Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: bestlap   
Дата:   29-09-22 20:51

Здравейте, бързо питане възможно ли е да се хакне дрона и да се премахне това ограничение от 500 метра? Бях на една готина планина и ми се искаше да имам още 100 150 метра височина за да мога да си хвана една приятна композиция вместо да стаквам кадри после. Та има ли вариант и ако да какъв :) [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: lamerko   
Дата:   29-09-22 21:11

По принцип може, но с платени хакове, които впоследствие не ти позволяват ъпдейт (или с голямо закъснение и тромава процедура), като вероятно и губиш гаранцията. Защо не пробва с панорама - така се обхваща по-голяма площ, макар и с цената на "странна" перспектива...

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: bestlap   
Дата:   29-09-22 21:45

Колко струват тези платени хакова? Панорамните кадри нещо не ме кефят, по края стават много криви и на места блърнати много странно. А иначе той не е в гаранция и без това [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: bestlap   
Дата:   01-10-22 10:03

Никой ли не може да удари едно рамо [smilie11] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: mmx   
Дата:   01-10-22 12:10

https://drone-hacks.com/birdmap

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: quazimodo   
Дата:   01-10-22 12:11

bestlap написа:

> Никой ли не може да удари едно рамо
> [smilie11] [shtrak]

По-скоро рамо ще ти удари някой, който се занимава с дронове а не с фотография[smile] Сигурно има някакви сбирки на ултраси, които се чудят как да си счупят, демек тунинговат, новите играчки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: Argo   
Дата:   01-10-22 17:49

Има си групи за дронове в ФБ, питай там.

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: asahi   
Дата:   01-10-22 19:33

Всеки, който управлява велосипед, тротинетка, мотоциклет или автомобил е длъжен да познава и спазва правилата за движение. Те са описани в ЗДвП.
Всеки, който управлява дрон или друго безпилотно летателно средство трябва да познава и спазва правилата за ползване на тези средства. Те са описани тук . Указано е до каква височина можеш да летиш, а производителят е заложил ограничение, за да не извършиш нарушение с неговата играчка.

Това, което искаш да направиш, е незаконно.


Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: quazimodo   
Дата:   01-10-22 19:57

И трафика на хора и наркотици е незаконен [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: asahi   
Дата:   01-10-22 23:41

Така е, но не е смешно. Ако искаш да живееш в законова държава спазваш законите и не си търсиш оправдания.

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-22 00:05

+1 за това което казва Асахи.

„Когато моралът е достатъчен, законът е ненужен; когато моралът е недостатъчен, законът е неприложим.“

Емил Дюркем

Малко ни е беден езика, но смисъла се разбира с малко усилие.

Ако искаме да живеем в подредена държава, където уважават правата и свободите ни, не може да правим и пропагандираме свинщини.

Учудва ме, че последните седмици тук се обсъждат "странни" от морална гледна точка теми. Това вероятно показва много по-лошо състояние в обществото и завръщане към хаоса на 90-те години.....

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-22 00:09

asahi
Ако искаш да живееш в законова държава спазваш законите и не си търсиш оправдания.
Толкова социалистическо, руско и родно ми звучи.

Драсни един мейл с горните думи на: CIA, КГБ, Boeing, Volkswagen... мога да изреждам така цял месец... и те веднага ще започнат да спазват законите. Направо на мига.

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-22 00:24

Автор: ZENON
Дата: 02-10-22 00:09

> asahi
> Ако искаш да живееш в законова държава спазваш законите и не си търсиш оправдания.
> Толкова социалистическо, руско и родно ми звучи.

> Драсни един мейл с горните думи на: CIA, КГБ, Boeing, Volkswagen... мога
> да изреждам така цял месец... и те веднага ще започнат да спазват
> законите. Направо на мига.

Zenon точно обраното е. При нас по руски образец не се спазват правила. Тука в някаква степен все още сме дивия изток .....

Точно VW и Boeing си платиха доста скъпо за гяволъка. А това се случи защото повечето хора и фирми спазват правилата и дори се ограничават далеко отвъд грубите рамки на закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: lamerko   
Дата:   02-10-22 00:47

На първи време, трябва пак да поясня, че това е абсолютно незаконно. Да не говорим, че законовия максимум за височина е 120 метра, а не 500 :)

Както и да е - много хира искат да се оттърват от дадени ограничения по една или друга причина. Аз например съм търсил начини най-вече да превключа на американския стандарт за радиоизлъчване - FCC, вместо европейския CE.

Влез във Фейсбук групата
DJIModdingLounge - тя е затворена, но приемат нови членове. Там има цялата информация, която те интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-22 01:12

hotsnail

точно тях соча, понеже са хванати.
Хванали са ги за нещо, но нали не си толкова наивен, че да си мислиш, че имат само една мушенгия.

Та, хубаво е човек да спазва закона, в границите да не вреди на околните.



Публикацията е редактирана (02-10-22 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-22 01:30

Zeenon в моя опит германците имат най-много правила и най-много ги спазват. Не съм чувал през вечер Германия да съобщават за наркоман прегазил 2,3, 5 пешеходеца. Не съм чул в Германия някой да продава години наред домати с ДДТ, да го покажат и по национална телевизия и нищо да не се случи. Ние още купуваме домати с ДДТ. А преди 5 години ги показваха по телевизията как се случват нещата……пък ДДТ-то май е забранено още 70-те години…..

Та не знам за каква Русия ми говориш, дето 5 пияници взривиха ядрен реактор, заради който в България имаме в пъти по-висока смъртност от рак ……. В Русия и преди СССР закони не се спазваха на никакво ниво и за това и се разпаднаха. За това и сега с мега армията си се издънват.

Не знам как от това следва, че е по-добре да не се спазват законите.

Нямам какво да ти описвам какви са болниците у нас и в Германия или училища или пътища…..явно там е по-добре не защото по руски образец законите са параван за свинщината…..

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-22 01:46

Киро,
моя опит с немците е малко по-различен.
Особено с бюджета за подаръци, както му казват. Защото не върви да му казват "рушвет", както му казват турците.
Та, толкова по въпроса със законите.
Иначе, ти можеш да вярваш на каквото си искаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-22 02:35

Зенон за подаръци дори билет за театър или вечеря в тия държави се търка нар в затвора. Всяка година минавам обучение за това щото е законово изискване. Хайде спри се малко.

Да не ти казвам, че носят отговорност пред техен съд дори когато подкупват някой в чужбина…..

Моите обучения са предимно за САЩ, но в ОК и Германия до колкото знам има много сходни правила.



Публикацията е редактирана (02-10-22 02:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: asahi   
Дата:   02-10-22 09:25

Зенон, работил съм в западна фирма, в която има детайлни процедури, важащи за цял свят, за приемане на подаръци и даване на подаръци. Има процедури срещу дискриминация и срещу sexual harassment. Бизнес процедурите са отделно. Всяка година се полагат изпити по тези процедури. Те са със сила на закон във фирмата и за нарушение следва уволнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-22 10:19

Няма да е зле и двамата да си разширите кръгозора, ако не е късно.
С което приключвам от моя страна със спама в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Премахване на лимита за височина на Mavic 2 pro?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-22 12:06

Zenone човек работя с доста хора от голяма част от света и на запад и на изток. Май някой друг трябва да си разшири кръгозора и да забрави за пропагандата на Тръмп и Кремъл с поставените гневни човечета в София. Малко факти и реалност не е зле да се погледнат



Публикацията е редактирана (02-10-22 12:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »