Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся плъгин за фотошоп...
Автор: AsahiPentax   
Дата:   04-03-23 14:52

Първо да поясня за какво иде реч. Купих си Kodak Scanza Digital Film Scanner-a. Направих две ленти през него, като използввх само оптичната резолюция от 14 мегапиксела (софтуерната "интерполирана" от 22 мегапиксела я изключих умишлено)! Но все пак са снимани през 90-те години на евтина лента с фотоапарат Vision (дето им викам аз - от пуканки). Не е лошо чак толкова качеството, но ми се иска да им направя подобрение. Гледах клип в Ютуб където използваха плъгин, който извади само с един клик много добър детайл, ама не запомних името му. Пък и не намирам сега клипа (даже и в историята). Идеята е все пак да стават за гледане, а не да са като рисувани с маслени бои. Ако има и други възможности, ще се радвам да ги чуя! Онлайн сайтовете с изкуствен интелект не стават. Още повече анимират. Имам и програмите на Топаз, но там само лицето се подобрява. Дугия детайл от кадъра става още повече като рисуван. Ето един кадър:
https://drive.google.com/file/d/18p4b8IQWDyzJbeAB6Qm-Q-b6ffjNft53/view?usp=share_link

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: leo34   
Дата:   04-03-23 15:01

Има едно приложение за телефони - Remini, но не съм сигурен колко ще помогне, понеже е само за лица мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: AsahiPentax   
Дата:   04-03-23 15:20

Знам го Remini. И да, само лицето поправи. Има за фотошоп от новите Neural филтри, ама е още бета и не направи корекция. А тоя плъгин как ми се изплъзна, та не му запомних името...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: kaci   
Дата:   04-03-23 16:02

https://youtu.be/21TGYw2M3VM [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: AsahiPentax   
Дата:   04-03-23 16:20

kaci написа:

> https://youtu.be/21TGYw2M3VM [smilie11]
>

Пробвах го, но ми изписва No faces detected
Също и останалото от кадъра не го поправя. Сега ще видя и гигапиксела как ще се справи. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-03-23 17:10

тоя скенер е тотал шит... "сканира" с някакъв дребен 1:1.8 нейде размер чип, тоест кат на сапунера или телефон... каквото и да се магери няма как да се изкара читава картина... за любители за превю става... ако искаш сканиране... трябва ти истински филмов скенер от филмовата епоха... за съжаление, ги няма или са сравнително неизкушаващо скъпи


казвам го от личен опит защото съм пробвал въпросния кодак и същевременно имам голям опит в сканирането с филмови скенери

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: AsahiPentax   
Дата:   04-03-23 17:18

Бях се насочил първо към Epson Perfection V600 Photo Scanner, но в крайна сметка бюджета ме принуди да взема този на Кодак. Освен да чакам Neural филтъра на Фотошопа да стане финал, че сега в бета версия не работи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-03-23 18:40

както казах тоя "скенер" снима като стандартна сапунерка... филтри няма да помогнат

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: AsahiPentax   
Дата:   04-03-23 19:21

Джъмбо, понякога изкуственият интелект в някой програми върши чудеса. Имал съм случай с Гигапиксела на Топаз Лабс да извадя детайл където е пълно мазало и почти никакъв детайл не се разпознава. В случая с кадъра, който показах не е идеално лош и то без да е пипан с Фотошопа.

п.п.Между другото открих името на плъгина за Фотошопа - Fixel Detailizer 2 PS

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: asahi   
Дата:   04-03-23 19:39

Хорейшо Кейн ползва някакъв плъгин, ама не го казва кой е.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: compur   
Дата:   07-03-23 17:03

Само 30 долара е. Направо си го купи!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: ranopile   
Дата:   15-03-23 14:16

Провери дали VueScan поддържа твоя модел скенер. Върши чудесна работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся плъгин за фотошоп...
Автор: tbby   
Дата:   15-03-23 23:04

За този плъгин ли става въпрос:
https://www.negativelabpro.com/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »