Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33  34 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: sasho2345   
Дата:   09-09-22 19:45

Аз за първи път чувам за raw което не било точно raw а некомпресиран jpeg ?! Гледам едни мотороли които записват снимките в .DNG това сега и то ли не е raw? Всичко менте ли стана вече в тия телефони?



Публикацията е редактирана (09-09-22 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-22 20:39

Сашо, мисля, че се имаше предвид технологиите тип expert RAW, ProRAW и прочие, които подобряват динамичния обхват, като записват няколко кадъра в един файл. Лошото е, че явно записват и някаква обработка и резултатите понякога са доста неприятни.

Ето един неприятен пример със Самсунг. Кадъра е прост jpeg, но сходни артефакти има в Expert RAW при снимки с много дефокус. Имам предвид странната структура на фона. В обикновен RAW няма подобни неща.


https://live.staticflickr.com/65535/52082144317_59436cd82b_b.jpg

Sunset by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (09-09-22 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: sasho2345   
Дата:   09-09-22 21:09

разбрах, мерси за инфото

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   10-09-22 23:12

@stukloplast избърза с раздялата с пиксела.

След септемврийския ъпдейт

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-22 01:41

6-цата май също може да с екупи нормално за БГ вече и то за около 1000 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   11-09-22 07:47

Ми аз за 1000лв я взех, но не съжалявам че я продадох. Единствено за снимки на слаба светлина ще ми липсва. Асуса я бие отвсякъде иначе, най вече размер, батерия и температура.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   11-09-22 16:58

Това ти казвам точно. След ъпдейта оправиха всичко и ти е останал само размера. ????

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-22 20:50

мотивационно видео - защо да пукате снимки с телефона

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   14-09-22 14:33

Iphone 14 Pro Max ънбокс

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-22 00:30

DJI ще изринат фотографските фирми. Този нов апарат е уникално як и обективите са супер. Просто смазаха Фуджи в средния формат. А честно казано това и мен ме кефи за пръв път от как пентакс почнаха да пускат евтини среден формат камери. А картинката е брутална........Сони и другите се скръндзят да направят фотографски фул фрейм, а с видео функциите меко казано ги осраха яко....

Интересно сега, като качват качеството на телефоните и малките кмаери като цяло и като има такива брутални средноформатни камери, дали АПС-Ц и фул фрейм камерите ще започнат да гълтат вода......



Публикацията е редактирана (15-09-22 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-22 02:09

Малее колко е грозен новия айфон. Това нещо изрязано в средата на екрана. Грозно е яко. Ако Джобс беше жив щеше да уволни бая народ за това чудо……..

А в ревютата се скъсват да го хвалят……тотална олигофрения….

Сложили са вече 48мп quad Bauer сензор. Може би камерата му ще е много добра. Вярвам, че епъл правят най-добрия софтуер.


MKBHD съвсем откровено напсува стария, бавен и некачествен lightning порт. Вика кога ще турнат USB-C…….

https://youtu.be/SdLShOCvVeM

Извода му, че iPhone 11 е горе долу същия за 95% от нещата и предвид колко е грозно новото уродливо нещо………



Публикацията е редактирана (15-09-22 02:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-22 02:32

разтягащите се екрани са бъдещето според шефче на Самсунг. А сгъваемите екрани са минало. Вижте до края клипа.

Догодина сигурно ще имаме Samsung Slide вместо Samsung Flip & Fold?

Явно ще има таблети. Показват как 13” ще става 17-ка……

Може би е по-добре така особено ако са по-надеждни.



Публикацията е редактирана (02-10-22 02:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-10-22 09:02

отървали сме много приятен телефон

Много малки сензори на камерата са сложили. Основната е JN1 и 1/2.76” което ще рече глава на къртица. А широката е още по-малка 1/4”. Хубавото е, че е Самсунг т.е. хубав софтуер и редовни обновявания за известно време. Цената не е ужасяваща. Лесно се ремонтира, което е рядкост тия дни. Здрав е физически, което съчетано с опцията за ремонт май е без прецедент. Има си microSD и жак за слушалки. Среден клас процесор.

Ако просто искаш телефон, който да работи 7-10 години това е добра опция.



Публикацията е редактирана (03-10-22 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-10-22 20:45

200mp сензор в реален телефон

На добра цена е. Ама няма телефон то камера и за фотография май е малко странен. Аз ползвам повече широката и 3х и 10х камерите спрямо основната.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   06-10-22 13:54

Моторола Edge 30 Ultra има и дълга камера, иначе е със същите спецификации като Ми 12Т про. И е от по-хубав матриял, не е пластмасяк отвсякъде. Моторолата обаче е с ФХД+ екран, докато Шаомито е с 1220 x 2712.
Макар, че според мене ако човек е решил да дава 1600-1700 лв, по-добре да си вземе S22 плюс, нищо че няма 200 мегапиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: sasho2345   
Дата:   06-10-22 15:33

Аз купих Xperia 10 IV. Много разочароващи камери, особено основната качеството е по ниско от това на стария ми евтин самсунг а40. Ниска детайлизация направо размацотина, фокуса изобщо не е ясно къде е и как работи. Тази която е х2 (54мм) дава прилично качество като за 8 мегапиксела.
OpenCamera и Lightroom позволяват снимане в raw, но качеството е много ама много под jpg файла.
900лв на вятъра



Публикацията е редактирана (06-10-22 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-22 18:18

ipolit: "...ако човек е решил да дава 1600-1700 лв..."

Като гледам от едно 10-на години абсолютно никакъв напредък в канерафоните
и за тази не малка сума човек по-добре да си вземе компактна безогледалка, която ще снима Истински.
Като телефон продължавам да съм Сонибой, от другите марки ми допадна Xiaomi 12 заради
сравнително компактните размери, цената около 900лв и хубавите характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-22 18:48

Сонибой ама явно 10-ката са я осрали яко. Едно време на бащата бях взел евтино Сони дето не му стигаше паметта да си свали ъпдейта от Сони. При положение, че махнахме всички снимки, клипове и приложения……. Тоя новия явно камерата е плачевна както пише адаша ти.

То не е случайно, че Самсунг и чаомито продават повечко тутурутки. Явно горе долу обмислят, каква простотия да пуснат, щото горе долу поне да работи там нещо, да не се пържи и да снима що годе и да не е тотална грозотия…..такива базови неща


А Сашо s22 ultra е доста доста добро. 4-те камери са много добре избрани. Софтуера е добър. На 40х дори прави нещо дето мяза на снимка и може да видиш примерно на километър, че някой катери скала и примерно, че има дълга вързана коса и вероятно е жена. Демек става за бинокъл. Мен много ме радва и има прогрес спрямо модела от преди 2 години а той пък имаше голям прогрес от предния от преди 4 години. Моя Note 8 нямаше въобще широка камера, а телефото беше само 2х. Сега имам 3х и 10х телефото и имам широко т.е. 12 до 240мм. Основния ми сензор не е 12мп а 108мп. Имам нощни снимки повече от прилични. Дори си мисля, че без статив ако снимаме от ръка с безогледалка кроп със зор ще ме стигнеш. Става дума за снимки за спомен, не за изложба.

А е го Бошо прави доста културни кадри. Мисля си, че стават и за изложба. Ама сигурно на тъмно закрепва някак телефона. Снима роу. Ползва конвертори. Аз нямам нерви за това с телефона.

Иначе те ти мечка с телефонче. Иди снимай това с нокия на 10 години... ма гледай да те не ухапят.



https://live.staticflickr.com/65535/52408780626_cee8999ca4_b.jpg

S20 ultra goes wild by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://live.staticflickr.com/65535/52408785846_32a93cc25e_b.jpg

S22U wild by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (06-10-22 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-22 19:22

ето и кадърче на 40х т.е. около 1000мм еквивалент снимано от ръка без да се подпирам.


https://live.staticflickr.com/65535/52408322897_0ec68613ff_b.jpg

S22U 40x by Kiril Karaatanasov, on Flickr


Да не е особено добро. Ама с просто око не можех да видя, човек ли е това на скалата..... Пък така видях, че е човек, че се катери .... не е нещо голямо...

част от загубата на детайл е заради далечина и атмосферата.


Ако някой има да покаже нещо подобно от преди 10 години да видим с телефон от ръка.......



Публикацията е редактирана (06-10-22 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   06-10-22 19:30

"А е го Бошо прави доста културни кадри. Мисля си, че стават и за изложба. Ама сигурно на тъмно закрепва някак телефона. Снима роу. Ползва конвертори. Аз нямам нерви за това с телефона."

Хвана ме срам, направо [smilie8]

По темата - колкото могат да снимат джипег фотоапаратите, толкова могат и телефоните, с разликата че ако се гледат само на телефон снимките, телефонните са по-добри от гледна точка на вътрешна обработка(хдр и т.н.).
За по смислено снимане, което ще се гледа на екран или печат - роу-а си е задължителен и при камери и при телефони, а на телефона отнема 2мин целия процес в повечето случаи. За справка, последната снимка в темата за телефонни снимки я обработих 2 пъти, за общо 5мин на телефона(това включва и чистенето на корички от сополи по носа). Последните години ползвам компютър само за да претакам инфото към външен хард от телефона.
Важни са размера на сензора и лещата. Другото е задапаратво устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-22 11:04

Pixel 7 и 7 Pro

Какво мислите по въпроса?

гледах едно две ревюта. Нещо ми се губи идеята защо се занимават с телефони. Уникалните функции са приложения, които с подобаващ хак вероятно биха работили на всеки модерен телефон. Инновациите във фотографията са неща, които Самсунг предлагат от поне 2-3 години а епъл сигурно от 5……. Защо въобще правят телефони? Излагат се. А защо не си оправят обновяванията на андроид, та всеки телефон, да има поне 5 години обновявания за сигурност……..



Публикацията е редактирана (07-10-22 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-22 12:43

^ Знаеш, че те НЕ правят телефони. Правят им ги други. По принцип идеята за собствен телефон е именно като поле за тестване на Андроид и системни решения около него, и за популяризиране на екосистемата. За такива цели (първоначално) големи обеми/бройки не са били цел.

Обаче, като народът вземе та ги хареса и ги купува като пословичния 'топъл хляб' - какво да правят, да ги спрат ли? Още едно 'перце' в приходната страна на счетоводството, защо не? [smilie6]



Публикацията е редактирана (07-10-22 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   07-10-22 16:30

"...гледах едно две ревюта. Нещо ми се губи идеята защо се занимават с телефони. Уникалните функции са приложения, които с подобаващ хак вероятно биха работили на всеки модерен телефон. Инновациите във фотографията са неща, които Самсунг предлагат от поне 2-3 години а епъл сигурно от 5……. Защо въобще правят телефони? Излагат се. А защо не си оправят обновяванията на андроид, та всеки телефон, да има поне 5 години обновявания за сигурност…….."

Горното не мисля да го коментирам.

А сега да си припомним това:

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s22-ultra-vs-google-pixel-6-pro/


Аааа щях да забравя и това:

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB/12GB RAM - 1350 Euro

Google Pixel 6 Pro - 256GB/12GB RAM - 855 Euro

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   07-10-22 17:39

Бобин, забравяш, че самсунга ще го ъпдейтват вечно, най-иновативния телефон е, и от компанията плащат сметките за газ на Киро. Спора е излишен, но който го кефи да плаща отгоре за "вечни" ъпдейти, при положение че телефона хардуерно рядко оцелява повече от 2-3 години при 80% от потребителите, нека плаща. Маркетинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-22 19:49

Ми не знам какво гледаш ама моя телефон, който купих от магазина без отстъпки и с редовна БГ гаранция, е с 512GB и беше по-евтин от 1350 евро. 256Г ми не става - просто не стига мястото.... 1ТБ много пари му искат. А махнаха SD картите което е мега селски номер.

А ако пробваш S22u ще ти се реве после какво дръвце си ръпнал

но всъщност думата е защо не си седнат на гъза да си оправят андроида вместо да правят менте телефони.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33  34 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »