Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Filter IR Chrome kolarivisio
Автор: bobi88   
Дата:   29-05-22 08:05

Здравейте,
Да ли някой съфорумник има впечатления от филтър IR Chrome Kolarivisio. Ревютата са доста лъскателни към филтър и точно затова се насочих към него. Единственото нещо, което ме спира да го взема е цената. Да ли има някакъв друг вариант за пресъздаване на Kodak AEROCROME ефекта, който ще търся в кадрите си. Някой по рентабилен вариант, разбира се :)
Към момента снимам със Сони а7 преработено за пълен спектър от kolarivision.com и съм доволен от качеството на снимки. като съм ползвал филтри на zomei и hoya 720nm,но ми се иска да разчупя с този доста интересен филтър.
При полуженние, че някой от вас има не обработен или обработен кадър с горе споменатия филтър ще се радвам, ако го сподели.
Предварително благодаря за всеки един от коментарите и споделената информация!

Отговори на това съобщение
 Re: Filter IR Chrome kolarivisio
Автор: asahi   
Дата:   29-05-22 09:37

Като гледам това:


https://www.thephoblographer.com/wp-content/uploads/2013/01/Screen-Shot-2013-01-30-at-9.40.48-AM-630


смятам, че с наслагване на два кадъра с и без IR филтър и подходяща обработка можеш да постигнеш Kodak AEROCROME ефекта.


Отговори на това съобщение
 Re: Filter IR Chrome kolarivisio
Автор: mihalo   
Дата:   30-05-22 04:15

Не съм този, който би ти правил забележки за правописа... и аз пиша "неграмотно", но по един друг начин.

Все пак се разбира какво питаш, но си е потресаващо преживяване приятелю! [smilie5]

Добре, твърде е сложно обяснението как работи Kodak AEROCHROME, и е по-друго съотнесено с конверсията на дигиталка. /Хукнал си начи бос из гората :)/ [smilie7]

Както и да е, решението на твоя проблем минава през софтуерен "swap colors"... не е нужен фотошоп непременно, даже irfanview го може. Така да се каже... само на една ръка и час, час и половина четене :)

Също, можеш да потърсиш стари теми тук, във фотофорума, нямат точно отговора, но би ти помогнало сам да опознаеш спецификата.

Стискам ти палци! [smile]



Публикацията е редактирана (30-05-22 04:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Filter IR Chrome kolarivisio
Автор: bobi88   
Дата:   02-06-22 05:52

Благодаря! Забележките също са на място.
Ще опитам и ще кача обработените кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Filter IR Chrome kolarivisio
Автор: mihalo   
Дата:   03-06-22 01:37

ОК, ще се радвам ако мога да съм полезен с нещо. [smile]

Всъщност имаш много и интересни различни възможности с добра, full spectrum конвертирана камера, като твоята. Вероятно не я имаш отдавна и още се чудиш... е, има доста и добра информация в сайта на https://www.lifepixel.com/ Те са по-добри от Коларивижън и си струва ровенето там.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »