Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   27-02-22 10:51

Киро, камерата е на ниво 300$, замазване в ъглите и умрелия Сток.

Горе съм качил снимки от Find X5 Pro, малко по-добре с изключение на Теле камерата която е отчайваща.

Ново ревю на Oppo Find X5 Pro



Публикацията е редактирана (27-02-22 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-22 01:11

Сега гледах ревюто. Основаната вади меки ъгли. Ама дори така е доста добра. Вероятно това е цената на изчистения дизайн. За да оправят ъглите им е трябвало още 1-2мм. Сега явно са сплескали оптиката и са запазили големия сензор. Ако видиш как омеква си е точно окръжност. Възможно е конкретния обектив да е леко дефектен и да има разлики между бройките.

Нощните снимки са странно впечатляващи. Нямат хубав детайл отворени на 200%. Ама като ги сложа на 3К екран от ръб до ръб и изглеждат супер. Особено нощните все едно са правени с доста добра камера. Явно няма да стават за обработка. Ама за да ги пуснеш направо на телевизора са го направили.

Двете телефото камери ми харесаха

Ревюто не показва АФ на широката, сравнения на роу форматите и 108мп режим на основната.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: KrastevK   
Дата:   28-02-22 06:10

Дайте нещо за Айфоните ,защо за тях абсолютно нищо?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-22 09:42

KrastevK написа:
> Дайте нещо за Айфоните ,защо за тях
> абсолютно нищо?

Обикновено есента си пишем за тях. Тогава са новостите там. Ама няма техни потребители да споделят впечатления.

До колкото разбирам, са много добри. Ако сте си харесал от последните няма да съжалявате за снимки и видео. Ама не очаквайте и чудеса, все пак е телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   28-02-22 15:39

Xperia 1 Mark IV рендери





Публикацията е редактирана (28-02-22 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   28-02-22 16:27

^ Не очаквам нещо повече от инкрементални 'подобрения'. А за радикален глобален преход от фотоапарати към телефони (за сериозна фотография) са нужни революционни нововъведения. Къде ги? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-22 17:21

nyamago написа:
> ^ Не очаквам нещо повече от
> инкрементални 'подобрения'. А за
> радикален глобален преход от
> фотоапарати към телефони (за
> сериозна фотография) са нужни
> революционни нововъведения. Къде
> ги? [smilie11]

Май последните 2-3 години стигнахме технологично плато. Самсунг дори не си сменят топ сензора от 3 години. Оппо и Шаоми май дават леко задна спрямо ултра моделите си от предните 2 години. Сони в ултра модела нищо кой знае какво не направиха - сложиха 1" сензор (който не е 1", само така му казваме) и го подрязаха до размер за телефон, щото оптиката за такъв сензор не влиза в телефон. айФона тая година подобриха предимно софтуера, догодина щели малко да качат и пикселите - ама в общи линии тъпчат и те на едно място.

Явно пазара си остава

- за ентусиасти искащи хубави снимки - камерка - А7С е брутално добра и малка.
- за професионалисти по-големи камери като - Z9, A1, R5, R3
- за всички останали телефонче и за 600-700 лева получаваш 80% от това което и за 2500. Вече надолу под 500 предполагам е трагедия.

Аз не бих взимал и китайски щуротии - на спекове и тестове са добре В реалността познатите ми с китайски телефони от типа на шаоми и хуавей си мечтаят да им свърши договора, за да вземат А52 или подобен евтин Самсунг.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   28-02-22 18:36

Ми не съм баш съгласен. Последните 2 години поне, т.нар. от тебе флагмани, Сони, гнусмас, айфон, жужъл... Сите карат с едни и същи сензори от преди 4 поколения телефони, които от моя опит с едните, искат поне почистване на мухъла, от залежаване в склада и пак не стават за нищо.
Тези, които ползват нови сензори, са именно китайците. Все пак трябва лицевото разпознаване, ползвано от армията да работи, а с недоклатени, 6 годишни сензори, е трудно.
Тъпото, е че основната разлика между "флагман" и телефон за 600лв се превърна автофокуса на баш широките камери и то след уникалния ми ноут 10 про за 900лв с 5 задни камери, с роу и макро от ултрашироката и с големия 108мп основен. След тоя телефон, дето бързо бързо го спряха от продажба, изведнъж всички, които имат такава(или опит за такава камера) уш камера, с роу и макро станаха 2000+лв и направо ми мирише на картелно споразумение. Ако знаех как ще си го набия със сони, асус и моторолата, щях някак си да превъзмогна недъзите на кривия екран и да чакам обещания ъпдейт до андро 12 на тригодишния телефон...
Киро няма да разбере какво говоря, ама аз да си кажа...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-22 18:49

Stykloplast тая година всички смислени китайци дават заден ход. Слагат 50мп вместо 108МП. Слагат 1/1.5 сензори вместо 1/1.3 и 1/1.1. Само Моторола ще се изреже с 200МП. Ще видим дали ще сттава за нещо. Ако не си забелязал 100% от китайските телефони ползват камери от Сони Самсунг. Камери, щото се продава цялото модулче в повечето случаи.....

Тия дивотии как Самсунг и епъл не могат да правят камери и телефони... добре ще им кажа. Ще си вържат черна лентичка.

Иначе си прав за цените. АФ в широките явно го припознаха, като лукс, който да отличава скъпите телефони....а вероятно струва малко повече от нормалната широка....ама как инак да те изпързалят за 2000+ (вече всъщност говорим 2500+ дори за Оппо и Шаоми - щото инфлация)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   28-02-22 19:02

Ми що гнусмас и сони не ползват най-яките си сензори. Радвам се, че поне за уш-то си съгласен, но съм силно натъжен от факта. 108мп с 1.3 матрицата - човече това беше най-доброто, което съм ползвал от 2019 насам в телефон. Не бих дал 2к+ лв за компромис, който си мисли че с няколко софтуерни екстри, като роу формата, другия ташак, може да изкара нещо повече. Чак не ми се вярва че роу формата също е екстра само за флагмани. Пълен аПсурТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: uri64   
Дата:   28-02-22 19:13


> тая година всички смислени
> китайци дават заден ход.

Чакай да видиш следващата какво ще е след като сегашните безумия се отразят напълно в икономиката...ако има икономика де....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-22 19:40

Самсунг сложиха пресни разработки в S22-ките т.е. 50мп сензорче на S22 и S22+ - ISOCELL GN5 - 1/1.56", 50mp. Vivo iQOO 9 Pro взеха същия сензор. Това им е най-новото.

ISOCELL HM3 е основния на S22 ultra. Не знам дали нещо са подобрили освен нововъведените меки ъгли......HM3 е еволюция на HM1 от S20 ultra.

ISOCELL HP1 е 200МП сензор от преди година, дето още никой не е сложил в телефон.....ама не знам, дали да го броим за иновация. Една година всички се бият за него и всеки вика - "земи го ти".


...и да mi note 10 e някакъв пропуск на маркетинга. Ама както виждаш китайците се научиха бързо бързо. Новите цени на шаоми гонят 3 бона за подобни телефони (те сега май нямат телефон с 4 що годе читави камери?)



Публикацията е редактирана (28-02-22 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   28-02-22 20:42

Никой няма. Моторола можеха да изкъртят мивките, ама това недоразумение УШто е... Иначе от дългата им камера съм очарован. Селфито ако беше с АФ - ми по-качествен е сензора и от дългата. Проблема е, че автофокуса е руска ракета, видеото е като от перископ на руски танк, стане ли тъмно - всичко трябва на ръчен режим. Малко инженерна мисъл и нямаше да фалират скоро, щото цените им са добри и надали е заради ниски заплати на разработчиците, които явно са събирани от борсата...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: KrastevK   
Дата:   28-02-22 21:20

https://drive.google.com/drive/folders/1CCsMcJAXLWJ9CZpz_29BSiRFsqJUlrlG

Ето малко от айфоня,аз лично съм доволен


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-22 09:38


https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/22/02/honor-magic4-series-ofic/inline/-1200/gsmarena_005.jpg




Honor Magic4 * Magic4 Pro ето поредната реинкарнация на загиващия хуавей.

Подобно на другите китайци най-големия сензор е 50МП 1/1.56". Вероятно подобно на Оппои Шаоми използват Сони, а не Самсунг варианта.

Другите две камери не са кой знае колко различни последните 2-3 години също.



Публикацията е редактирана (01-03-22 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-22 09:48

Рецесия за китайските производители на телефони?

Всички без Honor са загубли пазарни позиции и то в Китай. Прескъпия и недолюбван iPhone е изринал китайските кръжочници. Явно в Китай потребителите мислят с главите си, като ще дават торба с пари, искат и поддръжка...






Публикацията е редактирана (01-03-22 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   01-03-22 13:28

Искам да предупредя четящите темата много да внимават, ако купуват Samsung S22. Няколко познати и приятели се подлъгаха по малкия размер. Сега вече втори от тях го връща, защото положението с батерията било брутално зле. Ако наистина го ползваш като смартфон, ранния следобед умирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   01-03-22 15:44

Е нормално, не са ли прочели характеристиките, колко да държи тази батерия? А е нова, след две години деградация ще изкарва до обед. Но пък хотснейла каза, че имало 18 години поддръжка, най-важното за един потребител, и никой никога не се е оплаквал от батерия на самсунг. Нито се подуваха, нито се сменяха всяка година, нито нищо - здрави като яйца. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   01-03-22 16:53

@vga много си злопаметен, още малко ще кажеш, че са се и запалвали... :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-22 17:01

Крайно време е да вкарват твърдотелните грефени батерии... хем нулев риск за запалване/вксплозия, хем супер/свръх бързо зареждане, а малките размери ще предиставят прилична автономия. Изглежда обаче, че няма никакво желание това да се случва сега - явно доставчиците държат производителите с разни договори. Към момента виждам само някакви половинчати решения на графени външни батерии - просто пълен леш.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-22 20:48

Lamerko сигурно има заровено някъде причина да не ги слагат. Може би са скъпи за производство или не могат да скалират до нужния им обем производство или не могат да ги стабилизират или тежат или са трудни да се направят подходяща форма. Има и вариант световния картел по батерии да се гаври със света. Ама някак пък не ми се вярва да е картел само, все някой щеше да пусне алтернатива макар на по-висока цена. Виж че под всеки вол гледат за теле, дето може малко да отличи телефона им от съседния.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   01-03-22 22:10

@stukloplast това ли е телефона, по който въздишаш и го сънуваш нощем?!

https://buybest.bg/xiaomi-redmi-note-10-pro-128gb-6gb-ram-dual

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   02-03-22 05:47

Не, е те този

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-03-22 12:39

Jerry измъчва S22 Ultra

Нищо ново като гледам. Интересни са червата на писалката



Публикацията е редактирана (02-03-22 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   02-03-22 18:12

Лeгендарните HTC се завръщат с ФЛАГМАН
Фен съм и се надявам че ще успея да скътам 3-4 бона [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »