Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прожекционен апарат
Автор: brutas   
Дата:   13-09-22 19:31

Здравейте,

Имам нужда от помощ, за да разбера как се борави със следния прожекционен апарат: снимка 1

Освен това ми трябва и захранване: снимка 2

Може ли някой да помогне? Става въпрос за София.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: brutas   
Дата:   13-09-22 20:06

Всъщност в ютюб е обяснено как се борави с апарата. Само захранване ми трябва... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-09-22 20:27

Компютърен кабел не върши ли работа? Имам някакъв подобен кабел, но нямам представа за какво е. Иначе, винаги първо трябва да пускаш движението на лентата а след това да палиш лампата. В противен случай докато мигнеш и си оформил дупка на филма. Даже може и да се скъса. Важно е да поставиш правилно зъбчатката за транспорта, за да не накъсаш перфорациите, защото на С8 са доста нежни, понеже са по-ситни от обикновените 8 мм.

П.П. Колкото по-голям аванс оставиш около кадровото прозорче, толоива по-плавно върви лентата.



Публикацията е редактирана (13-09-22 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-09-22 20:46


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-09/1663091147_dsc_2863.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: brutas   
Дата:   14-09-22 10:23

Да, това е компютърен кабел и влиза. Ще пробвам с него.
Мерси за съвета за лампата. [beer]

ПП. Това за кадровото прозорче не го разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: fotocolor   
Дата:   14-09-22 11:46

И още нещо,като заредиш ролката с филма да прожектираш-врътката долу в дясно я дай докрая,да охлажда вентилатора лампата,иначе топи филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   14-09-22 14:51

brutas написа:

> ... ПП. Това за кадровото прозорче не
> го разбрах.

Oграденото в елипсите е аванса. Отпускай повечко и от горе и от долу.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-09/1663155875_untitled.jpg



Горния съвет от Фотоколор го игнорирай. С този потенциометър се регулира скоростта на лентата и няма общо с охлаждането. При халогенните лампи даже се забранява принудителното охлаждане. Просто не трябва да прожектираш повече от 20-25 минути без почивка. Оставяш му 15-тина минути за охлаждане и после може пак да врътнеш 20-тина минути филмче. Аматьорска работа, какво да се прави[smilie5] През много далечната '83-та година си купих комплект от камера супер осем Ломо 215 и същия прожекционен апарат Русь. Дори тогава трудно се намираха лаборатории за проявяване на обратим черно-бял филм та удоволствието беше на периоди [smilie5] [beer]

П.П. Не знам какво точно ти е попаднало в ръцете, но трябва съвсем внимателно да провериш какъв зъбчат барабан е поставен на апарата, за да не съсипеш перфорацията на филма от недоглеждане. Даваха ги с два барабана - за обикновен и супер 8 мм филм.



Публикацията е редактирана (14-09-22 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: penco   
Дата:   17-09-22 13:01

Преди една година пуснах моя след много години в шкафа и след няколко минути работа, ми гръмна в ръцете. Кондензатор в захранващия блок. Не е лошо превантивно да ги подмените.

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: PieroBG   
Дата:   28-09-22 11:05

С този трактор и без опит в бораването с такава техника, най-много да съсипеш лентите, които иамш. Повярвай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: brutas   
Дата:   28-09-22 20:11

Имам ценна лента, която искам да дигитализирам, но преди това да я прегледам без опасност да я унищожа. Предложения?

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: asahi   
Дата:   28-09-22 22:00

Матов екран и лупа.

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   28-09-22 22:48

asahi написа:

> Матов екран и лупа.
Бая търпение ще му е необходимо [smilie18][beer]

Брутас, или пускай апарата смело и безотговорно, или търси студио, което се занимава с дигитализиране на подобни работи. Както писах по-горе, най-важното е да провериш какъв барабан са ти дали с апарата. Почти 100% съм сигурен, че е за филм супер 8, понеже още през осемдесетте години на миналия век се предлагаха предимно касети със С8. Другото е елементарно и трудно може да прецакаш нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-09-22 23:54

Машината трябва да тегли филма с 2 зъба един над друг.Само тогава не го къса.Няма го в спецификациите.За 8мм Eumig P9 от 1960 г е такава.За 16мм Kodak от 1970 . За супер 8 и др въпроси бих се консултирал със специалисти в киното Г8 в София на ул Гладстон8 .Имат човек ,разговарях с него преди година и колекция от апарати .На каквото и да пускат,ако планката дето тегли филма ,при прозорчето или обтуратора,няма 2 зъба един над друг ,не си го давай,ще го скъсат.На 1 ролка супер 8 -20 минути пускам на шинон за 350 долара ама с 1 зъб и го къса минимум 2 пъти .На оймиг от 1976 с един зъб също.Ако филма е изкорубен- като спирала и твърд на машина с 1 зъб изобщо не тръгва.

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: PieroBG   
Дата:   29-09-22 19:17

Дай да ти я дигитализирам. С киноленти се занимавам цял живот. Можеш да ме намериш в Г8.



Публикацията е редактирана (29-09-22 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Прожекционен апарат
Автор: geokar   
Дата:   06-10-22 23:46

Имах го много години, миналото лято го намерих целият ръждясал и трябваше да го изхвърля. Трябва да има два барабана - един за нормално 8 и един за супер 8, трябва да се внимава какъв филм се прожектира, съответно и кадровото прозорче да е настроено на формата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »