Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 препоръка за техника за начинаещ
Автор: a.tzander   
Дата:   21-01-23 21:54

Занимавал съм се с фотография преди десетина години ,но бях прекратил , сега искам да се захвана отново и по-конкретно с фотография на диви животни и макро. Бюджета ми е около 5к за всичко. Не съм особено запознат със съвременната техника, но от това , което разгледах ми се струва,че м4/3 е добра опция? Не гоня най-доброто възможно качество на снимките,по скоро нещо компактно и надеждно (да е адекватен автофокуса) Намерих един Olympus OM-D E-M5 MARK II не много изпозлван за 600лв, за телефото olympus 100-400 и за макро olympus 60mm f / 2.8 и би трябвало да останат пари за още някакви аксесоари ( ок съм и всичко да е втора ръка). Как ви се струва като опция, бихте ли предложили нещо друго?

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка за техника за начинаещ
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-23 23:31

Бива. Вместо olympus 100-400 може паналайка 100-400, имаше наскоро една в базара. За макро стават и старите АФ на olympus с преходник към м4/3.



Публикацията е редактирана (21-01-23 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка за техника за начинаещ
Автор: seymour_sz   
Дата:   23-01-23 13:56

Съвсем прилична система. Имай обаче предвид, че ЕМ-5 може да ти се стори малък на 100-400, седи малко като капачка зад него, и трудно се борави с изместването на тежестта към обектива, освен ако не е на статив или монопод. Имам този обектив, както и ЕМ-5 и ЕМ-1, затова го казвам от личен опит - с ЕМ-1 е съвсем друго, но той вече е профи тяло

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка за техника за начинаещ
Автор: serjy   
Дата:   23-01-23 14:35

OM-D E-M5 MARK II няма фазов фокус, тоест, за следящ фокус зарави, но сравнително неподвижни обекти ще можеш да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка за техника за начинаещ
Автор: quazimodo   
Дата:   23-01-23 15:52

Аз бих потърсил някоя единица втора ръка вместо петицата по горепосочената причина. Имам две 10-ки и знам за какво става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка за техника за начинаещ
Автор: a.tzander   
Дата:   23-01-23 19:55

Благодаря, значи ще се оглеждам за втора ръка em-1.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »