Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: kn1gh7   
Дата:   03-01-23 10:58

Търся PC конфигурация за 4к видео обработка предпочитам да е от гр.София може и заинтересуван колега специализиран във видео монтажа естествено срещу нужното заплащане телефон за връзка 0885147726.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: georgioiv   
Дата:   03-01-23 12:16

Apple Mac M1, М1 макс, М1 про, M2 - всичко с тия чипове работи спокойно с 4к видео. Естествено - колкото по-професионално ще се занимавате - толкова повече рам. Аз имам най-слабия вариант - с М1 и 8 рам и не изпитвам никакви затруднения с 4к/60фпс 200мб файлове от Фуджи Т3 [smile]
Междудругото и iPad pro M1 - също си работи с тия файлове, без проблем, още повече че пуснаха вариант на ДаВинчи Резолв за Ipad...

За ПС започват едни сметки, едни карти, едни рамове, едни суми... не знам защо някой би си го причинил...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: vinse   
Дата:   03-01-23 18:50

Каш пара трябва да излезне компа ? С или без монитор ?

Ето предложение среден клас
CPU: Amd R 5 7600X
MB: ASRock B650M PG (горе долу всяко дъно ще свърши работа)
VC: AMD RX 6650XT
RAM: 16GB DDR5 (ако има пари - 32GB)
PSU: 650 W
SSD: 2TB Samsung
HDD: WD Green колко може по голям капацитет

За монитор примерно Dell UltraSharp има го в различни размери

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: novi4ok   
Дата:   03-01-23 21:28

Много зависи какъв софтуер ще се използва. 4К може да се обработва с лекота на комп за 500лв 2-ра ръка, а може да не успееш и с нов комп за 5 бона. А ако вярваш на градските легенди за Епълските шитни - там и 10 бона може да не ти стигнат [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: georgioiv   
Дата:   03-01-23 21:33

novi4ok - писах конкретни параметри на компютър и файл. Кое точно не е верно ? Или епъл сме ползвали само на снимка, ма много добре ги знаеме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: novi4ok   
Дата:   03-01-23 21:53

georgioiv - като вземеш 2 дипломи и няколко международни сертификата по монтаж, дадеш няколко години от живота си, за да го преподаваш на всезнайковци, на които само хардуер им се върти в сънищата и чукнеш 30 години стаж в няколко големи телевизии, може и да обърна внимание на коментара ти. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: georgioiv   
Дата:   03-01-23 22:00

не знам дали забеляза, ма човека не писа че ще прави телевизия.. така че твоите коментари са нерелевантни.. :) Пази си дипломите и сертификатите за убийствено добрите ни "големи" телевизии :) А за зададения въпрос, маковете са най-доброто решение, особено за парите си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: novi4ok   
Дата:   03-01-23 22:11

"... маковете са най-доброто решение, особено за парите си..."
Бориш се за виц на годината или за виц на хилядолетието?
Момче, хардуерът е на последно място когато търсиш решение за видео монтаж. И с това безплатните уроци за лаици се изчерпват. За повече ще трябва да се запишеш поне на един курс. Няма безплатен обяд.

А авторът на темата ако има желание ще се замисли. И няма да се връзва на форумни "специалисти".


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: georgioiv   
Дата:   03-01-23 22:27

"Хардуерът е на последно място, когато търсиш решение за видео монтаж" Риъли ? :) за 4к хардуерът е без значение ??? Интересна теза :)

Хората, ако не си синхронизирал последните 10 години, са измислили Файнъл кът и Да Винчи Резолв.. За да направят монтажа, освен като наказание за прегрешение в предишни животи, малко по-приятен за работа и дори забавление..

Тия курсове де ги правиш, трябва да си сменяш фърмуера, за да са актуални към 2023 :)

Ама те разбирам де, имам един познат, де снима в една от "големите" телевизии, който още монтира на Сони Вегас, защото и е свикнал... И му се получава добре, щото го прави от поне двайсе години..

Имам новина за тебе - един малък мак еър, под кило, с М1 и файнъл кът могат да свършат 90% от работата за която ти си изгубил 30 години за да се учиш...

Казва се прогрес, сори..



Публикацията е редактирана (03-01-23 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: Synthy   
Дата:   04-01-23 08:28

@georgiev, къде се позиционира Premiere Pro, според теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: kn1gh7   
Дата:   04-01-23 09:25

Преди години имах няколко монтажни станции с хардуер и софтуер на матрокс, авимастер и пинакъл но са доста морално остаряли и струваха много пари и не можеха да се качват на по мощни компютри. Като аз и екипът ми може да се похвалим че сме едни от първите в София който започнаха с монтажи от VHS и SVHS и последващото им прехвърляне на DVD! Не бих си закупил МАК поради много причини, а търся решението с конфигурация между 700лв. и 1200 лв. като ще разчитам на по мощен процесор и видео карта. Най вероятно ще продължа с юлит видео студио и давинчи,като предполагам че в нета има доста пиратски софтуер, ако ли не ще закупя такъв!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: Mogila   
Дата:   04-01-23 09:58

Надявам се имаш в предвид между 700 и 1200 лева само за видео картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: vinse   
Дата:   04-01-23 10:20

1200лв не стигат за нищо. Толкова пари ти е дъно, процесор, рам и ssd. Видеото ти е поне 400-500лв и то втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: kn1gh7   
Дата:   04-01-23 10:32

Неуточних, че тази ориентировъчна цена е за 2ра употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: kn1gh7   
Дата:   04-01-23 10:40

Просто искам съвет за конфигурация фирма или човек който се занимава с това като подчертавам че може и 2ра употреба и предпочитам Гр. София.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: vinse   
Дата:   04-01-23 10:56

Проблема е че Втора ръка трудно се намира вече събрана конфигурация а да дебнеш на части е тегаво. Все пак ето ти примерна конфигурация - AMD R5 5600 (по-добре да е 5600x, но и 5600G да има пак е файда) 16GB рам, ако има пари 32GB е по-добре. Каквото и да е SSD, най добре да е 1TB. Видео AMD 5600XT. 4к монитор няма да може да се купи с този бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: asahi   
Дата:   04-01-23 12:30

Работна станция втора ръка може да се търси във фирмите за употребявани компютри и в ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: georgioiv   
Дата:   04-01-23 13:47

Автор: Synthy
Дата: 04-01-23 08:28

@georgiev, къде се позиционира Premiere Pro, според теб?

Не ползвам Премиер про, макар че навремето се научих и на него да монтирам. КОйто си работи само на PC, вероятно го ползва, заедно с Автър Ефектс, но на мен ДаВинчи ми е много по-лесен за PC, и най-вече Файнъл кът още повече, в съчетание с Моушън за ефекти за Мак, като съотношение възможности, френдли интерфейс и цена за продукта + цена за хардуер ..

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: Synthy   
Дата:   04-01-23 13:50

@georgiev Тенкю! А как е като бързодействие спрямо да винчи? Аз от време на време монтирам с премиер, обаче като сложа adjustment слой и при рендер всичко отива към процесора (а той не е от най-силните в моята машинка). Иска ми се да се товари повече видео картата вместо процесора, обаче в този случай - не става.



Публикацията е редактирана (05-01-23 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: georgioiv   
Дата:   04-01-23 14:19

Synthy:

Ами аз затова минах на Мак, защото така и не можах да накарам PC-тата ми да се справят с елементарни обработки. На Асус РОГ с I7, външна карта и 32 РАМ и Самсунгско SSD, ДаВинчито ми често дропваше на средата на рендера... Трябваше или да сглобявам някакъв съвременен десктоп комбайн или да мина на Мак. Тогава взех 2016 Мак про с 16 RAM и сравнително леко си работеше с файлове 4к 30 фпс. Сега с М1 направо е песен, въобще не искам да поглеждам към PC..

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: TVProject   
Дата:   04-01-23 14:20

Понякога имам чувството, че тук е форум за писатели и философи.

Един редактирал, друг снимал, трети еди-какво-си, а никой нищо не качва - да видим, да посочи нещо като пример, настройки, техники, начин на обработка, решени проблеми, идеи за екперименти и т.н.
Виждам, че и колегата (като мен) се лута и чете безсмислени постове.
Само снимки на котенца, кученца и чат-пат някоя грозна, но за това пък разголена кака [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: fototo   
Дата:   04-01-23 14:37

Synthy
Ако работите с Adobe premiere и сте видео карта NVIDEA имате настройки за да работи смята с картата
NVIDIA имат 2 вида драйвери
виж и това
https://www.youtube.com/watch?v=DvkE-51LV4o

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: Synthy   
Дата:   04-01-23 14:49

НВидиа е, но куадро (настройките в нвидиа панел са си ОК). Ами принципно Премиер си ползва картата, обаче за unsharp mask примерно, използва процесора. Махна ли този слой, тогава рендера отива към куда ядрата. Подозирам, че просто тази функция не е направена да работи с видео картата. Което е тъпо, ама... Адоби са велики.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: novi4ok   
Дата:   05-01-23 03:59

georgioiv

Празната тенекия най-много дрънчи. А аз си загубих времето да те чета. Техническият прогрес е хубаво нещо, когато е съчетан с умствен. А когато не е, се нарича техно-онанизъм. От писанията ти съдя, че при теб случаят е такъв. Искрено те съжалявам.

Казва се регрес, сорри... [smilie8]



Публикацията е редактирана (05-01-23 05:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: georgioiv   
Дата:   05-01-23 07:07

novi4ok: по темата не си написал един полезен ред. Цялата информация от тебе е - аз съм голяма работа, 30 години с това се занимавам и който не ми вярва е глупак :)

Общи приказки, дето обработката на 4к не зависело от хардуера, но можело и с компютър за 500 лева, но можело и с компютър за 5000. И най-вече - с Apple под 10 хиляди не може нищо да се прави или с една дума - празни приказки.

Некомпетентен, невъзпитан, егоцентричен досадник, който е работил нещо си някъде си и си няма представа от съвременна техника. За сега това се разбира от текстовете ти. Ако решиш нещо да напишеш аргументирано и по-сериозно по темата, може и да си променя мнението и да бъдеш полезен на автора...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »