Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   31-10-23 18:10

Случайно попаднах на клип от преди 3 месеца, в който един човек си зададе въпроса - ще се справи ли 10-годишния Nikon D750 поне на някаква степен толкова добре, както модерния му А7IV...


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   31-10-23 18:16

И представяте ли си, уважаеми дами и господа - профи фотограф да каже през 2023, че дъртия Nikon D750 прави снимки като на безумния, великолепен и ужасно по-скъп безогледален Sony A7IV ?!?!?!?
Ma тва си е кощунство в пълния му смисъл - т.е. изобщо да се съмнявате, че D750 ще се справя супер и днес, де [smilie25]
It's still amazing пише на заглавния кадър ...
https://www.youtube.com/watch?v=2D3ynPKsCVU


Шегата настрана - има ли все още "динозаври" като мене, които си обичат старичкия вече D750, и ако бихте го заменили в някакъв момент за нещо хайп-ско - защо???

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: kvakioh   
Дата:   31-10-23 18:17

Ако има точните обективи, и Д700 стига...
Сравнението е неточно по принцип, чушки с банани сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-23 18:20

Тц...

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   31-10-23 18:48

Дори да си доволен от техниката с която снимаш, ако непрекъснато гледаш кой с какво снима около теб, означава, че си на нещо като състезание. В такъв случай сменяш техниката, за да не пожънеш подигравателни погледи, поради това, че снимаш с динозавърска такава.
Ако не ти пука за мнението на другите, снимаш с наличната техника докато ти е кеф, и считаш че удовлетворява в достатъчна степен нуждите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-23 19:08

IShoot4Fun: принципно е така, но в един момент претръпваш и престава да ти пука. Аз например сменях камери и камери, докато най-накрая се спрях на кропнато Фужи (преди това бях на ФФ). Стигнах до X-T2, взето месец след премиерата му [smilie18] Благодарение на това, че и до момента няма модел, който да си заслужава подмяната дори след толкова години, вече не ми пука - дори не се интересувам кой-знае колко какво къде и какви параметри излиза :)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: hansto   
Дата:   31-10-23 19:28

петък ли стана вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   31-10-23 19:43

Никога не съм се чувствал като на състезание, или да гледам кой с какво снима около мен... макар че един младеж с модерен тогава телефон Samsung искрено ме разсмя на пистата в Калояново, на Battle of the Nations - присмя ми се, че видите ли моя голям черен апарат с две педи обектив нямалко как да направи по-хубави снимки от неговия телефон, щото той бил с 18 MPix [smilie25]
Преди време (малко повече от година) реших да видя какво е да снимаш без огледало, и само след няколко месеца (толкова отне да се реализира обявата...) разкарах хайпа ...
Усещането в ръцете на истински фотоапарат, характерното тракане на затвора - заедно с кефа да знаеш, че снимаш нещо не само за собствен кеф (пък и дори така да е) - е тва са мега яки неща поне за мен !!!
И не, не е петък, мисля, че темата е добра, защото показва как човек поне малко поназнайващ как се правят снимки, не се подвежда по масовата хипноза да смени техниката само защото всички други снимали с новото ... и било по-лесно!
А не е ли част от магията да бъдеш предизвикан да заснемеш нещо по по-трудния начин, отколкото само да натиснеш копчето???
За мен модерните безогледалки са като едно време point-and-shoot камерките, или просто модерен телефон ...
Което пък ме връща още малко по-назад, защото свалям шапка на хората, които все още снимат на лента !!!
(което на запад май се завръща като мода... поне Peter McKinnon застава зад това твърдение, не е мое!)


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: asahi   
Дата:   31-10-23 19:46

Във всеки вторник дреме един петък.

Какво е това ще се справи, няма да се справи? Щом се е справял преди и не се е счупил значи пак ще се справи.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-23 20:37

alex.d76 написа:

> ...Което пък ме връща още малко
> по-назад, защото свалям шапка на
> хората, които все още снимат на
> лента !!!
> (което на запад май се завръща като
> мода... поне Peter McKinnon застава зад
> това твърдение, не е мое!)
>

Oттатък голямата вода никога не са се отказвали от лентата. И в момента има фотографи, включително български, които снимат само сватби и само на лента[cool]

П.П. При това, ритуалите обикновено се снимат на СФ [smilie3]

Ето го, даже е зареден с филм. Остават още 15-тина пози[smilie18]


https://i.postimg.cc/tJZQCfMx/P1101593.jpg





Публикацията е редактирана (31-10-23 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: SuperTramp23   
Дата:   31-10-23 22:30

Брадър и мен ме тормозят тия неща. Всеки втори купи някакъв фотоапарат и стана фотограф в инстаграма. Работата е там, че 80% от тези хора, нямат елементарни позннаия за кадриране, какво остава, ако трябва да ти обяснят, как се запечатва изображението на сензора. Когато нещо стане лесно достъпно, то става безразлично.

Инак, аз започнах да снимам още с онези Ериксони Т230 с камерата в контектора им, та през сапунерки, супер сапунерки, душ гелове, начален клас DSLR, та до D850. Вярно, като ходя по Рила и Пирин с него понякога ме занася като Dodge Charger HellCat на 2-ра, на цялата газ, но после кефа от качеството на тази машина е безценен.

П.С. - бях на косъм да спра да се занимавам с апарати и да снимам с айфон тутурутката, но като видях Jimmy Chin къде носи неговият FF Canon и си казах "Стига си се лигавил".

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: lamerko   
Дата:   01-11-23 03:22

quazimodo: филмовите не ги броим, че там е лоша работата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: Yog   
Дата:   01-11-23 06:16

Аз съм фен на D750 и години наред го препоръчвах на хора, които ми задаваха безсмисления въпрос "какъв фотоапарат да си купя". И до днес си е напълно адекватен, според мен. Но новите са по-хубави. Пак според мен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: VladHD   
Дата:   01-11-23 06:57

Никон си е Никон. Ергономия, цветопредаване, възможности на тялото. Сони имат единия автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: georgioiv   
Дата:   01-11-23 07:28

Малко невежо подхождаш към въпроса с безогледалните апарати авторе :) Новите безогледални апарат на Никон са най-доброто на пазара на фотоапарати въобще, особено последните няколко години. И Z5 и Z6 и Z7 и особено Z8 отдавна нямат проблеми с автофокуса с последните версии на фърмуера, а Z9 наред с R3 са най-добрите фотоапарати въобще някога произвеждани - и като технология и като бързина и като възможности.

То е хубаво да спреш развитието си в даден момент и да кажеш - не ме интересува повече, аз съм до тук, но светът не спира с теб.. [smilie5]


Да не говорим, че Никон направиха три тела за ретроманиаци, последното от които е свръхтехнологично и за мен - изключително красиво. Не знам дали ще дочакам да има наличие на други цветове в България да грабна едно такова.. [smile] [shtrak]


Колкото до Сони - те бяха стар епизод, "дъртите играчи" Canon и NIkon пуснаха такива тела, че новия Sony A7-iV, не изглежда като добър избор на техния фон..

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: hose   
Дата:   01-11-23 10:13

georgioiv - има ги, грабвай оранжевото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: georgioiv   
Дата:   01-11-23 10:21

hose написа:

> georgioiv - има ги, грабвай оранжевото
> [smilie5]

Баш за оранжевото си мислих... [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: yakumo   
Дата:   01-11-23 10:24

Вярно ги има, цялата шарения текст [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: asahi   
Дата:   01-11-23 11:47

Биваше да има Mazda soul red premium metallic.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   01-11-23 18:11

georgioiv написа:

> Малко невежо подхождаш към
> въпроса с безогледалните апарати
> авторе :)
.....
> То е хубаво да спреш развитието
> си в даден момент и да кажеш - не ме
> интересува повече, аз съм до тук,
> но светът не спира с теб.. [smilie5]

Аз не съм спрял да се развивам - това, че безогледалките не ми доставят удоволствие както DSLR-а, не значи че ги отричам като технология!
И какво като Никон или който и да е (макар че съм си фен на жълтия отбор) са пуснали ултра-мега ретро-тяло, което си е пак безогледален - погледни предното ми изречение?
Всеки си има мнение и право да снима с каквото му е кеф, и аз зададох конкретен въпрос за конкретно тяло - и той естествено отново премина в "съдебен спор" кой е най-хубав [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: Yog   
Дата:   01-11-23 19:33

Аз за автофокусът не знам дали са напреднали чак толкова. Не съм ползвал топ моделите, като Z8 и Z9, но дори с последната им камера от този сегмент Z6 II, с която снимам в момента, по-често имам кадри без фокус, отколкото с последното ми Сони, което беше 7R III и излезе три години преди зетката. Хем Никона ползвам с обективи Z на марката, а Сонито ползвах предимно с два Тамрона.



Публикацията е редактирана (01-11-23 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: georgioiv   
Дата:   01-11-23 19:45

Може би трябва да погледаш видеота и да понастроиш. Аз снимам със Z6 с последния фърмуер и автофокусът си ми работи прекрасно. И не съм със Z обективи, а само с канонски, през адаптер фрингер. Откак снимам с него, не съм взимал в ръце А7-3, и дори го продавам в момента в базара... Единственият проблем при мен, който обаче при 6-II е решен е хващането на фокуса по очи, когато обекта е малко по-далеч...

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: georgioiv   
Дата:   01-11-23 19:56

А иначе за новия Zf казват че имал зверски автофокус... Разбира се, трябва да пипна, за да потвърдя [smilie5]

А и за да се върнем на темата - как е автофокусса на 750 ? Чувал съм, че не може да се мести в краищата на кадъра ?

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: alex.d76   
Дата:   01-11-23 20:50

georgioiv написа:

> А иначе за новия Zf казват че имал
> зверски автофокус... Разбира се,
> трябва да пипна, за да потвърдя
> [smilie5]
>
> А и за да се върнем на темата - как е
> автофокусса на 750 ? Чувал съм, че не
> може да се мести в краищата на
> кадъра ?

А в колко от случаите се налага да имаш автофокус в края на кадъра ???
А и има една процедурка - малка, но важна - хората май я наричат прекадриране ... май така беше, да ... [beer]
51 точки са повече от достатъчно - тая лудост за 100 000 фокусни точки можете да си я сложите знаете къде - аз така или иначе ползвам само ЕДНА !!! (и съм си абсолютно доволен от това!!!), защото D750 се справя чудесно - освен в пълна тъмнина, където и прехвалените ви безогледалки са безпомощни, ако трябва да бъдем искрени ... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим има ли все още фенове на D750 тук...
Автор: georgioiv   
Дата:   01-11-23 20:57

На теб може да ти стига една точка, но аз снимам бягащи деца, фокуса по око ми спестява адски много мъки :)

В абсолютното безкрайно вселенско черно може и да са безполезни, но в пълна тъмнина новите модели вече си фокусират... Като ти казвам, че си изостанал авторе... [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »