Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на лаптоп
Автор: mn1   
Дата:   19-10-22 15:07

Здравейте, трябва ми лаптоп за обща употреба. Няма да се обработват снимки и видеа, само ще се съхраняват. Бюджета е 1500лв max. Та въпроса ми е, коя марка е най-надеждна в този ценови клас и какво бихте взели вие? Говорим за нов от магазина.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: geobg   
Дата:   19-10-22 16:38

Втора употреба, 13-14", 4К, touch, SSD, max 1.2 kg, Bluetooth и WiFi с 5 Ghz - и може и да стане с тоя бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: hansto   
Дата:   19-10-22 17:15

Имаше Асус с райзен, после ще видя линк с модела, да не те излъжа

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: wlad   
Дата:   19-10-22 17:34

Наскоро ми трябваше лаптоп за обработка на растерна графика от време на време, когато съм по пътищата и купих IdeaPad 3 от емаг за 1/3 от цената, която си посочил. Ако питаш дали ми върши работа за целта - да, върши. Дали е най-доброто - нямам идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: lamerko   
Дата:   19-10-22 17:45

Нов за малко пари, който да ти дава спокойствие за данните - няма да намериш. По-добре си вземи някой по-кадърен NAS - не е ултимативно от към сигурност, но достатъчно за спокойствие. А достъпа до файловете може да си го правиш през всяко налично устройство, а според модела на NAS-а - и по интернет, когато не си си у дома :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: Mogila   
Дата:   19-10-22 19:43

Вземи си Епъл с 8гб рам за 8000 лева.

Бъзикам се. Мисля, че питаш в грешния форум. А и в грешната държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: ninikolov   
Дата:   19-10-22 20:57

Ето:

Dell Vostro 3500 - 1349 лв.

Dell Vostro 3500 - 1499 лв.

Могат да се конфигурират.
Може да погледнеш и LENOVO. Това са двете марки, които по мои наблюдения са надеждни. DELL е с 36 месеца гаранция. Качеството е добро и батерията държи. Пак по мои наблюдения двете марки са с най-добро съотношение цена-качество, особено в този ценови клас.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: Yog   
Дата:   19-10-22 21:48

Аз в работата и дома ползвам едновременно HP, Asus, Acer и Lenovo. Всичките са ако не абсолютно еднакви, то поне много подобни. За дадена цена, всички познати производители ще ти дадат горе-долу едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: mn1   
Дата:   20-10-22 10:09

Bлагодаря много. Много ми бяха полезни мненията на ninikolov и Yog.
hansto ако се сетиш и за asusa ще бъда благодарен. Може да го погледна и него.
И аз се бях насочил към Lenovo и Dell.
Acer ми се струват по-ненадеждни. Asus съм вземал преди и бях доволен, по едно време май бяха най-стабилните машини от този клас, но това беше преди години. HP имам лоши впечатления от преди години.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: Kalimas   
Дата:   20-10-22 10:28

На служебния Asus от 2018г., не висок клас, му направиха 3 ремонта за 4г., като два бяха още гаранционни. От Lenovo съм доволен, като в момента съм с един G50, дето е на 7-8г. и се справя по-добре от Asusa при еднакви параметри.
Гледай, да е от тези лаптопи, на които не са им запоени паметите на дъното и могат да се сменят и надграждат.
За съхранение, аз ползвам освен лаптопа и един външен хард. както и една флашка от 256гб. която разнасям с лаптопа, като не трия нищо от картите докато не съм го качил поне на 2 места.
NAS-а също е добра идея и се настройва лесно, само трябва по-мощен мобилен интернет, за да качваш като си в движение.



Публикацията е редактирана (20-10-22 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: hansto   
Дата:   20-10-22 11:40

ASUS Vivobook Pro 14 OLED K3400PA-OLED-KM511W

Нещо подобно, с ОЛЕД дисплей. Паметта може да е повечко и тук процесора не е АМД. Нещо от тази серия на Вивобук.
Аз бих си взел може би Зенбук на Асус, но той е повечко $

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: Konstantinov   
Дата:   20-10-22 11:53

Лаптоп Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6, 15.6", Full HD, Intel Core i5-11320H (3.2-4.5GHz, 8M), NVIDIA GTX 1650 4GB GDDR6, 16 GB, 512 GB SSD - 82K101DWBM_16GB 1499 лева от сайта на ардес.бг това бих взел аз защото имам 2 леново от 11 и 2-3 години за 600 и 2300 лева и не се развалят нито дават дори най-дребни дефекти.
Виж и Лаптоп ASUS TUF Gaming A15 FA506IHR-HN080, 15.6", Full HD, AMD Ryzen 5 4600H (3/4GHz, 8M), NVIDIA GTX 1650 4GB GDDR6, 8 GB, 512 GB SSD - 90NR07G7-M008K0 който е 1550лв и е доста по мощен но при децата ми след 2-3 години един такъв асер и асус се развалиха ,а дел за 5х нов умря като внучето го зяля със сок.
Ардес имат много хубав сайт тия 2 лаптопа излизат като зададеш филтър мощност на процесора над 55 процента и на видеото над 45 процента.Аз купувах последното леново ,избрах го от сайта на ардес, от технополис с 5 години гаранция,там трябва да четеш квото пише на кашона щото на мен ми бяха извидили на същата цена 2300 лаптоп пак леново, но със по-слаб процесор-консултантите им не четат и отговорността за покупката е на купувача,иначе са много любезни и като им посочих написаното веднага ми го смениха -тва в младост преди 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: hansto   
Дата:   20-10-22 13:30

Асус Туф е добре да се чуе преди да се купи, защото шуми яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: mn1   
Дата:   20-10-22 13:52

Благодаря, клоня към предложението на Konstantinov.
Някой от вас ползва ли такива асуси с OLED дисплей? Интересно ми е как се виждат снимите в срванение с масовите IPS.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп
Автор: Hsathv   
Дата:   20-10-22 15:49

Аз взех на дъщеря ми Зенбук с OLED дисплей. Снимките изглеждат прекрасно. Все пак дисплея няма подсветка, която особено при лаптопите е отвратителна. Самия лаптоп е прекрасен като изработка и няма нищо общо с боклуците които ти предлагат. Най общо казано, всички тези евтини пластмаселяци са си пълни боклуци аутсорснати за производство из различни китайски фирми и продаващи се под различни брандове. Сега, кои дават повече дефекти е друга тема от типа чул, недочул или точно пък при мен се случи. Факт е обаче, че в момента най-проблемни са Леново и то истинските Леново, като тинкцентър, тинкбук и легион. В тая връзкa по скоро може да се предпочете машина от вносител с добър сервиз, като Мосткомпютърс например с модели на Асус и Леново. Както и да е. Лично аз препоръчвам следните 3 моделите:
HUAWEI-MATEBOOK-D14-NOBELD-WDH9D
HP-PAVILION-14-DV0002NU-2B9E9EA
HP-Pavilion-Gaming-15-DK2054NU-6X8Z1EA
Доста добре направени машинки за парите си. Алуминиеви корпуси, макар и доста тънки, светещи клавиатури и добра изработка. Добри дисплеи, колкото може да се нарече добър дисплей на лаптоп. Първите два лично отваряни от мен. Иначе малко повече пари и зенбука ги удря в земята и трите.
напишете тук линка


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »