камера за 50 лева ще сътвори шедьоври, искам да декларирам че съм наясно с това, прекланям се пред този истински фотограф и се разкайвам, че никога няма да бъда като него. Но - обратно в реалността - за апарат, дето да не е олющен, стар и мъка за употреба, обектив(и), дето да не са нискокачествени, плюс карта, четец за карта, резервна батерия, стативче, чанта и т.н. и т.н. - тоя бюджет не стига. И от там се започват едни компромиси, дето едва ли ще родят любов към това хоби. Най-много да убият началното любопитство.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   08-03-24 08:01

ZENON написа:

> ddantgwyn
> /Нямам желание да инициирам потенциална (поредна) полемика на тема ДСЛР vs мирърлес, която ще избухне и под този пост,
> благодарение на роднят манталитет./

Не съм имал намерения да водя такава полемика, просто отбелязах, че аргументът не е сериозен. Нищо повече. Забележката за манталитета я оставям на вас.

Всеки да снима с каквото предпочита. Човекът по някаква причина е избрал Nikon, определил е и бюджет, който може да даде, даже е споделил какво ще снима. Толкова по темата.

> Всеки с всичкия си, би си задал въпроси при такъв намек.
> Използвайте ги тия глави.

Е, и аз си зададох въпросите като прочетох коментара. Даже и отговор дадох преди време.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: asahi   
Дата:   08-03-24 08:19

Слава Богу основните въпроси се изясниха и Добромир получи конкретни отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   08-03-24 08:21

Yog написа:

> Абе, проблемът не е безогледална или не. Проблемът е, че с бюджет от 600-700 лева не може да се купи нищо
> хубаво. И преди да ми обясни някой експерт, че истинският фотограф с камера за 50 лева ще сътвори
> шедьоври, искам да декларирам че съм наясно с това, прекланям се пред този истински фотограф и се
> разкайвам, че никога няма да бъда като него. Но - обратно в реалността - за апарат, дето да не е
> олющен, стар и мъка за употреба, обектив(и), дето да не са нискокачествени, плюс карта, четец
> за карта, резервна батерия, стативче, чанта и т.н. и т.н. - тоя бюджет не стига. И от там се започват едни компромиси, дето
> едва ли ще родят любов към това хоби. Най-много да убият началното любопитство.

По принцип съм съгласен с написаното, но само при условие, че човекът очаква да прави шедьоври още от самото начало.

Ако е решил да мине от сапунерка (или телефон) към нещо по-добро и да се развива след това, това е едно добро начало според мен.

Бих го посъветвал да потърси някой Nikon с обектив в диапазона 24-105 (примерно), който ще му върши работа като начало и който влиза в бюджета, който си е определил. Защо предлагам вариообектив мисля, че е ясно и няма нужда от обяснения.

След това, като натрупа опит с камерата и обектива, да решава дали иска да си купува други обективи, дали да сменя модела на камерата и други такива неща. Само ще отбележа, че първоначалният избор на марка фотоапарат е важен, защото смяната след това не е много лесна и е свързана с определени главоболия.

И най-важното - да не спира да снима и да не се отчайва, ако в началото няма добри резултати.

Това е от мен по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: hansto   
Дата:   08-03-24 08:43

Ето и моите 10 цента по въпроса. Ако ще е първи с идея да се учи няма нищо лошо в един стар дслр на добра цена. Аз лично съм почвал с кроп на Никон 5100, с 35мм 1.8 55-200 за теле и 10-20 за пейзажи. Сега тялото ще е 200лв, 35мм - 200лв, широкия - още 200, и влиза в бюджета за 600 с 2 обектива, портретен и широк.
Базов е, но достатъчен за учене и добри снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ss_sgp   
Дата:   08-03-24 10:29

предполагам липсват и умения с Фотошоп
моят съвет е: iPhone 14 или 15 Pro; Xiaomi 13 или 14 Ultra

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Zlatkoo   
Дата:   08-03-24 11:45

Все си мисля, че с телефон, умения, и знания няма да получи.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   08-03-24 12:30

ss_sgp написа:

> предполагам липсват и умения с Фотошоп

Photoshop няма да му трябва според мен, но трябва да има предвид, че взимането на такава камера вече предполага снимане в raw формат (като начало може да мине и през RAW + jpeg) и последваща обработка на raw файловете.

А програми, които могат да обработват и конвертират raw файлове има достатъчно, платени или не - Capture One, AfterShot, Lightroom, Rawtherapee, Darktable …

Сега поне цифровата фотография дава много повече възможности за последваща обработка на негатива, отколкото имаше едно време при лентовите камери.

> моят съвет е: iPhone 14 или 15 Pro; Xiaomi 13 или 14 Ultra

Ами той от там идва според мен, защо иначе ще иска да се качи на следващото ниво?

Apple iPhone 14

Apple iPhone 15

Xiaomi 13


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: quazimodo   
Дата:   08-03-24 12:38

Zlatkoo написа:

> Все си мисля, че с телефон, умения,
> и знания няма да получи.

Точно по тази причина се препоръчва телефон[smilie5] Няма нужда от знания и умения. Той (телефонът) мисли за всичко, като в оня виц за бореца и тигана от Тефал [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: DreamDragon   
Дата:   08-03-24 13:46

Ако се изтръскат всички къдрави мисли на корифеи, може и да намери нещо умно написано колегата. И конкретни предложения, в които си струва да се вгледа (това за телефоните изобщо не го броя).

Истински случай - младо момиче, снимало досега само с iPhone. Преди няколко дни и връчих една чудесна кропка на сони (a700), с два обектива. Няколко базови ръководства... И детето днес ми рапортува с чудесни първи кадри! [cool]

@Doba
Разгледайте базара с никонски апарати и обективи, поровете се малко из ревютата на dpreview.com и смело напред! [beer]



Публикацията е редактирана (08-03-24 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ss_sgp   
Дата:   08-03-24 15:05

Грешни линкове на телефоните: за Apple е нужно да са Pro моделите
Аз не е като да не съм снимал. Но авторът при така зададен въпрос и бюджет наистина мисля, че с топ телефон ще извади по-добър резултат. Разбира се няма да научи много.

Също така бих препоръчал Sony безогледален за пейзажи. С посоченият бюджет може да вземе няколко твърди на М42 и да експериментира. С Никона ще е по-трудно.
Аз например снимам със Sony a7 първият модел и за пейзаж и бюджет според мен е оптимален вариант. Китовият разбира се не е нищо особено.



Публикацията е редактирана (08-03-24 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Snagen   
Дата:   08-03-24 15:44

... аз започнах с D7100 и обектив 18-105, на Nikon.Днес такава комбинация струва много малко пари, а върши разни хубави работи.
По онова време бях безумно доволен.След време си купик Tokina 11-16 и изведнъж разбрах , че ей сега вече съм съвсем доволен, а преди явно не е било чак толкоз. После ... и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: yakumo   
Дата:   08-03-24 17:39

Ако е за забавление и "чесане на крастата" нищо лошо не виждам в DSLR. За тези пари спокойно може да се вземе даже фулфрейм с някакъв обектив в днешно време. Например текст


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Zlatkoo   
Дата:   08-03-24 17:47

Освен това телефоните не влизат в бюджета.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ss_sgp   
Дата:   08-03-24 17:56

Да, но пък с телефон освен да снима и ще прави още мн други неща. Авторът така или иначе трябва да отдели $$$ И за телефон.

Точно за пейзаж според мен телефонът е идеален - винаги с теб (най-важното), дава готово обработено изображение, има ултра широк, широк и дълъг обектив и т.н. Китовият никога не включва утрашироко.
Авторът може да разгледа снимките в моя профил - всички без една са от телефон.

И пример:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2024-02/1707376706_img_0592.jpeg



това как ще постигне с Nikon 7000, трудничко нали?



Публикацията е редактирана (08-03-24 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: asahi   
Дата:   08-03-24 18:25

Това се прави като панорама с няколко снимки от ръка. Но кой ви каза, че момчето си няма телефон или че иска да прави шедьоври? Въпросът му беше достатъчно конкретен - какъв фотоапарат би ми свършил работа? На него, не на вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   08-03-24 20:07

ss_sgp написа:

> Грешни линкове на телефоните: за Apple е нужно да са Pro моделите

Връзките към телефоните съм го дал единствено за цените на самите телефони и нищо чудно цените за Pro моделите да са още по-високи. Иначе да, не съм обърнал достатъчно внимание на това, което търсещата машина ми е показала, но акцентът е, че цените надхвърлят поне два пъти бюджета, който колегата е посочил в първоначалния си коментар.

> Аз не е като да не съм снимал. Но авторът при така зададен въпрос и
> бюджет наистина мисля, че с топ телефон ще извади по-добър
> резултат. Разбира се няма да научи много.

Това според мен вече е тема за друг разговор, защото излизаме извън параметрите на въпроса, зададен от автора на темата.

Нямам съмнения, че стe снимал с телефон, нямам и какво да кажа за това, още повече щом ви харесва.

> Също така бих препоръчал Sony безогледален за пейзажи. С
> посоченият бюджет може да вземе няколко твърди на М42 и да
> експериментира. С Никона ще е по-трудно.

Според мен е малко рано за тези неща точно за него. До Sony, твърди обективи и преходници може да стигне след натрупване на определен опит и при наличие на желание.

> Аз например снимам със Sony a7 първият модел и за пейзаж и бюджет
> според мен е оптимален вариант. Китовият разбира се не е нищо
> особено.

Ок, добре, но човекът по някаква причина е решил да започне да снима с Nikon.



Публикацията е редактирана (08-03-24 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Mogila   
Дата:   08-03-24 20:36

Никога не бих си взел Никон за пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Nikoneff   
Дата:   08-03-24 22:13

Тук доста хора изместиха темата от конкретното питане на автора. Отделно съобщават за собствените си предпочитания и марки, като че ли някой се интересува от това. Авторът съвсем ясно и кратко е казал марката на апарата и какво иска да снима с него. А отговорът също е кратък : всеки запазен Никон, произведен през последните 10 год. и който се включва в цената, ще му свърши идеална работа за пейзажи, че даже и да е с китак. По-скоро на автора трябва да му се обърне внимание за какво да гледа при покупката и кои неща от техническото и козметично състоятие на апарата и обектива са фатални и кои могат да се игнорират. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ZENON   
Дата:   08-03-24 22:30

Nikoneff,
не е зле да се пробва и блондинка, ако си бил до сега с брюнетка.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   08-03-24 22:44

написа:

> Nikoneff,
> не е зле да се пробва и блондинка, ако си бил до сега с брюнетка.

Но преди да стигнеш до блондинката, все пак трябва да натрупаш опит и с брюнетката [smilie7]

Някой нещо беше споменал за главите и тяхната употреба [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ZENON   
Дата:   08-03-24 22:51

ddantgwyn,

честит празник [smilie5]
За да минеш на блондинка, не е задължително да си натрупал опит с брюнетка [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (08-03-24 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   08-03-24 22:55

написа:

> ddantgwyn,

> честит празник [smilie5]

Благодаря, ще предам. И да ти се връща.

> За да минеш на блондинка, не е задължително да си натрупал опит с брюнетка [smilie18] [beer]

Но ти твърдиш точно обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ZENON   
Дата:   09-03-24 00:15

ddantgwyn
слаби клишета.
Казах каквотото имах да кажа по същество.
Ако ОП е с всичкия си, преди да купува, ще се огледа и за друго.
Дай му въдица, а не риба.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: wlad   
Дата:   09-03-24 03:39

Mogila
Никога не бих си взел Никон за пейзажи.


Доколкото си спомням от архивите, Могила е автор на едно от най-цицорестите неща в този форум форевър, така че бих приел това мнение за меродавно както за портрети, така и за пейзажи. Защо, защо изтри снимката с 5д-то, аххх. Сега нямаше да питат за Никон изобщо, повярвай ми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ddantgwyn   
Дата:   09-03-24 11:12

ZENON написа:

> ddantgwyn
> слаби клишета.

Ами каквото повикало, такова са обадило. Останал съм с впечатлението, че силните клишета не са в твоите възможности. Да не споменавам и факта, че не си наясно какво е клише [smilie7]

> Казах каквотото имах да кажа по същество.

По същество?! Човекът пита за Nikon, ти го пращаш навсякъде другаде, но не и при Nikon. Предлагаш му безогледална камера с единствения аргумент, че нямало да тежи при ходенето по чукарите, при положение, че колеги изказаха мнението, че снимането с такъв тип камера е по-сложно от снимането с DSLR. Това твоето е чисто араламбене по темата.

По същество има не повече от 4-5-6 коментара, пределно конкретни и по въпроса, който човека зададе.

> Ако ОП е с всичкия си, преди да купува, ще се огледа и за друго.

За безогледалки, нали? Именно защото човекът е с всичкия си, е направил някакъв избор и търси конкретен съвет.

> Дай му въдица, а не риба.

Аха, аха, значи да зареже брюнетките и да мине на блондинки. Той пита за въдица с плувка, ти му предлагаш да се пробва на спининг. Много по същество, наистина.

Ти поне погледна ли профила на питащия? Нямам предвид името и снимката му в него, а някое друго „клише“.

Хайде, лек ден и не се напрягай толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-03-24 11:49

wlad написа:

> Доколкото си спомням от архивите,
> Могила е автор на едно от
> най-цицорестите неща в този форум
> форевър
, така че бих приел това
> мнение за меродавно както за
> портрети, така и за пейзажи. Защо,
> защо изтри снимката с 5д-то, аххх.
> Сега нямаше да питат за Никон
> изобщо, повярвай ми [smilie5]

Веднага се сетих за въпросния кадър, но авторът не е Mogila.

Цък


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: Zlatkoo   
Дата:   09-03-24 12:25

Баси, на къде се изви тая тема. А човека питаше за Никон...
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: BourbonStreet   
Дата:   09-03-24 15:27

За кроп вариантите ви са:

Nikon D7100 + 18-105 + 50/1.8D = 500 + 200 + 150
Nikon D7100 + Sigma 17-50/2.8 OS HSM = 500 + 350
Nikon D7000 + 18-105 + 50/1.8D + 55-200 VR II = 300 + 200 + 150 + 200

Canon 70D + 18-55STM / 18-135 IS + 50 STM = 500 + 120/220 + 150
Canon m50 + 15-45 = 690 лв. (имам наличен като нов)

Fuji XT1 + 18-55/2.8-4 = 500 + 450


За фулфрейм:

Nikon D610 + 50/1.8D = 700 + 150
Nikon D700 + 50/1.8D + евтино варио = 500 + 150 + 200

Canon 5D Mark II + 50 STM + 28-135 IS = 500 + 150 + 250
Canon 6D + 50 STM = 650 + 150


Бих ви посъветвал да не купувате нищо над 40 хил. кадъра, а най-добре да е под 20 хил., щом ще се ползва дългосрочно.

За подробна индивидуална консултация, оставам на разположение, но не в темата. Който иска да ме намери, знае как.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: ник_п-в   
Дата:   16-03-24 21:45

Преди година купих Никон д700+Никор 50мм.1,7Д с две батерии и карта за 400лв! Цената бе такава заради не малкия пробег +230 000 кадри, от тогава на него има изснимани 20 000-30 000 кадри и е ок. Вече не снимам на него, но мога да кача че е сносен апарат, с 12мп. матрица, която има предимства(заради които го взех), но за пейзажи може би е добре нещо с по-голяма детаилизация.
Предвид заданието на темата, аз бих се насочил към Никон д7100, който обаче,в прилично състояние само тялото е към 700лв. Предполагам че има и Д7100 с голям пробег и на по-ниска цена, но там има повече рискове.
Като резервен вариант бих се насочил към Никон д7000, който може да бъде взет с обектив в границите на зададения бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: IvoEv   
Дата:   17-03-24 04:25

Според базара, вероятно за около 700 лв. може да се договори Никон Д 7200 и китов обектив 18-55 за около 100 лева. Вместо китов за 100 лева, за 200 може да бъде 35 мм. ф1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: georgioiv   
Дата:   17-03-24 16:54

отговорът на въпроса на автора е приключил с петия коментар, от там насетне са празни приказки и дърдорене, без поста на бърбъна, който е конкретно с цени. Постовете с дежурните съвети - купи си пръчката Сони, пък са не само спам ами направо вредни.. :) Хубавите модели апарати на Сони се броят на пръстите на едната ръка и са все огромни цифри, нямащи нищо общо с тоя бюджет.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка фотоапарат Никон
Автор: uri64   
Дата:   17-03-24 18:42

През 2024 г. да се дават пари за Д7000 и Д7100 според мен не е добра идея, меко казано при положение, че се предполага тялото да се ползва сравнително дълго време. Особено пък за Д7100, дето на по-високо ИСО е трагедия. Естествено само лично мнение.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »