Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II
Автор: nasko254   
Дата:   16-11-22 22:27

Здравейте, приятели. Предстои ми смяна на цялата система и се колебая между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II. Занимавам се и със заснемане на видео и снимки, и за това съм се спрял на тези 2 модела. В момента снимам с Panasonic G9, който ще ми остане като 2-ра камера (за резервна и 2-ра снимачна камера, когато ми трябват 2 ъгъла при видео). Разгледал съм обстойно и 2-та модела, и като цяло и 2-та си имат минуси и плюсове, и не мога да реша. Може ли хора които имат подобни системи да споделят мнението си? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II
Автор: alext   
Дата:   16-11-22 23:08

Кажи кои обективи ще ползваш и ги сравни по параметрите които са важни за теб, примерно цена, качество, големина, предложения от 3ти производители и лесно ще си отговориш на въпроса. Телата са еднакви всички общо взето, минималните разлики във видео, аф и сензор не се решаващи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II
Автор: nasko254   
Дата:   16-11-22 23:20

1-вия обектив ще е 24-70, тъй като снимам доста събития и т.н и нямам много време да сменям обективи: Sony FE 24-70mm f/2.8 GM II или Canon RF 24-70mm f/2.8L IS USM; След това 85mm и може би 70-200mm (до сега не съм снимал в този диапазон). Кофтито при Canon е, че RF обективите им са много скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II
Автор: Yog   
Дата:   17-11-22 01:42

На Канон RF и на Сони GM обективите струват горе-долу едни пари. За Сони има много обективи от Тамрон, Сигма и други. Това е предимство, с уговорката, че на края като ги продаваш, ще им вземеш много по-малко, отколкото на съответния GM обектив. Та, доста се изравняват нещата в дългосрочен план. Като по-евтин вариант за Канон, разбира се, можеш да ползваш EF обективите с канонския адаптер. Специално старите 24-70 са отлични обективи, дори на оригиналния R си работеше идеално този, който аз съм пробвал. Накратко - няма "грешен" избор между двата посочени. Страхотни камери, а варианти за обективи - бол.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II
Автор: vinse   
Дата:   17-11-22 09:53

И двете камери са си топ, като всяка си има забележка, която пък е предимство за другата камера. Пример - на сонито 4к видеото е с 1.5 кроп, канона не е с кроп. Канона обаче е 24мп а сонито е 33мп, което ти дава повече кроп възможности. Ако си склонен да снимаш с обективи, които не са произведени от сони/канон то по-скоро гледай сонито. Там има примерно Тамрон 35-150, който го няма за канон и е доста добро стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II
Автор: Mogila   
Дата:   17-11-22 10:19

Аз ползвам както РФ обективи, така и ЕФ а също Сигма обективи с Канон R5. Сигмите и ЕФ обективите работят прекрасно! Много по-добре от колкото с ЕФ тяло. Избор на обективи за Канон има та свят да ти се завие.
Можеш спокойно да си вземеш един Canon EF 24-70 2.8 II с адаптер. Ще имаш страхотни резултати. А ако поискаш 85ца, взимаш на старо една Canon EF 85 1.2 II и няма да искаш да го свалиш от камерата никога!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Sony A7 IV и Canon R6 Mark II
Автор: VladHD   
Дата:   17-11-22 10:29

Sony.
По-компактно тяло, имаш много по-голям избор на обективи, по-добър живот на батерията, Full HDMI порт.
Единствен проблем (за някои), е, че 4К60 видеото е 1.5х кроп и серийното снимане е с по-малко кадри/с, спрямо Canon-a.
По отношение на мегапиксели, Sony е с 33, Canon-a е с 24. Тук и единия, и другия имат предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »