Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: asahi   
Дата:   07-01-23 21:47

Превод от японски на арабски.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: DVisulas   
Дата:   08-01-23 17:55

написа:

> DVisulas покажи линк на такъв компютър
> на който ссд-е запоено за дъното?


Говоря за М1 Маковете, не за PC-тата

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: Konstantinov   
Дата:   08-01-23 23:10

Да използвам темата, телефоните и апаратите снимат на 8к. При мен на компютъра ми от 2014 се губи синхронизацията на звукът и образът.Някаква конфигурация до 5х дали ще ми свърши работа, примерно такава, за гледане на 8к?
AMD Ryzen 9 7950X 16-Cores (Up to 5.7GHz, 64MB, 170W, AM5)
32GB DDR5 6000Mhz
2 TB SSD М.2 PCIe (2280)
Nvidia GeForce GTX 1660 TI 6GB GDDR6

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: kiten   
Дата:   10-01-23 00:18

Какъв ти е старият компютър, че ти се губи синхронизацията? Понякога това се получава и от конфликт на драйвери, недостатъчна рам от преконвертирането и от самият плеер или обработващата програма и непочистен компютър от останали стари файлове .

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: asahi   
Дата:   10-01-23 01:24

Минимални препоръки за 8к:
HDMI 2.1 or DisplayPort 1.4 support on the display device and GPU.
Ultra High Speed HDMI cable.
GPU: Intel 7th Generation Core i7 (Kaby Lake) with HD (UHD) Graphics 630, or NVIDIA Geforce GTX 1000 series or above.

Можеш да сравниш текущата си конфигурация с горното и да направиш изводите. При мен, например, Intel 11th Generation Core i5 Iris спокойно се справя с 8к възпроизвеждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: Konstantinov   
Дата:   10-01-23 02:28

Благодаря ,ще пробвам на лаптопа на жена ми той е с такъв процесор и7 11 и видео 1650.По принцип снимам максимум на 4к със сони а6500 и на моя компютър се възпроизвежда.С файлове от телефони самсунг нещата не се получиха добре ,не съм погледнал настройките, ще превключвам на хд формат,ако пак снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: TVProject   
Дата:   10-01-23 07:05

В тази тема получих комплекс за малоценност – всички снимат на 4К, че дори и на 8К, и работят с някакви супер компютри.

Нещо за Холивуд ли снимате?

4К или 8К аматьорско видео на сватба с продължителност 5 часа - О, Боже, мечтая си да изгледам нещо подобно!



Публикацията е редактирана (10-01-23 07:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: ilfot   
Дата:   10-01-23 10:06

[smilie3] TVProject
4К или 8К аматьорско видео на сватба с продължителност 5 часа - О, Боже, мечтая си да изгледам нещо подобно!


има и 7-8 часа няма проблем[beer]
това не е София Бургас Варна
по другите е така нормално.....[smile]
и всичко се качва в тубата



Публикацията е редактирана (10-01-23 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: asahi   
Дата:   10-01-23 13:49

Горката Туба.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: DVisulas   
Дата:   18-01-23 18:46

@TVProject

Понякога клиента си го иска.. За мен повече от час - час и половина филм е най- голямата простотия, но уви съм правил фим три часа и четиридесет минути само и само да угодя на клиента! Филми предавам в 1080p, дори да ги снимам в 4К с цел кропване и повечко детайли. Студиото с което снимам в момента им обещава 4К филми - при което аз им казах - "Да, добре!" и вече 12-13 филма си им давам във FHD без даже да разберат.. :D

Та.. да.. за мен е малоумно, за теб също.. но когато булката ти се обади и каже "Гледах филма, но искам това, това и това да е цялото иии още поне 1-2часа танци да има във филма", плюеш 5 змии и гущера, че си се мъчил да правиш монтаж, който е приятен за гледане на един дъх и правиш четири часа съчинение разсъждение с разтягане на локуми..



Публикацията е редактирана (18-01-23 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: mmjm   
Дата:   18-01-23 19:13


DVisulas, като клиент съм напълно съгласен с теб. Филмът от моята сватба преди 23 г. е почти 3 часа - 180мин VHS касетка (добре, че не са 2) и съм я гледал цялата 2 пъти, страшно уморително, доскучава въобще в един момент убива цялата емоция, към която ти се иска да се върнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: stef7   
Дата:   19-01-23 08:24

Apple изкараха нова стока. За любителите на Mac OS и любителско до полу професионално видео / фото редактиране под тази операционна система, Mac Mini с М2 Pro чипа в базисна конфигурация от 16Gb RAM и 512Gb SSD диск за 1300$ (1300 Евро ще е при нас) е много добра оферта. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: DVisulas   
Дата:   20-01-23 14:02

@stef7

За жалост е 3200 лева или иначе казано 1600 евра.. иначе заглеждам точно тази конфигурация ^^

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: stef7   
Дата:   20-01-23 15:16

Трябва да се почака малко да тръгнат каналите за сив внос. И с М1 беше и все още е така.


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: asahi   
Дата:   20-01-23 15:31

Сив, сив, колко да е сив? Два пъти по-евтино скоро няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: localhost   
Дата:   20-01-23 16:16

Няма ли за Европа/България edu store - за студенти, ученици, учители?

Тука гледам цените са доста добри - https://www.apple.com/au_edu_5000447/shop/buy-mac/mac-mini

Топ конфигурацията 16RАМ/512SSD с 16 core GPU излиза около 2200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: stef7   
Дата:   27-01-23 10:22

@asahi - Два пъти по-евтино определено няма да стане но 300 Евро не са за пренебрегване при положение че се запазва 1г гаранция към Apple и може да се доплати за още гаранция. Apple не са за хора които търсят нещо по на сметка, това мисля е ясно на всички. Apple са за хора които си търсят комфорта и са готови да платят за този комфорт. Както и за хора с естетически поглед към операционната система. [smile] Не случайно вече повече от 20 години са масово предпочитани от хора занимаващи се с дизайн, фотография, видео и т.н.

И като стана въпрос за избора на SSD в apple продуктите - проблема е реален, не го подценявайте !

These MacBooks DIED from SSD Failure & How To Prevent It


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: Mogila   
Дата:   27-01-23 10:49

По-нагоре друг специалист каза, че PC са за хора с много свободни пари... ти пък казваш обратното. Вече се объркваме в хвалебствията...

п.с. докато пиша това се наслаждавам на скромното ми делче XPS, което ъпгрейднах миналата седмица с 1гб м2 ссд и 32гб рам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-23 15:11

localhost не знам как е в Австралия ама да гледаш цени за други региони с някакви отстъпки за специални класове клиенти в тоя регион.... Примерно в САЩ обявяват цените без данък А в Европа е задължително да се обявяват с ДДС. Миналата пролет например в САЩ нетно накрая цените бяха по-високи....ама по сайтове ако гледаш бяха малко надолу. Сега е обратното за много неща, щото вдигнаха цените яко в Евро пък в долари не са......

В Епъл в щатите има купища варианти за отстъпки - ако работиш еди къде си и ти дават отстъпка, пише го на сайта, чак като поръчваш и кажеш, че си от еди къде си....


В България вероятно дистрибуторите сигурно също дават отстъпки в разни случаи. Не знам как са организирани. Може би да се пита....


ПП Лично мнение, но MacOS графично е много по-грозна от windows 11. Просто Майкрософт си модернизираха дизайна и графично изглежда много много по-добре.



Публикацията е редактирана (27-01-23 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: localhost   
Дата:   27-01-23 15:36

Киро, просто питах дали няма такива отстъпки за БГ и дадох пример какви.

Тука има още една тайна - т.нар. price match. Ако намериш по-евтино и в наличност ти го дават на тая цена.
Преди 2 год за щерката взехме M1 Air и отидох в Apple магазина, показах един друг дето е с 10% отстъпка и ми го дадоха на нея цена.

Така че, ако има мерак за ябълки да си намери от някъде намаления и да скача.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-23 17:08

100 лева има тук отстъпка

ПП Прочие нали сте наясно, че на епъл има в общи линии има 10 игри на кръст от тип пасианс. Всички игри, дето си заслужават за за Интел и АМД процесори и Windows, но повечето работят и под Linux? Това го пиша, щото щерката е студент, ама не иска Мак [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: alext   
Дата:   27-01-23 21:24

///hotsnail
Прочие нали сте наясно, че на епъл има в общи линии има 10 игри на кръст от тип пасианс. Всички игри, дето си заслужават за за Интел и АМД процесори и Windows, но повечето работят и под Linux? Това го пиша, щото щерката е студент, ама не иска Мак [smilie18]///

Попринцип е така, но ако цъкаш нещо от ден на пладне има варинти почти всичко да тръгне прилично на епъл силикон, лично съм пробвал CS, Fifa 2022 и Crysis 3. Ако си запален геймър е ясно, че не е това системата.

Между другото трябва да се внимава с базовите М2 Про 512гб конфигурации. Тепърва излизат тестовете и се оказва, че са сложили от по бавните ссд чипове и на тях и за някои задачи М1- ците се справят по- бързо. Отделно понеже са вдигнали честотата на ядрата и ватовете, за да докарат 15-20% повече пърформанс от същата архитектура М2 ките достигат термалния лимит на малките шасита тип 14 инча и Мак мини по- бързо.

тест М2 Pro
тест М2 Мах



Публикацията е редактирана (27-01-23 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: stef7   
Дата:   28-01-23 09:22

@Mogila - Напротив казвам същото, 6 реда не са много текст за четене. [smile] Специално за теб повтарям:

Apple не са за хора които търсят нещо по на сметка, това мисля е ясно на всички. Apple са за хора които си търсят комфорта и са готови да платят за този комфорт.

Останалото са мои лични наблюдения, но ако гледате видео в Youtube за Photoshop обработка или видео обработка на английски обърнете внимание на каква OS работи лектора.

Текущо за работа и лично ползване съм 90% Windows и само 10% Mac OS / iOS, което не пречи обективно да оценям предимствата и недостатъците на едната и другата система.

@hotsnail - Моя опит с Windows 11 е точно противоположен на твоя - поредния полуфабрикат от MS. Откак се помнят MS копират от Apple, ама в Windows 11 и това не са направили както трябва. Има едно две неща които направо ме нервират. Слава богу на работа сме на Windows 10, а за лични цели се връщам на Windows 10. Недосготвени манджи не са ми по вкуса.

@alext - вярно, това пък са циганиите на Apple които дразнят. Не стига че орязаха възможността за upgrade на SSDто и паметта за да карат клиентите да плащат 8-10 пъти по-високи цени за същите, ами сега се циганят като пробутват нисък клас SSDта. Разликата в цената които Apple плащат на производителя са едни 15-30$ по-малко. Когато счетоводителите почнат да вземат връх над инжинерите и дизайнерите при проектирането на продукти става страшно. След Стив Джобс, Apple не правят изключение уви.

Само да напомня те бяха тези които наложиха масовото използване на IPS екрани в лаптопите. Години и години ни пробутваха TNS екрани, само някои лаптопи от висок клас в някои модификации имаха IPS. Заради същите тези счетоводителски 15-30$ по-малко, които производителя на лаптопи плаща на производителя на екрани. Така че дори и да не ползвате Apple трябва да сме им благодарни че много подобрения в лаптопите и UI (user interface) в Windows дължим на тях.

Но като стане дума за пари и те правят понякога същите цигании. Друг пример е butterfly типа клавиатури за лаптопи която се оказа абсолютен провал и слава богу най-накрая ги махнаха, орязването на портовете при лаптопите които също сега се връщат обратно и т.н.

Но това вече е една много дълга тема и далеч от основната, така че спирам дотук [smile]



Публикацията е редактирана (28-01-23 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: cvetanov95   
Дата:   28-01-23 23:58

Приемете моите извинения. Но защо когато някой, който явно е минал и преминал, врял и кипял и т.н. да не разтягаме локуми, хора с голям опит, като новичок, вместо да черпим от него, ние го линчуваме?! Това само в български форум можеш да го видиш :D

По темата. От толкова изписани неща не успях да видя автора с какви програми обработва. Аз работя с филмора 11. Далеч не е професионална. Но на мен ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от PC за 4к видео обработка
Автор: asahi   
Дата:   29-01-23 01:30

Taзи Филмора има много приятен сайт. Най-важното е, че директно отговаря каква минимална конфигурация се препоръчва:

Supported OS : Windows 11/Windows 10/Windows 8.1/Windows 7 (64 bit OS).
Processor : Intel i3 or better multicore processor, 2GHz or above.
(Intel 6th Gen or newer CPU recommended for HD and 4K Videos).
RAM : 8 GB RAM (16 GB required for HD and 4K videos).
Graphics : Intel HD Graphics 5000 or later; NVIDIA GeForce GTX 700 or later; AMD Radeon R5 or later.
2 GB vRAM (4GB required for HD and 4K videos).
Disk : At least 10GB free hard-disk space for installation (SSD-Solid State Disk recommended for editing HD and 4K videos).

Intel I3 6th Gen е пуснат през Q3'15


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: