Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Консултация
Автор: LDimitrov   
Дата:   18-05-22 18:08

Здравейте. Търся някой в София, който да погледне един Канон 5д марк 4, който имам интерес да купя, но няма да съм сигурен в състоянието на камерата. В еконт на Орлов мост. След няколко дни. 2200лв На 130к кадъра. Струва ми се изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация
Автор: lamerko   
Дата:   18-05-22 18:28

На тия 5д-та сработванията на затвора обикновено нямат особено значение - има голяма вероятност да е бил използван интезивно за видео, а там няма брояч. Други трябва да са критериите - дано си намериш някой, който наистина ще го огледа добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация
Автор: Satsan   
Дата:   18-05-22 19:34

Обърни се с тази молба към колегата Рафи .
Той, ако не да те посъветва, поне ще ти каже КОЙ е по тази техника специалист (Канон).
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация
Автор: mitpis   
Дата:   18-05-22 19:52

На мен също ми се вижда ок за тази сума. Ако аз го взимах бих си донесъл таблет или лаптоп и карта памет, бих снимал един кадър на затворена бленда,за да видя как е сензора, дали е чист и наред, по този начин ще разбера също дали фокусира коректно фотоапарата, а при качването на таблета дали му работят портовете за пренос. Пробвай и на live view. Това се сещам за сега.



Публикацията е редактирана (18-05-22 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация
Автор: fotorafi   
Дата:   19-05-22 11:25

Лично аз нямам техник, който ще даде компетентна консултация за този DSLR Canon. За всички филмови имам
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация
Автор: dream_catcher   
Дата:   20-05-22 12:57

Само да уточня, че не е вярно че 130хил. кадъра не са от значение. Смяната на затвор струва 800лв. на този модел и то ако го има изобщо като част. Също така снимането на видео освен ако не е заснемане на лазерно шоу, НЕ оказва особено влияние на качествата на сензора. Това е мит останал от времето на CCD сензорите, които се нагряваха много повече и не бяха проектирани за видео.

Проверете дали работят двата слота за памет, също така проверете при 1/8000 дали има някакви хоризонтални затъмнявания по кадъра (това са първите признаци за предстояща смяна). Всичко останало е въпрос на късмет и се съмнявам да съществува човек или сервиз, който да поеме ангажимент в тази посока.

Ако мога да помогна с нещо на автора на темата или друг човек, който няма желание да се губи в митове и маркетинг трикове при закупуване на фототехника, можете да ме намерите през следния линк: https://linktr.ee/BourbonStreetPhotogear


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »