Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как се казва тази лампа?
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-01-23 21:19

Здравейте.

Преди време един познат ми беше подарил тази лампа, която скрих и не я ползвах, защото не знам за какво точно служи. Но наистина светли много силно. Отзад пише hama 6311 не успях да намеря нищо конкрето в гугъл.

За студио ли е тази лампа, как се казва по нашему? Контра светлина или основна аз не ги разбирам, моля, помогнете :)


https://prikachi.net/image/8oRNLe

Отговори на това съобщение
 Re: Как се казва тази лампа?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-23 22:04

За студио е. Ако свети зад обекта напред ще е контра. Ако е зад обекта назад - фонова. Това на снимката е доста старо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се казва тази лампа?
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-01-23 22:21

asahi

Може ли да я ползвам за основна, да свети към обекта, през бял чадър да кажем?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се казва тази лампа?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-23 23:29

По принцип да, но не през чадър. Тази студийната работа иска малко повече предварително четене. Така ще научиш повече работи и няма всеки отговор да поражда по три въпроса. Иван Масларов Jumbo беше издал наскоро книга по въпроса. Не те пращам на курс, защото по вашия край не съм чувал някой да прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се казва тази лампа?
Автор: quazimodo   
Дата:   16-01-23 06:56

Какво ти пречи да вземеш един чадър и да пробваш? Най-вероятно ще ти е трудно да сложиш лампата на повече от метър и половина от обекта, защото е слабичка. С едновремешните фотолампи от по 500 вата се снимаше от метър[cool]

П.П. Това по-скоро е видеоосветление[beer]



Публикацията е редактирана (16-01-23 06:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »