Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  42  43  44 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-23 10:35

stef аз видео на телефона снимах веднъж, като си купих S20 Ultra преди около 3 години, за да видя, че работи тая функция....айфон сигурно е по-добре. Нали сложиха някакво роу видео или нещо подобно (предполагам някакъв лог запис е). Колко има смисъл с телефонен сензор? Малките дронове са с подобен сензор и да става за клипчета. Играя си с един китайски боклук(мини 3 про) и излиза нещо, колкото да не е без нищо. Ако искаш гадни прецакани цветове е супер. За по-добро поне м43 сензор.

С A7C си правя разговорите по зум. Няма телефон, който да и стъпи на малкия пръст още дори за такова просто приложение. Признавам, че колеги ползващи айфон се разпознават на стрийма и са светлинни години пред тези ползващи камерите на лаптоп. Според мен толкова е добро видеото на айфон. Купи си най-евтиния Канон или Сони безогледална ако имаш каквито и да е видео мераци.

Перископа го ползвам на да кажем 30% от снимките. Други 30% са с телефото камерата. айФоня 10х камера няма и не знам за какво да го обсъждам.

Всъщност за мен персонално S23 Ultra изглежда доста привлекателен заради (1) процесора, (2) цената. Това е. Основната камера с по-остри ъгли също ме привлича. Това е от гледна точка на собственик на европейската S22U и често ползващ камерата на телефона. В Европа е много добра офертата.



Публикацията е редактирана (13-02-23 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-23 21:23

S23 Ultra ревю снимано с S23 Ultra

Дори на голям 4К телевизор изглеждаше прилично.

Ама Самсунг ползват телефоните си за снимане на представянията си още от S20 Ultra.

Явно видеото е достатъчно добро за някои професионални задачи.

За любителски неща не знам дали лма Log или RAW. Може би, да си видя менюто на телефона....

ПП на s22u не намирам log запис, 10 или 12 бита цвят. Има про видео. Има контроли за експозиция и има контроли за цветове, които липсват про правене на снимки.



Публикацията е редактирана (13-02-23 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: guciguci   
Дата:   13-02-23 23:55

Имам го само от няколко дни. За сега забележки нямам. Единствено снимките ми се виждат пресатурурани,сравнявайки ги със стария ми Galaxy Note 20 Ultra. Предполагам,че с някой ъпдейт на софтуера и това ще коригират. Сега всяка снимка след заснемане трябва малко да и намаля сатурацията. И това се забелязва най-вече на лица на хора и много ярки цветове на дрехи. И на черния цвят.



Публикацията е редактирана (13-02-23 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   15-02-23 09:26

@hotsnail
Говорим си само за камери в смартфони. Имам си достатъчно добра техника за фото и видео, нямам намерение да я сменям със смартфон. И съм сигурен така е за повечето тук. Смартфоните са: как беше - най-добрата камера е тази която е с теб.

И в този смисъл дори и iPhone да е примерно (малко) по-добър от останалите по отношение на видеото това не означава че останалите не стават. Разбира се че стават и огромната част от хората едва ли ще ще им направят някакво впечатление разликите. Но ние (не)обикновените, занимаващи се с фото или видео винаги искаме повече от техниката [smile]

Сенсора е малък но вече не чак толкова малък за да получиш едно доста добро качество на картинката за видео. Ако погледнеш страницата на Wikipedia за размера на сенсорите ще видиш че 1/1.3'' е малко по-малък от supper 16mm филм, а 1'' си е вече supper 16mm филм. На supper 16mm филм са снимани не малко сериозни игрални филми и този формат и камери бяха недостъпни за обикновените простосмъртни. Разликата между 1/1.3'' и m43 при слаба осветеност е около 1 стоп в полза на последния. Динамичния диапазон при смартфоните също никак не е зле особено като добавиш разни трикове които компаниите използват за увеличаване му. В предишните постове пуснах сравнения на iPhone (смартфон) с хибридна камера от нисък клас и дори м43 Cinema Camera. В някои случаи разлика трудно може да се забележи. Така че погледнато от днешната камбанария ни изглежда малък но погледнат от вчерашната си e много добре, даже екстра за видео, реално даже спрямо днешните хибридни камери с големи сенсори е съвсем добре.

Сенсора е спънат от лошата оптика, което е неизбежен недостатък при такива изисквания за размери и тегло. Но за мен последните 3-5 години има огромен напредък в камерите и видеото специално. Качеството е такова, че с кеф използвам смартфон когато няма друго под ръка. Да не говорим за уникалния форм фактор и мобилност (винаги в джоба), лекотата на използване, стабилизация и т.н. За толкова малки размери, такова качество на картината и такива възможности са направо супер !

Log профилите и останалите екстри които дават ръчен контрол на баланса на бялото, затвора и исото идват с допълнителни приложения които се купуват от магазина. Като Filmic Pro (Legacy) за Android. Малко хора ги ползват защото си искат доста знания и опит, но за тези които искат да извлекат максимума откъм качество на картинката и да снимат подобно на начина по който снимат с профи камера са незаменими.

Цената: Смартфона за мен е най-необходимата и използвана вещ/устройство в живота ми. Galaxy серията на Samsung определено не е от евтините, но да кажем в момента с отстъпки от операторите и производителя идва средно около 600лв под iPhone. Ако приемем че един смартфон се ползва да кажем 4 години, ако разделим тези 600лв се получава 600/4/12 = 12.5 лева на месец. Въпроса е дали тези 12.5 лева повече са пречка пред това да имаш смартфон който наистина ти харесва или по-евтин такъв, който не е това което искаш [smile] . Сега ако Самсунга ти харесва повече няма проблем, но искам да кажа че като се замисли човек, цената не е чак толкова голяма спирачка за повечето.

За RAW видео на смартфон в следващия пост, че този стана много дълъг пак
[smile]



Публикацията е редактирана (15-02-23 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-23 16:55

Да де ама епъл точно това пуснаха повече формати за видео, които най-вероятно в техния софтуер редактираш. Те правят един от най-добрите мисля - Final Cut?

Самсунг няма тоя контрол във видео така като го гледам менюто на моя. Писах - има експозиция и някакви примитивни контроли за цвета. Толкова.

Чудих се, за какви предимства във видео толкова се говори.



Че не са ужасни цветовете на телефоните.....хем е така. Хем разликата с А7С е толкова голяма, че ... но да съгласен съм - 1/1.3 е явно не лош размер за доста цели. Ама за повече любителска заигравка. Те и по-малките сензори на сравнително светло се справят прекрасно


А телефон си вземи който ти харесва. Ако iPhone ти допада няма какво да сравняваш с галакси. Хубав е със 100% сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: guciguci   
Дата:   16-02-23 18:13

Спешен въпрос към някой,който има Samsung Galaxy S23 Ultra. На моят му липсва Portrait Vdeo mode. Трябва да е в "Още" ,но го няма. Предложения?


https://i.postimg.cc/dqPtH4RT/Screenshot-20230216-180912-Camera.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-23 18:27

Вероятно е в списъка думички долу. Така е на моя S22 ултра. Там около “нощно”, “видео нощно”.

Ако го махнеш от лентата долу, ще се появи сред иконките.

Аз в списъка долу съм си оставил само портрет, sснимка и видео. Всичко друго ми е на “още”



Публикацията е редактирана (16-02-23 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: guciguci   
Дата:   16-02-23 18:31

Не е. Започвам да се притеснявам



Публикацията е редактирана (16-02-23 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-23 19:10

Пробвай да местиш лентата долу наляво надясно. При мен “портрет” някак съм го сложил в ляво от “снимка”.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: guciguci   
Дата:   16-02-23 19:30

Знам как да работя с менюто. Портрет го имам,но то е за снимка. За видео нямам

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: guciguci   
Дата:   16-02-23 19:33

Администратор в Андроид форума сега ми каза,че Вертикално видео било именно това. Оффф,баси простотията

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-23 20:39

И на английски ли е сбъркано? Щото картинката гледам е като на портретния режим за снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   16-02-23 21:55

На английски ми звучи да си е баш правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-23 08:56

S23 ultra видео ревю от GSMArena

Новия процесор явно е доста голяма стъпка напред. Те го сравняват със снапа от преди година. Пък в България сме си на екзиноси....


ПП пробите е тъмни телефото камери на тъмно от ръка са доста странна идея. Блендата на 10х е ф/4.9 - с това и хубав фул фрейм от ръка не може да направи нощна снимка лесно. Главната е около ф/1.7 а широката е ф/2.2 и това е горе до,у поносимо….



Публикацията е редактирана (17-02-23 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: guciguci   
Дата:   17-02-23 14:35

Не е с Екзинос. С Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen 2 е

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-23 15:00

Имах предвид за преди година или две. Екзиносите са много по-бавни т.е. По-голям е келепира от новите машинки. По-бърз процесор по-малко батерия харчи и това е допълнителнo.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-23 16:54

DxOMark класира камерата на Galaxy S23 Ultra едва на 10-а позиция [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-23 16:56

Местата преди 10-то са резервирани за платени съобщения.

Никога Самсунг или iPhone не са припарвали до предни позиции в тая класация. За разлика от тестовете на СЛР (където странно, но Канон никога не беше първи) за телефоните дори няма дори подобия на обективни критерии. Гледахме 20 снимки и решихме е методологията.

Не казвам че камерата на Самсунг е хубава. А че класацията е обективно малоумна.


ПП така като загледах явно шаоми, виво (двата бранда с амбиции във фотографията и 1" сензори), Лайка и Шарп (двата бранда изкарали първия 1" сензор, който доста хора харесаха) са забравили да платят месечната вноска в DxO. Неочаквано Хонор и Хуйвей (тия мислих че са затворили) са взели челните места...Явно Епъл и гугъл са дали по некой лев за реклама и са сложени на почетни места.....



Публикацията е редактирана (19-02-23 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-23 20:33

новото сгъваемо Oppo е с културна 1/1.56” основна камера. Широката обаче е без АФ и не е с най-добрия сензор.

Цената не разбирам колко е. На холандския амазон е 2800 лева, което е бая. В ОК обаче е под 2 хиляди….. това си е прилично



Публикацията е редактирана (19-02-23 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   20-02-23 09:07

Добро ревю сравнение с iPhone 14 Pro Max и Pixel 7 Pro
https://www.youtube.com/watch?v=mPvLl1M27fo


Само да отбележа, че по отношение на видеото и тоя класира iPhone на първо място [smile] Но Samsung 23 Ultra печели като цяло. С което съм съгласен. iPhone има още едно предимство което Samsung S23/S22 серията нямат. При Samsung ако искаш най-доброто откъм камери - само големия размер, при IPhone 14/13 Pro версията е в два размера и камерите им са идентични.

И при iPhone и при Самсунг тазгодишните версии не се различават особенно от миналогодишните. Включително и камерите. Особено при Самсунг. Подобрили са по-скоро софтуера. Сенсора е същия размер, това с мегапикселите е ала бала. И въобще мерките и теглилките за камерите са доста субективни, с това съм съгласен.

Реално подобрението откъм камери последните години е:
- Увеличаване размера на сенсора на основната камера до 1/1.3'' и 1''
- Малко подобряване на оптиката, което е видимо с увеличаване размера на лещите и издутината отзад


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-23 09:47

Да лещите са оправили от Самсунг. Миналата година ъглите си се виждаше, че са меки още на първите примери. Ама по ревютата никой не ги гледа тия неща....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-23 10:01

Вчера вечерта дойдоде OneUI 5.1 на моя S22u. Като гледам повечето софтуерни екстри ги има ако на някой му е интересно

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   21-02-23 11:10

Случайно попаднах на това
One UI 5.1 complaints stack up with bugs and battery life concerns for older devices


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-23 13:01

Писаха и в арената. Трябва да си ресетнеш клавиатурата....нещо явно при ъпгрейда се пеецаква. Нулираш настройките и се оправяло.

А също ъпдейта ресетвал настройките за пазене на батерията т.е. за ниска консумация. Трябва пак да ги пуснеш ако си ги искаш.

Това явно е на някои апарати на други е ок. Аз си ресетнах клавиатурата за всеки случай.

gsm arena

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-23 00:33

Vivo X90 Pro ревю. Стават все по-добри Виво. Не се внасят в България, но ей го де е Румъния и Гърция.

ПП новия фърм на Самсдунг малко ме шашна. Консумацията спадна видимо с OneUI 5.1. В момента е на 42%, а го зареждам до 85% и днес съм го ползвал малко над средното. А обикновено е около 25-30% по-това време на деня.



Публикацията е редактирана (22-02-23 02:12)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  42  43  44 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »