Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony a7iv прегряване?
Автор: Ignati.jordanov   
Дата:   23-06-22 19:16

Здравейте! Искам да сменя цялостно системата и да мина на Sony. Основно се занимавам с Видео и снимам музикални видеоклипове и частни събития. Харесах много, като възможности Sony a7iv, но чета много разнопосочни мнения отностно прегряването при видео в различни условия и от различни краища на света и разбира се от тук идват и моите притеснения, дали машината ще работи адекватно на директна слъчева светлина и заснемане на ивент. Моля, за вашето съдействие ако знаете нещо по темата, както и може да ми препоръчате нещо.
Поздрави![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-22 19:28

https://www.dpreview.com/videos/5805014353/panasonic-gh6-video-sample-gallery

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: georgioiv   
Дата:   23-06-22 20:51

не мога да кажа нищо за Сони А7-4, аз снимам с А7-3, а видеото си го снимам обикновено с 6400. Часове на топло, директна светлина - абсолютно никакъв проблем. Само батерията му е слаба, но аз го слагам в кейдж за да си гледам монитор и на кейджа слагам и пауърбанк..

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Yog   
Дата:   24-06-22 00:15

Купи си външен рекордер. Така камерата няма да извършва едни от най-натоварващите калкулации и със сигурност няма да прегрява дори в 4к@60. Вече дали искаш и обичаш външен рекордер, дали тия, дето са наистина добри не са и скъпички - това са отделни въпроси, но би трябвало ти да знаеш отговорите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Ignati.jordanov   
Дата:   24-06-22 02:29

Yog написа:

> Купи си външен рекордер. Така
> камерата няма да извършва едни от
> най-натоварващите калкулации и
> със сигурност няма да прегрява
> дори в 4к@60. Вече дали искаш и
> обичаш външен рекордер, дали тия,
> дето са наистина добри не са и
> скъпички - това са отделни въпроси,
> но би трябвало ти да знаеш
> отговорите [smilie3]

Реално не ми пречи. Тук идва въпросът, колко точно абсурдно е да дадеш 5/6к за машина, за която трябва да купиш още торба неща за да работи адекватно при положение, че ако разполагаш с подобен бюджет просто ще вземеш още по-висок клас, който до колко знам няма такива драми. И тъй като изпитвам съмнения, че Сони след всичките си постижения в тази посока са направили "това" разпитвам за хора, които вече имат този или около този клас хибридни апарати и да споделят своят опит. Без значение дали е а6600 или а7с.
Благодаря, че се включвате!



Публикацията е редактирана (24-06-22 02:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: vinse   
Дата:   24-06-22 07:37

Имам А7iv, но не я ползвам толкова много за видео. Откакто е лято чат-пат снимам видео на слънце за по около 20мин и не съм имал проблеми, но това е кратко време.

По принцип на доста места (хора които са имали проблеми с прегряването) споменават, че държането на екрана в отворено положение (не прибран в камерата) значително увеличава и дори е премахнал прегряването.
Но щом снимаш предимно видео, защо не помислиш за А7Siii, там мисля че не се съобщава за прегряване.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Божидар58   
Дата:   24-06-22 09:07

Чета коментарите за този модел на Сони и се чудя, как с тази толкова скъпа машина ще снимаш една сватба с продължителност над 10 часа? Като гледам май без допълнителни неща това е просто невъзможно. Най-малкото трябва да имаш 10 резервни батерии....и да се молиш на Господ да не прегрее в най-неподходящия момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Synthy   
Дата:   24-06-22 09:13

След като е САМО за видео.. защо се гледат фотоапарати? Един покет синема 4К/6К дали пък няма да е по-удачен в този случай?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: ruil4o   
Дата:   24-06-22 10:01

Защото с покет синемата ще се скапеш да фокусираш ръчно продължително време. Сонито има много добър автофокус. Бих предложил а7с, или ако не държиш на ФФ, а6400, а6600 - по-евтини модели и обективи.



Публикацията е редактирана (24-06-22 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-06-22 17:28

а7 4 почти няма проблеми с прегряването.
Тока се решава с една външна банка + фаст чарджинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: GenaDP   
Дата:   25-06-22 01:43

Основно се занимавам с Видео и снимам музикални видеоклипове и частни събития. Харесах много като възможности Sony a7iv

Щом ще се снима видео, защо трябва да е с фотокамера?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Ignati.jordanov   
Дата:   25-06-22 02:15

Защото за да получиш изображение с подобно качество и куп други глезотиики или трябва да е безогледален или трябва да е кино камера. Този модел специално е хибрит и се справя и с двете повече от прекрасно. За обективите е повече от ясно, че са 75% от нещата.Но с кино камера да снимаш сватба първо е изключително скъпа техника и второ няма кой да ти плати труда. Работил съм и с видеокамера не малко години, но това си е репортажно снимане. В него няма красота.
В случая въпросът ми беше дали някой има този модел за да сподели лични впечатления, тъй като мненията са крайно разнопосочни. Видях, че ruil4o спомена за а7c. Него също гледах като по-бюджетен. Предпочитам фф заради условия с ниска осветеност, но като гледам не е невъзможно и кропче да е стига да няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: radikyokushin   
Дата:   25-06-22 07:49

Пич, взимай Сонито и се кефи.
Не слушай професорите тук.
Имам изснимани стотици часове видео с А7 моделите на Сони. Във всякакви условия - студ, дъжд, жега, прах, мръсотия... - никаква драма.
Слуховете за "тяхната смърт" са силно преувеличени. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Ignati.jordanov   
Дата:   27-06-22 14:01

И аз това искам. Само и да съм що годе сигурен и в модела, който взимам. Питам за а7iv, защото като възможности е точно това, което ми трябва, но явно няма да е той и ще се наложи да се направи компромис. Вчера в един от Сони центровете също споменаха, че не е да не са чували за подобен проблем с прегряване, което искрено ме натъжи. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-22 14:24

не снимам видео а за снимки a7r3 и a7C са ми по-присърце.

Вижте в групата във фейсбук. Предполагам много хора са пробвали и работят с тая камера.

Sony E mount група

Така се казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: sebaidin_evala   
Дата:   27-06-22 16:44

GenaDP Вероятно да провери колко ще се забавиш преди да се отбележиш в темата.



Публикацията е редактирана (27-06-22 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: fotovas   
Дата:   28-06-22 18:10

...както и може да ми препоръчате нещо . След като ще се снима видео--S1-S2-S3-според джоба



Публикацията е редактирана (28-06-22 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-06-22 19:59

Странни хора има. Написа Ви се, че за някои неща си трябва АФ.

С АФ имаме Сони, Канон, Никон и Фуджи.


Панасоник и черната магия нямат работещ АФ. Да за други цели не упоменати в оригиналния пост......


Освен това човека пита за впечатления за конкретен модел и то за много конкретно поведение. Явно се е запознал с опциите.



Публикацията е редактирана (28-06-22 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-22 06:34

Няма прегряване, както вече казаха може да се дръпне екранчето като краен случай.
Иначе за картинката като пост-обработка и по-лесно видео има други апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Eye_Contact   
Дата:   29-06-22 15:30

Към Автора на темата, какви клипове ще снимаш какво качество търсиш , ако снимаш клипове за 200 лв и 1 грам трева на някой Люлински рапър ще и свърши работа . Ако искаш да снимаш за планета там отиваш и си наемаш кино камери . Аз снимам с А7III тройката само ведбъж ми е прегрявала в супер жега след близо 40 мин нон стоп снимане . $ката не ми е прегрявала никога . Спокойно с 3-4 батерии правиш 4-6 часа 4К запис .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: Yozi   
Дата:   05-09-22 23:13

От опит казвам: снимах сватба с него. 12 часа на обяд, 35 градуса жега, ритуал вземане на булка, хоро на слънце, 50fps: изгасна.. прегря... Минах на сянка, включи се след 2-3 мин и снимах на 25fрs до края на ритуала. Дисплея беше отворен, с външен рекордер, но си прегря. Въпроса е да стоиш далеч от слънцето. Мисля си да си взема за догодина да го покривам с бяла кърпа при такава ситуация. Имах бекъп видео оператор със Сони А7М3 и той се измъчи и апарата му пареше, но не се стигна до спиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: georgioiv   
Дата:   06-09-22 10:16

лек офтопик - с какви обективи снимате сватби с тия апарати... ? Аз имам едно 6400 оставено само за видео с китовия на А7-3 28-70, който за снимки за чеп не става, но за видео ми върши работа, когато не трябва да се заигравам с дефокуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7iv прегряване?
Автор: nevermess   
Дата:   06-09-22 16:35

Мой приятел, който снима сватби, крътщенета и т.н. скоро добави Сони A7 IV към техниката си каза, че проблема с прегряването е силно преувеличен в интернет. Поне при неговото ползване не е прегрявал нито веднъж.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »