Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony MXF grade?
Автор: themqn   
Дата:   23-06-22 16:50

Здравейте.
Имам камкордер Sony PMW 150 и наскоро разбрах,че има опция да записва 1080 50i UDF - HD422 CBR,50 Mbps, MPEG-2 mode в .mxf формат. Някой от вас има ли опит с този формат? Интересно ми е дали реално е по-ок от стандартния full HD 1080, който е 35 Мбпс. За грейдинг питам.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Sony MXF grade?
Автор: lamerko   
Дата:   23-06-22 18:20

За какво ти е 1080@50i? Не е ли е по-добре да си снимаш на 25p и да нямаш ядове после?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony MXF grade?
Автор: themqn   
Дата:   23-06-22 19:06

Работя за телевизии, стандартът там е interlace

Отговори на това съобщение
 Re: Sony MXF grade?
Автор: lamerko   
Дата:   23-06-22 23:10

[smilie18] А, кофти :)

Това го намразих преди 20-на години с miniDV камерките - по него време си нямах идея от тези стандарти и как се обработват. Неприязънта ме държи и досега [smilie18]

Иначе за битрейта - до колкото разбирам, основната разлика е, че при 50Mbps има 422 на пробите, спрямо 420 при 35Mbps. Това поне на теория ти дава по-голяма цветна резолюция и съответно би имало значение при грейдването. Също така драмите с interlaced при 420 май са повече, но може и да греша. Променливия битрейт едва ли е фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony MXF grade?
Автор: Yog   
Дата:   24-06-22 00:07

Само да кажа, че ползвам най-големите новинарски агенции - Ройтерс, АП, АФП и файловете, които свалям от професионалния фийд са 1080p. Не знам да има такова нещо "стандартът да е interlaced".

Отговори на това съобщение
 Re: Sony MXF grade?
Автор: radikyokushin   
Дата:   25-06-22 07:40

Yog написа:


> Не знам да има такова нещо
> "стандартът да е interlaced".

Има, има...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony MXF grade?
Автор: themqn   
Дата:   28-06-22 15:32

Това е изискването на инжинерите от телевизията. Плюс това кадрите, които сваляш,Yog, не знам дали са записани от ТВ рекордер или са свален от интернет. Давам пример с някои от изискванията на БТВ https://web.static.btv.bg/alternative_ads_media/Tech_Standards_EN.pdf

и нова https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1565962463_technical_requirements_all_channels_hd.pdf

думата progressive не фигурира.



Публикацията е редактирана (28-06-22 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony MXF grade?
Автор: Yog   
Дата:   29-06-22 01:41

Фийда, който ползвам е по интернет. Но е същият, който ползват бТВ и НОВА, като специално ги питах за това, защото ми стана интересно. Т.е. и те свалят от големите агенции 1080р. Но това, което си написал, не изключва това което казвам. В крайна сметка е възможно аз да не знам, а те да си имат различни изисквания към снимания за тях материал, спрямо това, което им подават големите агенции и върху което едва ли имат влияние.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »