Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: staniliev   
Дата:   08-06-22 23:56

Здравейте колеги,
Днес разбрах, че 10 годишната ми агония с Пан сервиз, като официален сервиз на фотоапарати Canon е приключила. Новия сервиз за ремонт на фотоапарати е ВюПойнт в София ( ViewPoint )
След толкова проблеми, които съм имал с тях се надявам най - накрая новият сервиз да извършва поне някакви ремонтни дейности, а не да са поредните спедитори към Италия и напоследък Румъния ( Cris е човекът в Румъния, Букурещ. Ако на някой му трябват координати, мога да ги споделя )
Успех на всички и дано на никой да не му се налага да използва сервизни услуги.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: lamerko   
Дата:   09-06-22 00:14

Сертифицирана [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: Yog   
Дата:   09-06-22 04:36

Аз всъщност нямам против да пратят техниката в чужбина, ако това означава по-висока експертност.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: quazimodo   
Дата:   09-06-22 06:24

Yog написа:

> Аз всъщност нямам против да пратят
> техниката в чужбина, ако това
> означава по-висока експертност.

Това обикновено означава, че тукашния "оторизиран/сертифициран сервиз" разполага само с комплект часовникарски отвертки [smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. Ламерко, последното "сертифициране" е било през 2017-та[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: Yog   
Дата:   09-06-22 07:28

Така да е. По-добре да пратят на място, където реално да ремонтират. Аз нямам против те да се само посредници. Със сигурност е по-добре, отколкото да се упражняват сами или аз да трябва да търся къде в чужбина са сервизите и да се опитвам да пращам нещата сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: quazimodo   
Дата:   09-06-22 08:10

Yog написа:

> Така да е. По-добре да пратят на
> място, където реално да
> ремонтират. Аз нямам против те да
> се само посредници. Със сигурност
> е по-добре, отколкото да се
> упражняват сами или аз да трябва
> да търся къде в чужбина са
> сервизите и да се опитвам да
> пращам нещата сам.

Когато си прав... си прав![smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: vladod   
Дата:   09-06-22 14:16

Въпреки многократните ми опити, не мога да си обясня, как велика фирма като Канон България не можа /или, по точно НЕ ПОЖЕЛА/ да намери в цяла България един човек, който сравнително успешно за замести ЗЕНТЕКС [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: lamerko   
Дата:   09-06-22 14:54

Fuji са при Бушона, така че... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: Hsathv   
Дата:   09-06-22 15:09

За да кажеш, че една фирма е велика, тя трябва да има и перфектна гаранционна и следгаранционна подръжка. Канон не са такива. Поддръжката и сервизите им са отвратителни. И това не е само с фотоапаратите. Просто се циганят и не плащат. Отделно резервни части за по-старa техника нямат на склад.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: asahi   
Дата:   09-06-22 15:46

Сервизите в България са частни фирми, сключили договор със сервизната организация на голямата фирма. Много често голямата фирма няма собствена сервизна организация и сключва договор за обслужване на техните продукти с някоя голяма сервизна верига. Заслугите са разпределени по веригата.

Историята на Зентекс е по-различна. Той е получил квалификацията и опита си в чужбина и тук е дошъл "готов". Така че ако някой ще търси друг като него трябва да го внася отвън.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: Hsathv   
Дата:   10-06-22 18:36

Не е това проблема. Зентекс лека му пръст не е единствен. Още повече пък ремонт на апарати. Проблема е, че никой не иска да сключва договори с производителите, защото последните се циганят и не плащат. Едно, че цените които предлагат са смешни, другото е че бавят парите с месеци и понякога отказват плащане за свършена услуга. Затова им се връзват само допотопни чападжии, ако изобщо им се върже някой. Скоро сменях спусъка на един апарат. За да стигнеш до него целия апарат разглобяваш. После сглобяваш. 3-4 часа отиде. И дават 10 лева. Що не си е.....?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: asahi   
Дата:   10-06-22 20:40

Кой ти каза, че производителите плащат? Няма такова нещо. Сервизната дейност е самоиздържащ се бизнес. Търговецът (не производителят) е длъжен да осигури гаранционна поддръжка. Или създава собствена сервизна организация, или наема вече създадена. Най-често второто. А производителят кой е, къде е може никога да не разбереш.

Малко е объркващо спрямо картинката, която ни рисува рекламата, но и тя няма много общо с горкия производител.

Още едно объркващо обстоятелство - представителството на фирмата и вносителят най-често са съвсем различни фирми. Сътрудничат си, но всеки сам си носи отговорностите.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-22 23:04

Извод - За бога, братя, не си купувайте Канон [smilie18] [smilie18] [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: asahi   
Дата:   11-06-22 13:09

Само Сони [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-22 13:40

asahi написа:

> Само Сони [cool]

Ти го каза [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов официален сервиз на фотоапарати Canon
Автор: asahi   
Дата:   11-06-22 14:42

С подхлъзваща ирония.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »