Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  43  44  45 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-23 22:18

Джери разглобява S23 Ultra

Интересно е колко голям е модула с камерите и колко много се движи основната за стабилизация.

Иначе на S23 ultra са оправили до накъде батерията да може да се смени от простосмъртен. (бая кабели минават над нея.....)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-23 22:38

Xiaomi 13 Pro - 1 цол камера в бакалията до Вас.

Шаоми са пуснали ново телефонче с 1 цол сензор, който ще се продава и извън Китай. Вероятно ще дойде и при операторите ни, което с договор значи и поносима цена.

1" в РОУ вероятно ще е голям кеф. Разбира се, трябва да дадеш съгласие чичко Кси да слуша как пъшкате с любимия човек или декламирате размислите на китайския лидер пред Вашите близки и приятели.

Интересно ми е, дали този е от телефоните, дето щяха да получават 4 години обновявания....или онова бяха само два модела, продавани за около седмица на пазара за животни в Ухан края на 2019.


тонове картинки с гигантския сензор от София

Нали живот и здраве преди 2230 ще приемем еврото, та Xiaomi 13 Pro започва от €1300, което е 100 лева под S23 Ultra. ама ултрата идва с 4 камери, но пък няма гигантски 1"

ПП Някой може ли да ми обясни, защо Сони не могат, да си заврат собствения сензор в експерия телефоните?



Публикацията е редактирана (26-02-23 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   27-02-23 09:21

@hotsnail
Е как да не са - Sony Xperia Pro-I, nyamago вече писа за тоя смартфон, не следиш внимателно темата [smile]
Разликата между 1'' и 1/1.3'' въобще не е толкова голяма. Особенно в смартфоните с тая мижава оптика пред сенсора. Все пак ако трябва да избирам между двата - S23 или Mi 13 Pro бих заложил на Самсунга. Поддръжка, софтуер корееца е по-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-23 14:17

Sony just packed a 1” stacked CMOS sensor into the Xperia Pro-I, but there’s a catch

Има кроп и пак става нещо като Самсунга т.е. 1/1.3 или 1/1.4, ама не е 50МП или 200МП и няма шукариите на новите сензори т.е. staggered HDR и HDR видео и подобни неща.

Много ме привлича с някои неща тоя телефон. Много добре е измислен. Проблема е камерата му, която разочарова поне по спецификации и примерите които съм виждал. Иначе ме впечатли с mmWavе 5g-то което позволява стриймване на 4К, HDMI in/out, втория дисплей (ама защо не е интегриран в телефона - Xiaomi го направиха????

яма да си купя експерия то е ясно де. Ще карам с куцото галакси и туй то. Па евентуално айФон 15 или 16 про макс ултра гига.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   27-02-23 21:11

Сони, дори да имат технологията да направят истински камерафон, има обективни причини да не го направят. Затова правят телефони-"втори екран" за апаратите си, с безсмислено сложно меню за камерата и тъпия "дедикейтет" шътър бутон, от който само телефона мърда при снимане, ако случайно е успял да фокусира точно.
Кире, за епъл - надявам се да ходиш с хюмнетка, като истински люлински селянин, щото големите им модели тежат яко и не знам как хората говорят с тях повече от 3мин, без да са културисти.
А вече почва сериозно да ме нерви практиката на повечето производители, по-малките модели от флагманските им серии, "орязването" да се изразява в липсата на АФ на ултрашироката камера.
Обмислям гнусмас ултрата, ама е баси туча. Ако нормалния с23 беше със хубава уш камера и батерия, вече щях да го разнасям насам натам, ама не - за тея пари, асуса го отнася като български циганин шинкансен, докато гепи болтовете на релсите.



Публикацията е редактирана (27-02-23 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   27-02-23 21:29

Точно с iPhone имаш реално избор какъв размер да избереш и не е задължително да е големия. По всичко друго Pro и Pro Max са идентични освен тегло и размер на екрана. С което май никой друг производител не може да се похвали. Конкретно Самсунг точно тук се дънят.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   27-02-23 21:45

Да бе, ама трябва още година да мине, да минат на юсб ц... И не само това.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-23 00:29

И чаоми и епъл и дори на Сони с големия сензор им се свиди перископа……а Самсунг са орязали перископа до дребен сензор ама пък 10х……240мм….


ПП всъщност е странно. iPhone има само 3 камери, няма писалка, има по-малка батерия...защо е най-тежък?



Публикацията е редактирана (28-02-23 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   28-02-23 03:16

> " iPhone има само 3 камери, няма писалка, има по-малка батерия...защо е най-тежък?.."

Защото е от желязо - буквално, както описах в първите впечатления (май в грешната тема). Корпусът е стоманен, на другите към пластмасата най-много да има една метална рамчица от лека алуминиева сплав. И понеже дизайнът им е заоблен (не само ъглите, но и всички ръбове) това още повече олекотява (и отслабва) конструкцията. Айфоните са се върнали към по-ръбатия профил от ранните модели и тая пълна рамка, като е желязна, си тежи. ДОбави към това и грамадните 'очи' (яки предпазни стъкла на камерите)... всичко е от по-здрави материали и по-масивно.

Отначало и мен ме сепна тая тежест (Сонито е перце в сравнение), но бързо се свиква и го намирам за плюс. както го сравних воня пост - усещаш в ръката приятен хлад на метал, като оръжие [smilie25]



Публикацията е редактирана (28-02-23 03:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-23 08:30

откъс от филма Alien крашва пиксел телефони

Странно е, но явно машинките имат някакъв бъг, дето позволява произволно клипче, да ги прецака.

Има линк към клипа в статията…….

ПП Корекция - някои телефони. Не "телефоните"



Публикацията е редактирана (28-02-23 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Penman   
Дата:   28-02-23 17:20

Моят Pixel 6 не крашва, така че обобщенията са неверни!

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   28-02-23 17:46

Преди време имаше случай и със снимка, която крашва телефони, особено гнусмаси, ако се сложи за тапет.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-23 00:32

Да и тук май е подобно. Някакъв много странен цвят се получава и ....

Интересно е, че и в статията пише, че не е на всички телефони.... може би има общо с някоя настройка на екрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: wlad   
Дата:   02-03-23 20:05

Хора, виждам, че сте много навътре в смарт технологиите, нещо, в което аз не съм изобщо.
Бихте ли ми помогнали в избор на гимбал за телефон. За пръв път се сблъсквам с такова нещо и изобщо не знам какво да гледам. Трябва ми просто за да правя по-нормални видеа с него, без да ми се замъти погледа от тресене на картината.
И така:
Мисля да взема едно от тези:
ZHIYUN SMOOTH Q3 или DJI OSMO MOBILE 4
Не са последни модели, но са на прилични цени и още ги има тук-там по магазините.
И двата не поддържат директно телефона, на който ще се ползват - моторола edge, т.е. ще трябва с някое от техните апликации, или в краен случай с Filmic Pro, който пали и двата модела.

ZHIYUN работи с нещо си ZY Cami, само като видях колко и къде може да бърка в телефона и директно ми е ясно, че нищо скрито няма да остане.

DJI е с Mimo, което пък директно е изхвърлено от google play за проблеми със сигурността и в момента на практика безплатна апликация за него няма.

Какво да правя, другари [smilie5]

Някак повече ме влече DJI заради името, заради батерията, заради захващането на телефона, заради изработката.

Дали да се хвърлям на него и да ползвам платения Filmic Pro или изобщо да не ползвам никакво, а само с контролите от гимбала?
Има ли някакво друго приложение, което да я задейства тази пущина?

Моля, ако сте се сблъсквали с подобни устройства, помагайте, че детето пак иска да го играя оператор, пък съм дърт вече и ръцете треперят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: mmjm   
Дата:   02-03-23 21:22

Аз също не съм в час и ако решиш можеш да пренебрегнеш мнението ми. Имам ZHIYUN SMOOTH Q3 и съм доволен. За DJI четох, че не се разбират много с андроид телефоните (не знам дали е така) и в крайна сметка взех ZHIYUN и съм доволен. Когато използвам гимбъла за видео използвам StaCam пак на ZHIYUN има повече контроли за видео от Zy Camy.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   03-03-23 07:30

Ако просто искаш стабилност повечето гимбали ще свършат работа, при положение че сложиш на тях само смартфона
А с последните една две генерации iPhone дори няма нужда и от гимбал, толкова е добра самата стабилизация в смартфона - хардуерна и софтуерна. Просто ти трябва удобен начин да държиш телефона с някакъв стик. Става и само с ръце. Чувам на Самсунг последната генерация S23 стабилизацията вече приближава тази на iPhone.

Ако искаш да вървиш със смартфона и да имаш стабилна картинa / видео, дори гимбал не върши работа, защото той не може да компенсира движението нагоре / надолу, което се получава от човешкото ходене. Трябва си специално ходене и тренировки - т.нар. ninja walk. [smile]

Ако искаш на телефона да сложиш някаква клетка (добълнително тегло), ND филтри или допълнителни конверторни лещи, тогава си трябва по-голям и стабилен гимбал, тия от рода на OSMO няма да свършат работа. Примерно ZHIYUN SMOOTH 5, 5S и нагоре, М2, М3 и т.н.

FilmicPro е вече платен абонамент на година при това доста скъп, не си струва. За Android препоръчвам MCPro24FPS а за iPhone Cinema P3 (19лв) приложенията. Последната е много добра и е истински кеф да се снима и работи с нея. С MCPro24FPS за Android нямам опит но гледам много хора които се занимават по-сериозно със снимане на видео със смартфон я препоръчват. Това са програми които дават допълнителен ръчен контрол на важни настройки при снимане на видео, т.е. по-скоро са за разбирачи, които искат да извлекат максимално добро качество на видеото. Android има и програма/приложение за RAW video но то е само за доста ограничена група видео маниаци, далеч не за всеки.

Тези програми които идват с гимбалите са повечето доста куци и просто не трябва да се използват. Да няма да може да настройваш някои неща от гимбала и най-вече да пускаш и спираш записа, което си е удобство, но няма особен проблем да настройваш и правиш всичко от самия смартфон. Все едно има неща които не може да управляваш през гимбала.

П.П. Ако искаш да правиш tracking на човек или нещо с гимбал и смартфон докато снимаш видео, тогава няма как - трябва да се използва специалното приложение което идва с гимбала. Само то е интегрирано с гимбала и го може този tracking.



Публикацията е редактирана (03-03-23 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: wlad   
Дата:   03-03-23 09:39

Проблемът е, че този телефон няма никаква стабилизация, нито хардуерна, нито софтуерна и видеата са зверски подскачащи. Близо до негледаеми образно казано. Затова мисля за помощно устройство [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-23 13:09

> "Ако искаш да вървиш със смартфона и да имаш стабилна картинa / видео, дори гимбал не върши работа,
> защото той не може да компенсира движението нагоре / надолу, което се получава от човешкото ходене..."

Нямаше ли, доколкото помня, гимбали с тримерна компенсация (че и повече степени на свобода, май), които биха изгладили и ходенето?

А софтуерно със сигурност може - бях се зарибил по action камерки (GAS синдром) от типа на ГоПро и алтернативите му. Изгледах сравнения и тестове онлайн и един от тестовете за стабилизация винаги е с ходене, някои модели се справят по-добре от други.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   03-03-23 13:24

@wlad - Щом няма стабилизация, само гимбал

@nyamago
Нямаше ли, доколкото помня, гимбали с тримерна компенсация (че и повече степени на свобода, май), които биха изгладили и ходенето?

Няма. Някой от производителите на гимбали беше направил едни специални ръкохватки с нещо като амортизатори/пружини, които уж даваха компесация по третата ос, но това не просъществува дълго.

Решението е както казах малко тренировки да вървиш като нинджа и да изгледиш това движение нагоре надолу. Постижимо е. Останалото ще свърши стабилизацията в пост.

Пропуснах да отбележа че MCPro24FPS приложението няма пробна версия, трябва да се бръкнеш директно да го купиш за да разбереш дали ти върши работа


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-23 13:34

Едно евтино решение срещу подскачането при ходене е скейтборд. Само не знам гимбала дали има компенсация срещу падане през глава и пребиване [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-23 13:56

И понеже още трудно приемам, че гимбалите не го могат вертикалното, реших да попитам. Хем тръбя навсякъде, че изкуствения интелект е повече изкуствен отколкото интелект, все по-често се допитвам. Ето какво каза:

Most modern phone gimbals are designed to compensate for vertical shake from walking, but some are more effective than others.
Some popular phone gimbals that are known for their ability to stabilize vertical shake include:

DJI Osmo Mobile 4
Zhiyun Smooth 4
Moza Mini-S
FeiyuTech Vimble 2S

All of these gimbals use advanced stabilization technology, such as 3-axis stabilization, to compensate for vertical shake and provide smooth footage.
However, it's worth noting that the effectiveness of the stabilization can also depend on how the gimbal is calibrated and how steady the user's hand movements are.]


Иди ги разбери [smilie8]

(Не се опитвам да споря, просто смътно помня, че някой го можеше - даже двама души, но не са ми под ръка в момента да ги питам кои модели ползваха).



Публикацията е редактирана (03-03-23 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   03-03-23 16:46

AI = A little intelligence [smile] Останалото е hype т.е. раздувки [smile]
За радост все още е по-добре да се допитваме до нашата собствената интелигентност. Виж как са решили проблема със стабилизацията по остта нагоре / надолу в камерата на DJI и веднага ще ти стане ясно, защо никой от гимбалите не го може.

DJI Ronin 4D


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: wlad   
Дата:   04-03-23 13:46

Днес взех DJI и засега надминава очакванията ми.
Мислех, че тези гимбали са играчки малко повече от селфи пръчка /каквато също никога не съм имал/, обаче е страшен кеф да се снима с това нещо. Стабилизира доста повече, отколкото мислех. Утре ще правя по-обстойно видео и ще видим как ще е.
Много благодаря за помощта!

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: mmjm   
Дата:   04-03-23 14:50

Честито и със здраве и кеф да го използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   04-03-23 21:49

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  43  44  45 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »