Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   23-10-22 14:35

Четох доста в Интернет и не намерих това което търся.
След две седмици в града където живея (Лас Вегас)ще се проведе най-голямото Air show за последните 75 години.
Разполагам в момента с различни камери:
Сони А7R3
Никон D750
Fuji X-H1
Canon 5DSR
Canon R-С тази камера ще използвам с Canon RF 70-200 f4
Ще ми е необходим и по-дълъг обектив. Ще съм Благодарен за всякакви съвети. Кое от първите 4 тела да изплзвам и подходящ обектив. Благодаря ви предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: me4o_puhh   
Дата:   23-10-22 17:02

Най-подходящ обектив по принцип за авиационни събития си остава Canon EF 100-400/4.5-5.6, според бюджета и съответната версия. Предполагам в САЩ не е толкова скъпа технуката като тук. За другите марки не мога да дам съвет. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   23-10-22 18:05

Имах втората версия на Canon EF 100-400/4.5-5.6 но в момента разполагам с първата която за тази цел дори мисля че е по-удобна.Проблема е че нямам подходяща камера за този обектив. На Сонито фокуса е бавен а с 5Дср до 100-200 метра имам перфеkтна картинка но на по-големи разпояния нещо не е на фокус резултата. Опитах микро фокус корекции не става. Да рентвам обектив е $40 на ден.Да рентна камера е 3 пъти по-скъпо и не предлагат R5. Нямам идея как ще се справи Сони а7Р3 със Сони 100-400.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-22 19:19

Sony 200-600 e може би най-добре като качество и цена за сони. SONY 100-400 е по-скъп вариант и по-компактен

Виж последните Сигма и Тамрон за Сони мисля че пуснаха интересни телефото опции. Сигма имаха малък тъмен 100-400, който ще е подходящ ако АФ работи добре.

Адаптирани супер дълги стават, но работят само 1/3 от зоните на А7р3



Публикацията е редактирана (23-10-22 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: VladHD   
Дата:   23-10-22 19:24

Ако няма да се ползва TC, бих избрал Sigma 150-600 за Sony. Има приличен MFD и като качество на изображението, не отстъпва на Sony 200-600.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: asahi   
Дата:   23-10-22 20:34

Oт опит знам, че изтребителите в прозорчето на визьора/дисплея всъщност не са толкова бързи. По-бавният обектив няма да е пречка.

Тази от моите много си я харесвам. Правена е на 1/1600, ISO 400, фокусно разстояние 122 мм с кропка. Не помня с кой обектив я снимах, но не е бил бърз.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2011-06/s_1309018815_2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   24-10-22 09:36

asahi това е добра идея аз проверих снимките си преди 5 години и сън снимал с Фужи 50-200 Тези които снимах с Канон 5Д3 просто ги няма на диска. Те бяха най-добрите с Канон 70-200 ИС ф4.
Ввички вие ми дадохте идеята че човек трябва да го прови сам.
За изтебителите нямам проблем с РФ70-200 те летят на и правят фигури на 100-200 метра от мен. Влизането във военната база е безплатно и супер уредено.Просто се замислих че проблема не е в мен или камерата. Днес просто влязох в заложна къща както е на български и пробвах Канон еос R6
за 1600 за да ми наманят (коригират от $2000 на $1600) трябва да го взема на следващия ден?????????????
Аз имам опити със Сигма 150-600 Канон 100-400 ИС 2 с Тях ще съм като котва в морето а има толкова много неща да видиш
Просто това наистина е супер нещо на 75 годиди веднаж.
Цената не е проблем важното да е леко и не перфектно но близо до това.Аз никога не продавам снимам за кеф.
Някой ще попита защо толкова камери без добри обективи.
Да така изглежда Сони А7Р3 го купих за $600 с адаптер сигма и канон 35 1.4Л

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   24-10-22 09:36

https://photos.app.goo.gl/yEGXoRfkJstRKAhz5

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   24-10-22 10:23

asahi ми го каза няма значение колко е тъмен.Това е да
този ден ще е прекрасен и най-доброто е след обяд. когато слънцето огрява всичко това

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   24-10-22 10:31


Canon r6 Airshow Lens?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   24-10-22 11:00

https://www.nellis.af.mil/Aviation-Nation/

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: hose   
Дата:   24-10-22 15:10

новите PF на никон също ще ти свършат работа и са леки ако от ръка ще снимаш
всичко става въпроса е ти какво искаш да направиш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: alex.d76   
Дата:   24-10-22 18:51

Аз снимам с Nikon D750 и съм правил опити със старата версия на Tamron 15-600 VC - бях супер доволен от бързия и точен фокус и страхотната стабилизация!
Който не е гледал през 600м оптика, той не знае за какво става дума - всяко поемане на въздух е критично, но обектива се справяше прекрасно!
Сега има втора версия вече, и като познавам как работят Tamron за да са им доволни клиентите - ще е още по-добре!
Давам прост пример - в момента имам техните 35-150 и 100-400, та знам защо и какво казвам - супер качество на изработка, прецизна оптика с около 100 вида покрития, абсолютно "weather-sealed" (т.е. упътнения има не само на байонета, а и между всички пръстени...), леки, супер качество на картинката, бърз и стабилен фокус и възможност за промяна на спецификите на обектива и фърмуера му чрез USB-конзола. Освен това - 5 години ПЪЛНА международна гаранция (след регистрация на сайта им, разбира се...).
Така че ако ще се снима с D750 - аз бих заложил на Тамрон 150-600, без значение от версията!!!

P.S. Забравих да спомена за умопомрачителните 900мм обхват, ако обектива се ползва с кроп-камера... [cool]

И за да не съм голословен - още едно мнение от човек, дето знае какво и как :)

https://www.youtube.com/watch?v=gNwnrcG6kk0



Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: ib   
Дата:   24-10-22 19:51

Много хвалят Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM, и е значително по-лек и по-евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за Air show
Автор: Dimitrio   
Дата:   26-10-22 22:28

Да РФ 100-400 се оказа че е това за което съм си мечтал. Получих го вчера първия кадър библиотека ми с бъларски книги. Останах удивен от картинката а още повече когато разбрах че снимката е на ИСО 100 и 1/8 400мм Ф8.
Когато снимам бързи неща изкучвам всякакви стабилизации защото те за ниски скорости.
Преди няколко години единствено пропуснах когато два Ф22 Раптор летяха един срещу друг и се разминаха на една боя разтояние. Всъщност имам 3 кадъра на това но ако бяха 10 би било уникално.
Благодаря на всички ккоито ми писаха и дадоха съвети. Всички съвети бяха много ценни за мен. Тези за сигмата също. Но на такива места трябва да е леко и РФ 100-400 е перфектния избор когато си сам. Ако си с приятели е друго.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »