Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26  27 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: philip   
Дата:   18-07-22 19:32

hotsnail, зачетох разни отзиви за Samsung А52s и А53, някои потребители се оплакват от загряване и забиване... имаш ли впечатления?


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-07-22 19:38

Ами имам една приятелка с A52. Доста му се радва. Смени от флагман на Хуавей, койтотука китайските тролове прехваляха. Камерата на Самсунга е на светлинни години напред.

Не се е оплаквала от загряване. Ама тя не цъка игри. А52 е и с по-бавен процесор. Не ме пита и ....предполагам на сходни пари.....

Оплакване е, че може да надереш лещите на камерите. Не знам дали някой телефон има особено добро решение на това.

Аз си взех калъф с капаче. Ама сега се трупа прах и трябва да го духам с духалка и чистя с мека четка за обектив.

ПП за S20 Ultra, който имах, също обясняваха, че греел и батерията падала едва ли не за половин час. За две години употреба дори с малко цъкане на игри не ми е загрявал никога. Батерията ми държеше доволно и не помня да ме е изоставяла....


ПП А53 май също беше с по-бавен процесор. Не че е от голямо значение. Ама поне в началото и повече пари му търсиха.



Публикацията е редактирана (19-07-22 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   19-07-22 08:08

Добро утро и нови Чайници на всички [smilie5]

RAW и Gcam кадри by Xiaomi 12S Ultra с 1" IMX989 свнзор [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   19-07-22 08:54

Стоков DNG Autentic

...конверт

https://imageban.ru/show/2022/07/19/b4c15dbc49d141b97acb1fe2d2a01878/jpg




Публикацията е редактирана (19-07-22 08:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   19-07-22 09:03

Xiaomi 12S Ultra снимки във Фликр

12S Ultra ревю by XDA




Публикацията е редактирана (19-07-22 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: uri64   
Дата:   19-07-22 12:29

philip написа:

> hotsnail, зачетох разни отзиви за Samsung
> А52s и А53, някои потребители се
> оплакват от загряване и забиване...
> имаш ли впечатления?
>


Аз ползвам А52S в момента. От време на време загрява за кратко - при зареждане и след интензивно ползване на нет. Не оставя белези, като да се парнеш на фурната при готвене обаче [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-07-22 15:12

-



Публикацията е редактирана (19-07-22 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: philip   
Дата:   19-07-22 18:55

hotsnail, uri64 много благодаря за отзивите! Почвам да се чудя се дали пък да не е някое бюджетно xiaomi...?!


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-07-22 22:33

Аз телефон сглобен в Китай или от Китайска фирма не бих купил за мен или близък човек. При никакви условия дори да го подаряват.

За мен опциите са Самсунг заради цената и поддръжката. След това Асус и може би Сони. Последните Гугъл телефони май не се правят в Китай и бих си взел такъв ако това е истина.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   20-07-22 02:35

> Аз телефон сглобен в Китай или от Китайска фирма не бих купил за мен
> или близък човек. При никакви условия дори да го подаряват.

Достойна за уважение твърда позиция, но... чисто политическа. А хората не ги интересува приятели ли сме с Китай или врагове - ако стоката им върши работа и цената е приемлива.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-07-22 06:04

Позицията на Киро е като от ракиена седянка, в подножието на панелка. На моя пиксел гордо пише "сдьелано в китай" и всяка сутрин се поздравявам със Си [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-22 09:20

Не мога да дам съвет за нещо, което според мен не е използваемо въобще.

Ако искате помогнете на човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-07-22 11:20

Единствената безпроблемна марка, към която се връщам след поредния разочароващ опит с някоя друга, е шаоми(напоследък нямат читави камерафони) А пиксела се оказа същата скръб като асус. На Сони само размера им бива. Гнусмас е на киро фетиша, но не бих ги пробвал пак. Моторола - за снимки не става. Положението е такова [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-22 13:10

Малко не по темата. В Китай 5 банки в Хунан (не съм сигурен дали това е името на български)преди месец или два спряха достъпа до спестявания на милиони китайци. Милиони китайци пък обявиха бойкот на дълговете си тия дни т.е. доброволен фалит. Засегнати са над 100 града и над 250 големи строителни проекти (огромни квартали с небостъргачи с апартаменти). Китайското правителство тия дни е започнало да събира информация за лоши дългове. Подготвят спасителен пакет помощи от около 1.5 трилиона.

Говори се за криза, която може да струва до 9.2 трилиона долара. За перспектива Китайската икономика обръща 17.7 трилиона на година.

Май започва новата икономическа катастрофа, която ще е почти идентична на 2008. Само този път започва от Китай а не от САЩ.

Китайските банки са огромни и навързани доста близо с европейските и американски банки. Ако в Китай започнат банкови фалити , това ще ни удари много бързо.

Това го гледам от разни индийски новинарски агенции. В европейските и българските медии не се обсъжда много този процес.



Публикацията е редактирана (20-07-22 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-07-22 15:28

^ днеска гледах и едно -две клипчета, че са изкарали и танкове по улиците да пазят банките, че народа се бунтува. Аз затова взех пиксела - евтин, произведен в китай, ама с дълга краварска поддръжка(от предимно индиици) [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-22 17:23

Какво общо има с пиксела това? Те ще си бачкат хората. Просто като 2008 може да имаме година или две пауза за нови модели и големи промени. Като удари криза ще я чакаме да мине. Пък който се сети за готина идея ще направи нов бизнес.

ПП една група от 10-тина французи удариха кьоравото вчера. Поставиха нови рекорди по продажба на игри за един ден с една игра с котка. Днес вероятно са милионери. Тая е евтина игра от 70 лева и дори Сони я дават с абонамента си ама пак цифрите бяха брутални. Стигнали са 60 хиляди едновременни играча на PC вчера. А предната най-популярна игра на разпространителя им е стигнала до максимум от 8000. На PlayStation Sony не казват какви са цифрите. Ама имат 40 милиона абоната Сони.......



Публикацията е редактирана (20-07-22 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-07-22 17:27

Ми евентуално бих го ползвал докато мине кризата и ще си има ъпдейти през това време, това е общото. Ама едва ли ще изкара до края на годината у мене [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   22-07-22 02:12

> Ми евентуално бих го ползвал докато мине кризата ...

Коя криза? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-07-22 06:05

С липсата на истински камерафони, които не са с кпд на ко-генератор(50% за топлинна енергия), примерно [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-22 09:40

Е то телефона излъчва топлина и светлина. Процесора и GPU-то обръщат ток в топлина, защото не светят извън телефона. Ако мериш КПД като излъчена светлина, не знам дали има огромна разлика.

Андроид и Qualcomm, Mediatek и Samsung по някаква причина се справят значително по-зле от Apple.

Андроид телефоните изглежда хабят значително повече енергия за дадени сметки.

Възможно е значителна разлика да има не само заради слабите хардуерни инженери. Възможно е това да се случва заради неефективността на Андроид. Все пак Гугъл в общи линии го изоставиха преди 4-5 години, за да правят Фуша и някакви други операционни системи за телефони, нови програмни езици като Dart, Golang, нови среди за програмиране като Flutter. Е сега измислиха Carbon…… А андроида се ползва в 70% от телефоните и май Самсунг върши повече работа за самата платформа, доколкото корейски производител на хардуер въобще може……. Wear OS си го ремонтираха. 12-ката освен шаренията 90% е на Самсунг…..



Публикацията е редактирана (22-07-22 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-07-22 14:09

Ми знам само, че не съм очаквал жужълски телефон с "къстъм" процесор да напича до неприятно от 30мин браузване(не ми се мисли ако играя) и 4600мач батерия в края на деня, след къде 2 часа екран да е на 50% от 100% сутринта. Явно новите "флагмани" са проектирани за северните страни и предстоящата газова криза [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-22 17:41

Важното е да не умира, преди да се прибереш в къщи. Другото са някакви странни оплаквания. Ставал топъл телефона....свиркай си. Важно е да те радва, да не лагва, да прави хубави снимки, да има там колкото искаш кадри в секунда, да е удобен по твоя аршин и т.н.


Аз се кефя много на s22 ultra. Има си дистанционно даже с жезъла. Баца. Прави сносни снимки за моите виждания. Прожектира на телевизора. Батерията не ме е изоставяла. Вярно аз почти непрекъснато я зареждат и сега е на 95%...дори да грее няма да разбера, щото съм му сложил една дебела пластмаса.

Ще му мисля след 2-3 години

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-07-22 18:18

Еми не е баш така. Сонито не ми е греело до неприятно и е с готин размер, ма не може да снима. Моторолата - прекалено голяма и не може да снима. И двата бяха със сходно съотношение проц\екран\баКтерия, и спокойно можех да изкарам 6 часа екран и два дена, без да ми пари на ръцете. Пиксела е една идея по-добре от асуса, но нищо повече от него, а такъв телефон трябва да е уникално оптимизиран и да дъвче ябълки на закуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-22 19:14

Трябва ама Гугъл не ясно защо са пуснали андроида на самотек. Сигурно взимат стажанти да правят тия телефони и ОС-а.

То виж, че нищо ново няма в Андроид от версия 7 насам.....тогава пуснаха OpenJDK базираната джава, а в 5 пуснаха ART. След това.....

Донякъде ги разбирам. Те са рекламна агенция и не им е работа да правят телефони, ама......



Публикацията е редактирана (22-07-22 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-07-22 19:24

Ама като правят, поне да ги правят качествено.
С цол и половина екран, и такава батерия, 2 дена са минимум - за едното браузване процесора няма нужда да вдига до 40 градуса температура. Краварите(с индийски корени) за енергийна ефективност не са чували. Чакам рецесията и да взимам 1ТБ 13 про макс за 200лв вече [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26  27 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »