Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon Z8
Автор: stanpaunov   
Дата:   10-05-23 15:15

Are You Ready? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: al.popoff   
Дата:   10-05-23 16:04

Малък и по-евтин Z9, супер е! Чак се замислям...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: Christopher   
Дата:   10-05-23 17:41

banger

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: vinse   
Дата:   10-05-23 19:07

С тоя автофокус по-добре m4/3.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: avo   
Дата:   10-05-23 22:04

vinse, не се заяждам, не ме разбирай погрешно, но какво те смущава в автофокуса на Z8?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-23 09:26

Има вероятност да не забие веднага фокуса по око на охлюф от 200 метра разстояние с Helios 44M

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: avo   
Дата:   11-05-23 10:00

Аз попитах, защото ако колегата има достатъчен опит с автофокуса на Z9 / Z8 е само на картинка за момента/ и може адекватно да го сравни с канон R3 / R5 или Сони А1 би било полезно за всички да си сподели впечатленията, а ако само чете по форумите, главно в БГ, колко са напред и недостижими Сонитата, не че ги омаловажавам, и на базата на това е изказването, по-добре да пием по бира и да си говорим за коли.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-23 10:05

Именно, че Z8 е само на картинка в момента, няма как да се правят някакви заключения, че и генерални. Дори и да са изтекли предварително някои ревюта на по-известно блогъри с ранен достъп до техниката, те често получават все още незавършени от към фирмуеър джаджи - дори да е излязло нещо, има голям шанс бройките в търговската мрежа вече да са закърпени...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: Monochrome   
Дата:   11-05-23 16:31

Аз лично се радвам, че са сложили всичко от Z9 в едно по-достъпно и по-компактно тяло. Надявам се Никон да успеят да привлекат обратно някои от фотографите преминали на Сони преди години.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z8
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-23 23:55

Монохром да го кажем, че има една по-малко причина да минават на други системи.

Мисля, че времето на смени на системи отмина. Сега просто трябва да изчакаш 6 до 12 месеца за сходна камера от твоята марка. Разликите са смешно малки и незначителни като цяло. Има специфики като апс-ц при Фуджи с много обективи за апс-ц. Ама пък с другите марки можеш да комбинираш апс-ц с фул фрейм .....Сони пък имат А7С, което пък аз искам т.е. компактна и що годе използваема камера без СЛР визьор (дизайн на изцяло цифрова камера с визьор стърчащ отгоре ме вбесява и ми е неудобен). Никон имат Z fc ...Канон имат R7.... и т.н.

Другото е, че цените на системите са абсурдни. Ако имаш 10 читави обектива, да смениш система е признак за напредващо психично заболяване. Загубите ще са колкото малка сносна кола.

Иначе Сони имат малко по-добра малка камера от две години. Ако на някой това му е трябвало със Сони е стиснал зъби и го е купил. Дано пък свалят цената сега, въпреки че затвора в А1....



Публикацията е редактирана (11-05-23 23:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »