Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Почистване обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   11-09-22 09:23

Здравейте банда. Имам доста обективи стари за профилактика и почистване и един канонски 28-70/2,8 с гъбясала или мръсна вътрешна леща.. Дали има хора които се занимават с това и ръцете им са от правилното място ? Споделете някой майстор.. ? Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: Hsathv   
Дата:   11-09-22 14:02

Ами то хора за тая работа има, ама няма баламурници да работят за без пари. Аз мога да ти ги почистя, ама ще ти взема минимум 150 лева за обектив. Пък гъбясалия изобщо няма да го погледна.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   11-09-22 16:22

Аз не търся аджамия да се учи на моите обективи, на който ще му отнеме над 10 часа за да им направи профилактика.. :)
Търся човек, който знае какво прави и ще ги направи за час - два..
Съответно оценката на труда му няма да е възможно най-ниската - по 12 - 15 лева на час, а доста по-висока - примерно по 25 - 30 лв. на час.. [smile]
Колкото до гъбясалия - нищо различно няма от почистване на механичните обетиви, освен, че има да се разглобява и малко електроника. Може би струва малко повече от просто профилактика, но не е някаква извънземна задача, за човек, на който ръцете са правилно поставени и има опит :)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: deerstalker   
Дата:   11-09-22 18:38

Който знае какво да прави и тридесет минути ще са му много. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: Hsathv   
Дата:   11-09-22 18:48

И как ще го направиш за 30 минути? Първо се разглобява целия. Има към стотина елемента. После се прекарва всичко през машина. Вана с издухване и сушене. Следва сглобяване. Всеки от тези примерно 100 детайла трябва да си отидат на мястото, не да хартисат една шепа. После евентуално юстиране. Ще стане за 30 минути когато стане твоят кон кобила. Както се пееше в една песен на Щурците. И за тази работа 25 лева на час баламурници вече няма. Вие за 25 лева на час ли работите. Като гледам в обявите Ви и за по 5 стотака на час се предлагате.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: geobg   
Дата:   11-09-22 19:05

Пробвай в някой сервиз - има доста, почистват всичко.

Ако е до бюджет или за без пари - пробвай сам - не е кой знае какво, с подходящи инструменти и повече старание всичко се получава. Ако си много начинаещ - можеш са си купиш няколко стари по за 10-20 лв и да тренираш на тях.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: deerstalker   
Дата:   12-09-22 07:52

Hsathv [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-09-22 07:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-22 09:23

Значи за 50 лв. на час вече няма кой да работи, така го разбирам аз.. :)
Или някакви жалки около 8000 лв. на месец. Няма вече такива баламурници..
Жалко.. В добрите стари времена имаше сръчни чичковци, които за 70 - 80 лв. правеха чудеса, без да разглобяват на стотина елемента и да ги слагат на плажа да се пекат и да им правят фризура с издухване, сушене и лак.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: asahi   
Дата:   12-09-22 09:31

Най-пестеливи в труда си са нискоквалифицираните цигани. Специалистите си знаят цената и с тях е лесно да се договориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: Mogila   
Дата:   12-09-22 09:50

Автор: Hsathv
Дата: 11-09-22 14:02

Ами то хора за тая работа има, ама няма баламурници да работят за без пари. Аз мога да ти ги почистя, ама ще ти взема минимум 150 лева за обектив. Пък гъбясалия изобщо няма да го погледна.



Типично "българско" изказване[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-22 10:37

asahi написа:

> Най-пестеливи в труда си са
> нискоквалифицираните цигани.
> Специалистите си знаят цената и с
> тях е лесно да се договориш.

Явно скоро не си пазарил цигани за работа[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: LeikaM   
Дата:   12-09-22 11:57

Здравеите не ви разбирам защо се обсъжда тема кое колко струва всеки си има цена ако не ти харесва намираш друг. А за тези заплащания на час аз си търся работа за 20 лв на час ако имате предложения пишете

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: ZENON   
Дата:   12-09-22 15:13

Hsathv е много прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: Yog   
Дата:   12-09-22 16:35

Авторът на темата хем иска някой да му почисти обективите, хем иска да каже на този някой каква е цената на услугата... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: asahi   
Дата:   12-09-22 19:43

Авторът и си обявява претенциите.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: juslen   
Дата:   12-09-22 20:04

Сервиз Иванов-Варна много коректен и точен специалист работи качествено акуратно и бързо почистил ми е 5-6 обектива и ми е взимал от сорта на 25-50лв на обектив според зависи.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: Raffito   
Дата:   12-09-22 20:11

Живота поскъпна...и продължава да поскъпва...[smilie8] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-22 22:08

Сервиз Иванов-Варна много коректен и точен специалист работи качествено акуратно и бързо почистил ми е 5-6 обектива и ми е взимал от сорта на 25-50лв на обектив според зависи.

О, ето го отговора който чаках... И от друго място чух добри неща, така че ще му ги занеса...


Авторът на темата хем иска някой да му почисти обективите, хем иска да каже на този някой каква е цената на услугата... [smilie8]

Нищо подобно... Свободен пазар е - всеки може да си търси неговото решение. Аз коментирам как изглеждат тия цени в моите очи... За някой може да са ок [smilie3]

Важното е на финала всеки да е доволен.. [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-09-22 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: Ctudio5   
Дата:   12-09-22 22:25

Сервиз Иванов-Варна - веднъж ми ремонтира обектив за 110лв ремонта и няколко пъти след това ми отказа поръчки, че бил зает. Според мен си избира неща, които са лесни и бързи. Не му се занимава със сериозни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: asahi   
Дата:   13-09-22 00:15

Няма лошо. Всеки се позиционира спрямо възможностите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: mihalo   
Дата:   13-09-22 03:10

Не по темата - това дето му викат офтопик. Или все пак...

[smilie11]... и никой не попита какви разни неща на "старите" обективи имат нужда от почистване!

Предната и задната леща се почистват с четка от катерича опашка (много са меки космите защото са конусовидни откъм върха). За залепналите, щото са омазани със смазка, ламели на блендата никоя част от катерицата не би помогнала.

Чувам, че катериците са започнали да се пазят от скубане и четките поскъпват. Не знам в каква връзка, но и катраненият сапун срещу гъбички също е поскъпнал.

[beer] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: wlad   
Дата:   13-09-22 13:38

25 лева на час баламурници вече няма

Съдейки по данните на НСИ - баламурниците са над 90%.
А съдейки по изкривените от злоба лица на хората, които срещам всеки ден по улиците - смятам, че процентът клони сериозно към 100.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: GenaDP   
Дата:   13-09-22 13:56

25 лева на час баламурници вече няма

25 лева на час прави 4400 лв. за 22 работни дни. Колко от разписалите се в темата си докарват повече? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: Hsathv   
Дата:   13-09-22 15:49

Значи по тази логика, ако погледнем тарифата на един фотограф от приблизително 500 лева на час, това прави 88000 лева на месец. Колко от фотографите докарват толкова?
Иначе върви си оперирай хемороидите в някоя частна клиника. За 20 минути ще те оправят и плати на доктора 10 лева щото ти диктуваш правилата. Айде стига с тези тъпи постове. Ей за това няма кой да се занимава с обективите Ви, защото ние които разбираме от това се занимаваме с други работи и имаме други клиенти различни от такива дето ще ми определят цената на труда. Затова си чистете сами обективите с четчици от катеричи косми, най добре скубани от около гъ*а на катерицата.



Публикацията е редактирана (13-09-22 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-22 16:06

От почистване на обективи, отидохме на частна клиника... Добре че не даде пример с щатски адвокат от тия де взимат 1000 $ на час, да се изтъпаниш да му кажеш, че ако спечели делото ще му мацнеш на челото двайсе лева...
Чуек, спри се малко :) Имам два обектива дърти за три болтчета и едно продухване и отидохме чак на частна клиника да ми доказваш, как няма да ми ги направиш... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ами добре... за тебе разбрахме, че за по-малко от 150 лв. няма да погледнеш обектив, а колко ще вземеш, зависи от това на колко хиляди наночастици ще го разглобиш и колко последващи операции ще си измислиш.. Добър бизнес план, желая ти успех... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »