Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   01-11-23 21:00

alex.d76 написа:

> D750 се справя
> чудесно - освен в пълна тъмнина,
> където и прехвалените ви
> безогледалки са безпомощни, ако
> трябва да бъдем искрени ... [thankyou]

Фотографията е игра със светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-23 21:11

Леле, леле! До бой я докарАхте, хич бива ли тъй!? Няма нужда от ултраси нито в едната, нито в другата посока. На кой каквото му върши работа нека да го ползва със здраве, без да изпада в амок от всяко мнение различно от неговото[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   01-11-23 21:47

quazimodo написа:

> Леле, леле! До бой я докарАхте, хич бива ли тъй!? Няма нужда от ултраси нито в едната, нито в другата посока. На кой каквото му върши работа нека да го ползва със здраве, без да изпада в амок от всяко мнение различно от неговото[beer]

Аз точно това казвам, и затова питах конкретно за фенове на ОПРЕДЕЛЕН МОДЕЛ, а не на система ... ма форума си го знаем де ...

Иначе към georgioiv - аз пък снимам авиошоута и моторни спортове (освен голи жени де...) - дали ми пречи да ползвам 1 (да, ЕДНА!!!) фокусна точка ??? (ба*и, явно съм мега добър, да се е**...)
Това, че за теб е проблем, не е МОЙ проблем - и нека сключим мир - както казах, всеки снима с каквото му харесва и което му е удобно!Ако яко те кефи без огледало - защо изобщо пишеш в тази тема ???

Иначе за колебаващите се дали да минат или не към Тъмната страна - ми вземете си тоя звяр !!!
https://https://youtu.be/kBU0GEhbsrM

Така хем ще се убедите, че DSLR няма да умре, и хем ще се успокоите, че и безогледалките са ОК [beer]
P.S. една от последните точки в това ревю беше ергономията ... айде ударете ме с безогледалка, по-удобна от класически DSLR !!!
O да ... и броя кадри за заредена батерия ... пак към колегата georgioiv ...



Публикацията е редактирана (01-11-23 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: georgioiv   
Дата:   01-11-23 21:57

Е, не с лошо де, просто защитих честта на безогледалkите.. :)

Иначе имам и една десятка огледала от няколко марки и си ги ползвам с удоволствие от време на време, но не бива и прогреса да отричаме... [beer]

quazimodo даже знае коя огледалка ми е последния фетиш.. [smilie5]


Авиошоута звучи много яко... [smilie10] [smilie10]

Жалко че край Варна няма... Единствено на деня на града от много години насам имаше едни диви румънци, но докато разберем къде е най-доброто място за снимане, те си показаха най-добрите номера...

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   01-11-23 22:04

georgioiv написа
> Авиошоута звучи много яко... [smilie10]
> [smilie10]
>
> Жалко че край Варна няма...
> Единствено на деня на града от
> много години насам имаше едни диви
> румънци, но докато разберем къде е
> най-доброто място за снимане, те си
> показаха най-добрите номера...

Това (авиошоутата) е много яко изпитание за апарата ти и твоите умения - всичко става за секунди - все пак снимаш обекти, минаващи с над 650 км/ч пред теб... (ако някой иска да оспори - нормален реактивен самолет под тази въздушна скорост просто ще падне пред публиката...)
Ти ако искаш - впиши се в spotters.bg и снимай какво става на вашето летище - имате международен сайт, където нашите фенове споделят снимки! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: Yog   
Дата:   01-11-23 22:27

Аз от АФ на D750 бях много доволен навремето. С уговорката, че преди него снимах предимно с кропки и на техния фан блестеше, не като абсолютна стойност. Но такива ми бяха впечатленията, че е точен автофокуса. А за системата на АФ - при Сони една от причините (почти)всички да са доволни, е че много лесно се ползва. Аз си оставям един средно голям "flexible spot" в средата, с включени AF-C и tracking. "Улавям" каквото искам да е на фокус - примерно лицето на човека, преминаващ велосипедист или красива саксия ([smile]) и си прекадрирам до прималяване. А spot-чето си седи залепено на съответния обект. Лесно, просто, ефективно. Това мога да го направя на Никона също, но резултатите са по-лоши, пробвал съм доста. Съответно започвам да пробвам други варианти (баш преписани от ютюбъри или статии в сайтове) и понякога изпадам в ситуация, да мисля в кой режим на АФ съм, вместо какво снимам... Не че се оплаквам. За мен АФ на Никона е ДОСТАТЪЧНО добър. Самият факт, че продадох Сони-то и си оставих Зетката говори достатъчно кое продпочитам. Но съм 100% убеден, че ако не щраках за кеф по улиците, а трябваше да разчитам да следя обекти с камерата и на някого да ги давам тия снимки, щях да се върна на Сони, при все "дървеността" на камерите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: asahi   
Дата:   01-11-23 22:56

Те самолетчетата и с 1000 да летят важно е с каква ъглова скорост минават пред теб. Тези двете не затрудниха дъртото 40Д:



Упражнението се нарича crossover break.


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: hose   
Дата:   02-11-23 14:54

още Бресон страда по фокуса на Сони... [smilie5]

иначе последните години няма наистина драстични подобрения, не случайно има сериозен спад на продажбите на техника, някъде след 2013 технологията достигна едно определено ниво, което покрива почти всичко, последно време са значително по-малки стъпките и подобренията, и най-вече като че ли към видеото или чистене на бъгчета, улеснения, дори глезотии... в някаква степен все повече връвим и към минимална обработка - да има готов файл от апарата, както го предпочита синмащия... и разбира се интеграция със всякакви устройства и мрежи

та да - адекватен е не само 750, но и всички от последните 5-8 години, въпрос на талант, знания и умения

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   02-11-23 17:45

asahi написа:

......
>
>
>
> Упражнението се нарича crossover break.
>

Иха, били сме заедно там :) Ето друга гледна точка на същото :

https://photos.app.goo.gl/wbGD7zPmqVmGqmKW8


И един малко нескопосен кроп от цялата картинка, защото просто исках да хвана момента :

https://photos.app.goo.gl/tcJv1ifZ9ALXZV9i8




Публикацията е редактирана (02-11-23 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: ilcoin   
Дата:   03-11-23 08:56

Истината е, че камерите отдавна са достатъчно добри за почти всичко. Говоря за флагманските модели. Въпрос е на умения, на правилно използване на самото тяло, и на обективи разбира се.

Техно-мастурбатори е имало винаги, на тях оня стария шофьорски лаф, че първо се купува книжката и тогава колата

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: quazimodo   
Дата:   03-11-23 10:09

ilcoin написа:

> Истината е, че камерите отдавна са
> достатъчно добри за почти всичко.
> Говоря за флагманските модели.
> Въпрос е на умения, на правилно
> използване на самото тяло, и на
> обективи разбира се.
>
> Техно-мастурбатори е имало винаги,
> на тях оня стария шофьорски лаф, че
> първо се купува книжката и тогава
> колата
>
> [shtrak]

Истината е, че и много по-ниските модели от флагманските вършат същата работа, ноо в другата тема е цитирана истината за купуването на фотоапарат чудо - собственик на фотоапарат а не фотограф. Въпреки това, хората мятат едно гордо Photografy след името и фамилията, и се пускат във водовъртежа на "професионалната" фотография [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »