Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фотоизложба в Киев
Автор: asahi   
Дата:   16-08-22 23:09

Накратко:
"AZOVSTAL" / photo exhibition
Author of photos - soldier and photographer of the Azov Regiment
Dmytro Kozatsky / call sign "Orest" /

Art space of the House of Cinema, Saksaganskoho 6, Kyiv
May 26 - June 26, 2022

Видео за тези, които не могат да отидат.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: asahi   
Дата:   16-08-22 23:18

И линк към фотоафиш.ком.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: hotsnail   
Дата:   16-08-22 23:41

Бъркаш в задника на всички недоволни десни, който благославят Тръмп и Путин.....не щото нещо им харесва, а просто защото мразят света и живота......

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: mihalo   
Дата:   17-08-22 03:02

Толкова много ми се искаше подобно нещо да не е възможно в съвременния ни свят! Уви!

Инстинктите ни са причината... мога да обясня поне до някъде, но на никой няма да му е интересна логиката на Йохан Хьойзинха - Homo ludens (Изследване на игровия елемент на културата)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: GenaDP   
Дата:   17-08-22 04:30

Толкова много ми се искаше подобно нещо да не е възможно в съвременния ни свят!

За кое "подобно нещо" иде реч? Войната? Може би това е единствената война на планетата от много време насам? Или другите не ни касаят, щото са далеч, и за тях никой не реве денонощно по медиите?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: Ctudio5   
Дата:   17-08-22 07:53

Може би изложбата следва да се казва Пушечно месо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: asahi   
Дата:   17-08-22 08:50

Сигурно може да се направи такава изложба, но не с тези снимки. Има един журналист Владимир Золкин. Той не е фотограф, но прави интервюта с хора, които могат да получат тази квалификация пушечно месо. Ако темата те интересува знаеш как да го намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: wlad   
Дата:   17-08-22 22:18

И аз мога да направя подобна изложба!
На плажуващи украински "войни".
Имам от тази година от Австрия, Германия, Швейцария, Лихтенщайн, Италия - пълководци на всякаква възраст.
Тук по нашето море бяха батальони - на Златни пясъци и Албена са общо колкото при обсадата на Сталинград!
Верно по бански, ама все украински войни!
И руски имаше, но трудно ги различавам, за мен са еднакви!
Ако бяха седнали на водка, мисля всичко щеше да приключи далеч по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: kiten   
Дата:   17-08-22 22:48

https://prikachi.net/image/LYFgBp



Публикацията е редактирана (17-08-22 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: mihalo   
Дата:   18-08-22 02:09

Автор: GenaDP
Дата: 17-08-22 04:30

Толкова много ми се искаше подобно нещо да не е възможно в съвременния ни свят!

За кое "подобно нещо" иде реч? Войната? Може би това е единствената война на планетата от много време насам? Или другите не ни касаят, щото са далеч, и за тях никой не реве денонощно по медиите?


Прав си напълно със забележката! Можех да помисля малко повече как да го напиша.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: nyamago   
Дата:   18-08-22 02:53

@mihalo - Хьойзинха и "Хомо Луденс": веднага след излизането на тая му книга такава игра е паднала, че и до днес светът не може да се оправи. Сега гледаме продължението на същата игра, по всички телевизии и в горната изложба. [smilie2]
- - - - -

А пропо: Батето беше написал доста добра статия под същото заглавие, като главен редактор на сп. Българско Фото (и такъв беше) - по повод на някакво световно, европейско или олимпиада и фотографските възможности в такова събитие... С което затворихме кръга: нали сме ФОТО форум ;)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: mihalo   
Дата:   18-08-22 03:37

Нещо се дублира поста...трия го.



Публикацията е редактирана (18-08-22 03:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: mihalo   
Дата:   18-08-22 03:40

Автор: nyamago
Дата: 18-08-22 02:53

@mihalo - Хьойзинха и "Хомо Луденс": веднага след излизането на тая му книга такава игра е паднала, че и до днес светът не може да се оправи. Сега гледаме продължението на същата игра, по всички телевизии и в горната изложба. [smilie2]
- - - - -

А пропо: Батето беше написал доста добра статия под същото заглавие, като главен редактор на сп. Българско Фото (и такъв беше) - по повод на някакво световно, европейско или олимпиада и фотографските възможности в такова събитие... С което затворихме кръга: нали сме ФОТО форум ;)
[beer]





Съжалявам, но не се ориентирах добре в поста ти! Знаеш неща, които аз не знам. Може ли по-подробно?



Публикацията е редактирана (18-08-22 03:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: nyamago   
Дата:   18-08-22 14:01

^ В основния ми пост: въпросната книга е издадена 1938 година (мислех, че знаеш). Скоро след това започва Втората Световна Война. Останалото съм го казал.

- - -

В допълнението (не мисля, че някого интересува, но да си кажа) - за пръв път срещнах латинското съчетание 'хомо луденс' във въпросната статия, преди да знам за Хьойзинха и едноименната книга. Четях Българско Фото и, да - Главният Редактор (силно спорна личност) сам си пишеше статиите и беше читав журналист.

[beer]



Публикацията е редактирана (18-08-22 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   18-08-22 14:59

Всъщност, ВСВ започва на 17.07.1936, с началото на гражданската война в Испания, минава през многобройни странни и срамни решения на великите сили, допуснали например това (първообраза на референдума в Крим)


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-08/1660823128_untitled.jpg



И, както виждате, колелото на историята отново се върти и само Пхххх знае до кога ще се върти.[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: mihalo   
Дата:   19-08-22 03:37

Автор: nyamago
Дата: 18-08-22 14:01

^ В основния ми пост: въпросната книга е издадена 1938 година (мислех, че знаеш). Скоро след това започва Втората Световна Война. Останалото съм го казал.

- - -


Сега разбирам какво имаш предвид. Обаче не мисля, че ако тази "идея" се беше появила, години, век преди 1938ма щеше да е неподходяща и неадекватна. Да, гениалните прозрения ги има, и те зависят само от времевата линия около момента на появата си. От там нататък "проблемът" е доколко неудобна истина ще се окажат. Идеята "Играещият човек" е толкова гениално прозорлива, че е способна даже да опише собственото си игнориране. Всяко импулсивно действие е хазарт, а хазарта е игра /резултата е непредвидим/. Обаче без авантюристичен подход няма да има нови територии за развитие.

И те така... въпросът си остава - как да играе разумно Homo Ludens.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: mihalo   
Дата:   19-08-22 04:06

Автор: quazimodo
Дата: 18-08-22 14:59


Някои може да възразят, че става въпрос за спирала на историята... ама гледано по оста на въртене си е съвсем същото... демк колело. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: CDman   
Дата:   19-08-22 08:08

Тоя Дмитри може да направи съвместна изложба с коментираната наскоро тук Ан Лейбовиц.

Ще е доста по-интересна. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   19-08-22 08:35

mihalo написа:

> Автор: quazimodo
> Дата: 18-08-22 14:59

>
> Някои може да възразят, че става
> въпрос за спирала на историята...
> ама гледано по оста на въртене си е
> съвсем същото... демк колело. [smilie7]
>

Колелото на историята съм споменал съвсем целенасочено (Лайпциг1933, а според Милен Семков, малко след това :).)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: kasad   
Дата:   19-08-22 12:13

Колко е напредничава съвременната пропаганда и горката фотография е в услуга на това...Както казваше Чудомир "Първата и най-лоша измама е самоизмамата"

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: CDman   
Дата:   19-08-22 12:53

Колелото на историята се върти и ще се върти до окончателната победа на комунизма.

Г. Димитров.

Справка: Уикипедия


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: asahi   
Дата:   19-08-22 12:56

"Някои мислят, че единственото нещо, което им е нужно, за да водят дискусия, е устата." Пак от Чудомир.

Ако другарят Димитров беше икономист щеше да отбележи, че колелото ще се върти докато свършат парите.



Публикацията е редактирана (19-08-22 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: lamerko   
Дата:   19-08-22 13:18

По-добре да не се споменава националният предател "другарят Димитров"...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: nyamago   
Дата:   19-08-22 14:27

asahi написа:

> Ако другарят Димитров беше икономист щеше да отбележи, че
> колелото ще се върти докато свършат парите.

Парите? Другарите, чиято религия другарят Димитров е изповядвал, учат, че парите са атрибут на изгнили стари общества и ще отпаднат в светлото бъдеще, което трябваше да дойде при споменатата 'пълна победа'.[smilie8]

А те май са били прави и 'светлото бъдеще' вече се задава? Както гледам с безкасовите, безналични, безконтактни и... безпарични тенденции, скоро в Матрицата няма да се споменават 'пари' - какво беше това?[smilie2]

И тоя май е бил прав:
"Всичко, казано от философи, поето - ще се сбъдне!"
- - - - -

И честит Петък, че далече стигна оф-топика!
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба в Киев
Автор: asahi   
Дата:   19-08-22 16:10

Парите са материални или виртуални средства, ползвани за възмездаване на стоки и услуги. Дали ще са хартиени, метални или безналични не променя смисъла им. Безналичните, обаче, са свързани с банкови системи и тежко ти, ако те изключат от тях.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »