Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Плащане в брой или с карта
Автор: Vinsent   
Дата:   20-05-23 01:36

Вече за втори път попадам на продавач, който налага ограничение на куриера да се плати в брой. Ясно че е заради разходите при плащане с карта, които са под 1%.

Много досадно! Днес се наложи да ходя два пъти до Спиди поради такава причина, тъй като наблизо не намерих банкомат. [smilie2]

Бих предложил на уважаемите продавачи да повишат цената си с този малък процент и да не поставят такова условие! Или поне да предупреждават купувача за това.

Във връзка с това се сещам за анегдот от миналото, дето един познавал само три начина на плащане: в брой, на ръка или кеш. А на въпроса, колко ще ме почакаш, в смисъла на отложено плащане, той отговорил, докато ги преброиш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: lamerko   
Дата:   20-05-23 02:05

Затова не желая да получавам каквото и да било през Спиди. И не само заради тази тъпа идея, за която и аз наскоро научих, а рядко имам кеш в себе си...

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: GenaDP   
Дата:   20-05-23 02:24

Като пазариш от измекяри - така става... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: Иванов   
Дата:   20-05-23 05:51

Проблема не е в продавача, а в куриера. Тъй като при плащане с карта банката удържа комисионна от 3% от цялата сума, от Спиди са решили, че те не трябва да губят от тяхната печалба и си ги искат от продавачите. За това и питат при получаването на колета който изпращате дали искате да бъде платено с карта или само в брой.

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: lamerko   
Дата:   20-05-23 06:11

Всъщност таксите към ПОС от българските банки е между 1 и 2 процента според картата, но това е за нови клиенти без планирани натоварвания. Колкто е по-голям търговеца, толкова повече оферти му се отварят с индивидуални договаряния - таксите падат значително. Може и да стигат до нула, когато става въпрос за карти издавани и управлявани през БОРИКА - българския картов оператор. Вярно, не всички банки се управляват през тях (ковто е причината на някои места да има по няколко различни терминала), както и карти, които не са издадени в България няма как да заобиколят провайдъра (Виза, Мастър, Дайнърс...) и таксите там са неизбежни, но въпреки това комисионните от българската страна може да са по-малки. Каква е средната такса за картов трансфер - това няма как да знаем, но залагам на 1% или по-малко осреднено.
Последно съм пращал преди година нещо с наложен платеж - около 7.50 лв е излязла чистата стойност на услугата (без застраховка, цената за самата доставка извадена) за сумата от 500 лв. Въпросните 7.50 са 1.5% от сумата, така че според моите разбирания, дори в най-лошия вариант тези банкови такси се покриват на 100% предварително. А дори не е ясно по какъв начин ще е реално плащането от страна на купувача :)

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: CDman   
Дата:   20-05-23 08:47

А на клиентите, които ви плащат за снимки, предлагате ли опция за плащане с карта или ... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: Vinsent   
Дата:   20-05-23 09:02

То не е по темата, ама да попитам. Забелязах граматическа грешка в поста ми и не мога да го редактирам, въпреки че в полето има надпис "Редактирай моята публикация".
Преди дни се опитах да редактирам обява, също не се получи.
Бъркам ли нещо или е бъг в сайта?


Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: asahi   
Дата:   20-05-23 09:07

Не бъркаш. Текстът на първото мнение в темата не се редактира. Но може да се редактира заглавието.

Апотемата - ако си склонен в пряк пазарлък да свалиш 5-10% от цената няма да ти е проблем да загубиш 1-2% заради плащане с карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: ib   
Дата:   20-05-23 17:41

Преди време приемах плащания с карта. Банката ми взимаше 1,5% от Борика и 3% от другите плащания (Виза, Виза-електрон, Мастър еди си каква и т.н.). При по-големи суми/по-голям оборот загубата се усеща...


Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: asahi   
Дата:   20-05-23 18:27

Тази загуба на загубата от липсата на колко клиента се равнява?

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: lamerko   
Дата:   20-05-23 19:53

Сега разгледах малко ценови листи...

цената за трансакции през ПОС терминал на Булбанк (единствената банка от няколко случайно избрани, която е публикувала стандартните си такси)

Финансови параметри за Visa, V PAY, Visa Electron, Mastercard, Maestro и Diners Club International, издадени от Доставчици на платежни услуги със седалище в Европейския съюз и Европейското икономическо пространство.
1,20% за потребителски дебитни/предплатени карти
1,60% за потребителски кредитни карти
1,80% за корпоративни карти


Но пак да спомена - това са стандартни такси, не персонално договорени.
Сега за тарифите на двете големи куриерски фирми:

Спиди:
брой, в офис на Спиди 1.2% от стойността на НП, но не по-малко от 1.20 лв.
с банкова карта на ПОС-терминал 0.96% от стойността на НП (таксата явно е добавка върху горната)

Еконт:
в офис на Еконт в брой 1,38%
електронно (ПОС, иПей) 1,38%

Излиза, че Спиди делят наложения платеж като съвсем отделна платена услуга, а не като основен атрибут към куриерската услуга, какъвто всъщност е. Също така, те оценяват средните разходи за картови трансфери на под един процент, което съвпада напълно с моето мнение по-горе. Еконт от друга страна имат по-добър подход към крайния клиент във веригата.

Всеки сам да си преценява дали доброто му име в бизнеса зависи от такива циганийки...

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: Vinsent   
Дата:   20-05-23 19:54

Еее, asahi, сега си спомням, че преди около 15 и повече години имаше дискусия по този въпрос и от тогава първият постинг не може вече да се редактира. Ама кой да помни толкова дълго? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: lamerko   
Дата:   20-05-23 19:58

Vinsent написа:

> Еее, asahi, сега си спомням, че преди
> около 15 и повече години имаше
> дискусия по този въпрос и от
> тогава първият постинг не може
> вече да се редактира. Ама кой да
> помни толкова дълго? [smile]
>

Май може през първите няколко минути. Заключването е добра идея с цел да не избяга контекста на цялата тема при евентуална (манипулираща) редакция - нещо, което често съм се сблъсквал във времената, когато форумите бяха на мода [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: wlad   
Дата:   20-05-23 22:13

Когато получа пратка без възможност за плащане с карта - винаги я отказвам. Считам за некоректно продавачът да не ме уведоми предварително за това си свое решение. Да не говорим колко е и дребнаво ... веднага започва да ми навява идеи с какъв човек си имам работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: Vinsent   
Дата:   20-05-23 23:13

wlad, точно такава мисъл ми се въртеше вчера в главата, но след като прочетох анализите тук, реших - повече няма да ползвам Спиди.


Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-05-23 23:26

Аз винаги предпочитам плащанията в брой. Не желая да плащам на охранени банкери дори и 0.0000000001 процент от своите пари, както и от тези на клиентите ми. Не съм така ларж като вас да им дарявам по 1-2 процента на всяка транзакция, щото досега не са ми дарили нищо, та да заслужават този жест от моя страна. И да, ползвам винаги Спиди, щото ми харесват. Еконт съм гти забранил със закон в своето семейство. Тъй де, да дам и аз 5 стотинки по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: hotsnail   
Дата:   21-05-23 00:42

Не разбирам нещо. Щом не те устройва не плащаш. В крайна сметка важен е купувача.

Като не искат да продават супер. Тяхно право си е.


Ейй ма ако не си вземеш пратката те плащат транспорта в двете посоки май ейййй Бързо ще схванат намека май

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: asahi   
Дата:   21-05-23 00:46

Ако част от клиентите ти са чуждестранни туристи задължително ще се натискаш да работиш с картови плащания, защото иначе те ще предпочетат друг доставчик на стоката или услугата. За междуфирмените плащания пък направо си е наложително да минаваш през банка. Обслужването на кеша ти излиза по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: nyamago   
Дата:   21-05-23 01:13

Какво е това кеш? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: asahi   
Дата:   21-05-23 08:47

Пари в брой. Жаргонен израз.

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-23 09:49

Накратко казано - приближава се времето, когато ако искаш да платиш в брой ще викат полицията, за да те пита кой си и кого си обрал[smilie5] Не може само нашите по-големи презокеански братя да страдат [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-05-23 11:24

в Бг с мед да ги намажеш... аз се боря тъпи англета чийто сайт някой д"билен програмист е поставил условия в които просто не може да платиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: hotsnail   
Дата:   21-05-23 11:29

Джамбо пробвай с Contact Us. Ако искат, да ти продадат, ще намерят чалъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-05-23 11:36

след 4 опита с различни карти... не си заслужава... едва ли другите клиенти са толкова търпеливи

Отговори на това съобщение
 Re: Плащане в брой или с карта
Автор: nyamago   
Дата:   21-05-23 13:50

Джъмбо написа:

> в Бг с мед да ги намажеш... аз се боря тъпи англета чийто сайт някой
> д"билен програмист е поставил условия в които просто не може да платиш...

Нямаш проблем, всъщност. Аз нерядко се боря със сайтове (фирми), които много бързо и ефективно ти приемат плащането и ти потвърждават, че поръчката ти е приета. А после бавят доставката толкова, че даже забравяш какво и дали си купил [smilie2] Или ти пращат боклук който не си поръчал.

В тая борба се намесват и банките, с които също е борба: ако обжалваш и искаш да ти реверсират трансакцията (което им е задължение по закон) те посрещат с непобедима бюрокрация. Формуляри, документални доказателства (че не си камила и сестра ти не е курва), с подписи - всичко на хартия (и ти пращат хартиени писма по пощата - за дигитална трансакция онлайн!)... След няколко месеца те уведомяват, че всички документи са ти наред и най-после могат да помолят любезно продавача ако обича да ти върне парите [smilie8] Дотогава вече си забравил, че си си взел парите обратно - по другия начин*.

* Не, тук не пращаме момчетата с бухалките [smilie5] Просто им показвам колко последователи имам в някои мрежи и им казвам какъв блестящ отзив ще им напиша. Това обикновено работи много по-бързо от рекламации през банката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »