Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  33  34  35 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vth41   
Дата:   07-10-22 21:17

Хм, като чета параметрите, на които hotsnail обръща внимание..., колко маловажни са за мен. Добре, че производителите обръщат внимание и на такива като мен.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-22 22:02

Сега четох, че Гугъл удвояват производството на пискелите. Та който иска, лесно ще се обзаведе.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kvakioh   
Дата:   08-10-22 16:08

И двата 7 изглеждат супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   10-10-22 09:33

Ако проявявате интерес, вече могат да се поръчват от официалния магазин на Google на Amazon.de с доставка до България за 20 кинта.

Но за промоцията на 7 Pro с часовник без пари трябва адрес в Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-22 09:52

Утре и в сряда има разпродажба в Амазон.де. Та не поръчвайте днес. Утре може да има 5-10% надолу оферти.

От няколко месеца доставят пиксели до България. Аз за малката 6-ца гледах евентуално за майка ми. За 800 лева изглежда не зле. Другия вариант който ми допада е оня еко телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   10-10-22 10:28

Аз доста се каних на 6a, но говорих с един от мтел-а и много сложно изглежда да се активира еSim-a, понеже и двете ми карти се водят на фирмата, в която работя. Малко тъпо да си купя малък телефон и да влача още един. И се разкандърдисах.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   10-10-22 11:38

@ipolit

eSim-a се инсталира по-бързо и лесно, отколкото да си смениш сим картата от единия на другия телефон.
Дават ти едно картонче с QR код и ПИН. Сканираш през една точка от менюто на телефона, въвеждаш пина и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-22 11:49

Няма ядове на Самсунг да сложиш два есим. Както казва бобин по-лесно е от механична карта. Предполагам 6а е сходно. Само не знам дали поддържа 2 номера

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   10-10-22 12:41

Трябвало бастунът от А1, който отговаря за фирмата да го генерира и да ми го активира. А той не оказва никога съдействие. Особено откакто спряхме стотина карти преди 3-4 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   12-10-22 19:50

@ipolit
Вашият човек във фирмата трябва да има достъп до бизнес портала и сам да може да си активира карти, както и много други неща. Нещо ви клатят, само не знам А1 или някой вътрешен във фирмата (отговарям за същите неща във фирмата и затова съм наясно).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   13-10-22 09:00

Благодаря, bobin.
Ще погледна портала дали позволява активация на еSIM. Тя една колежка се занимава и знае само как да асоциира карта с номер. А бастуна, когото визирам е един от А1.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   13-10-22 11:14

В крайна сметка си поръчах Oneplus Nord 2T от намаленията на Amazon.de за 309 евро, което е доста приятна цена. Пикселчето по- ми беше на сърцето, ама 200 кинта разлика не са за пренебрегване.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   13-10-22 21:45

Pixel 7 pro е номер 1 камера в DXOMark.
Защо изобщо се занимават с телефони тия от Гугъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-22 19:46

Бобине това единствено показва, че да си платили за реклама в тоя сайт.....като видиш отгоре на фото форум реклама на синтеза, що не решаваш, че са номер едно магазин задминал B&H? Същото е. Още повече като последните 7-8 години DxO рекламират отчайващо зле направени китайци.....

А за да си сигурен, че Гугъл се управлява от хора преживели поне една лоботомия виж следната новина:


2 седмици след закриването на Stadia Google обяви намервние да пусне цяла нова серия лаптопи за cloud gaming


Няма подобна олигофрения. Ще пускат нови лаптопи (при положение, че до сега нямат успешен лаптоп а серия провали) с които ще предлагат услугите на NVIDIA и Microsoft........стрсхотна идея. Невероятна компания. Сбирщина малоумници.....

а само преди месец признаха, че досегашните им лаптопи са провал и разпуснаха екипа


Да не говорим и за фучисия, където бяха пратили инженерите си, които трябваше да оправят Андройд. Е нищо ние още година две ще изкараме със засрана ОС. Май яката фучисия тихо се изпърдя към небитието....



Публикацията е редактирана (14-10-22 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Penman   
Дата:   20-10-22 17:59

Pixel 7 Pro vs Canon EOS R5

https://youtu.be/7-GqBOf2eec


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: VladHD   
Дата:   21-10-22 10:51

Един страничен въпрос.
Къде е Сашо? Не е пускал нищо от край време насам.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-22 22:05

Шефчетата в Гугъл им треперят гащите след като Андроид губи 8% от глобалния пазар на телефони



Публикацията е редактирана (21-10-22 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-22 22:15

Qualcomm, Razer,Logitech, Microsoft залагат на игри върху Андройд и вероятно ще хрупнат голямо дръвце при цена от 800-900 лева за Steamdeck.......


https://assets-prd.ignimgs.com/2021/11/30/vlcsnap-2021-11-30-11h27m32s655-1638314128952.png


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kvakioh   
Дата:   22-10-22 09:26

Ще тествам какво са 200mpix в 12т Pro. Макар че мисля да са приравнени към 6-10 реални...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   22-10-22 09:30

"Шефчетата в Гугъл им треперят гащите след като Андроид губи 8% от глобалния пазар на телефони"

Типичен пример за това как се прави фалшива новина.
Вътре пише Самсунг, ама Киро пише в заглавието Гугъл. :-)
Всъщност, от 6 серия насам Гугъл почнаха да продават значително повече телефони отпреди и точно затова продължават да натискат в тази посока.



Публикацията е редактирана (22-10-22 09:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-22 09:46

бобине .... новината е за Андроид срещу iOS. ДА казват, че скъпия сегмент на Самсунг се свивал. Може би. Като цяло пазара на Самсунг расте ако следим това и расте относително спрямо другите Андроид производители.....но явно расте повече с модели като А52, А53....

Факта сега е, че Андроид от около година и половина губи пазарен дял. За пръв път в САЩ Apple имат повече от 50%. Тенденцията в Европа е подобна макар Андроид да държи малко над 60% все още. В световен план Андроид е около 60% също спад от 75% преди 2 години (спада е над 15% за последните 2 годин. За тази година е 8%)...... А това е проблем за Гугъл защото приходите от реклами на iOS ги делят с Apple. Ако Андроид продължи да затъва Google ще трябва доста хора да съкратят.....


Честно да ти кажа и аз мисля че на следващия ми телефон ще има ябълка. Няма да е заради Самсунг а заради малоумниците в Гугъл. ПРосто Андроида затъва. С всяка нова версия е по-зле. Това е съвсем обективно затъване....



Публикацията е редактирана (22-10-22 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   22-10-22 16:46

Има нещо в разликата между операционна система и екосистема. При всички предимства на (уж) 'отворения' Андроид, явно Апъл са по-успешни в развиването на екосистема?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-22 00:29

еми да. Шаоми и Самсунг въпреки недостатъците на Андроид се опитват нещо да сътворят. Не е лесно явно. Епъл пък предлагат изцяло работеща система с всичко от хардуера, през софтуера до услугите. Гледам познати с епълски устройства, забравят кога са ги купили и нещата им работят. Андроид минат 2-3 години и започват ядовете.... Да не говорим напоследък колко голяма стана разликата в живота на батерията между андроид и apple. То вече е тъжно - apple с много по-малка батерия изкарва доста повече време.....

Да де бъдещето на андроида явно е в модели като А53 т.е. средния клас до към 800 лева. Нагоре все по-малко си струват.

(Не съм им фен на епъл - в другата тема много ме е яд на маркетинга им, че лъжат повече от ромска врачка. Ама факт с телефони и таблети ако не искаш нещо супер на ръба на инновациите се справят добре. Компютрите не са лоши - по-добре сглобени рядко има. А ако искаш нещо иновативно трябва да е windows или по-често Linux)


ППП Точно с тоя подход Steamdeck ме изненада много приятно . Конзола за игри за под 1000 лева, която е с линукс. Въпреки това повечето игри правени за windows работят добре . Според мен тази платформа има голям потенциал. Интересното е, че те си правят цялата екосистема - хардуер, он-лайн платформа за купуване на игри (май е най-голямата), дистрибуция (устройствата им ги поръчваш само on-line. Не са в магазините. А това предполагам прави огромна разлика в печалбите.), правят и игри. Освен платформата за игри в Steamdeck има втъкната и нормална декстоп ОС в която можеш да пуснеш браузър и предполагам в бъдеще фотошоп, кепчър 1 и т.н. Та ако Valve добре си играят картите.....


ППП Една от новините свързани със загубата на пазарен дял е, че Гугъл щели да помагат само на Шаоми, Самсунг и 1+.... това как ще им помогне не знам.....най-вероятно ще загубят и евтиния сегмент като моторола, сони, realme и още един два бранда изоставят мобилните телефони.



Публикацията е редактирана (23-10-22 01:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-22 16:38

Като нищо и моя следващ телефон може да е айФон...

Не мога да повярвам, че изрекох това, винаги съм имал лека алергия към самохвалството на Апъл, затворената им система, в която нищо не можеш да пипнеш и религиозния фанатизъм на феновете им...

Но като се замисля - от години не съм влизал в XDA форумите, загубил съм мазохистичния хъс от ранните Андроид години да root-вам телефони и да хак-вам системата и приложенията... Напоследък по-важно ми е да работи без проблеми и не търся нищо повече. А Апъл-ските устройства работят, мама им стара![smilie2] (И Мак-овете също).

Сони (към които не крия, че не съм безпристрастен) върнаха качеството и иновациите в последните флагмани и са еталон, особено във фото- и видео- възможностите. Заимстването на технологии, функции и потребителски интерфейс от фотоапаратите им в телефоните е голям плюс (за снимащите със Сони апарати). Обаче именно Андроид ги дърпа назад с ограничения и понякога - с нестабилност и бъгове.[smilie2] Пък и докога ли Сони е развиват телефони или ще ги зарежат, както направиха с компютрите и други продуктови категории...

В същото време по качество на образа и технически възможности айФонте са на същото ниво. Понякога - в 'картинката' - дори водят. И просто... работят, мама им стара [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължени
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-22 21:28

Таман ги похвалихме епъл и те пуснаха два нови айпада. Супер ще кажеш. Да ама не.

Малкия айпад има супер нов дизайн. Преместили са камерата на правилното място - това не е телефон и камерата е по-добре да е на широката страна. Нов процесор май има. Има нова готина клавиатура като дизайн с функционални бутони за пръв път.при епъл. Обаче екрана на айПада си е останал с технология от 2012. Да се чудиш от къде намират подобни екрани. За сметка на това с цените в Европа и ОК са размахали яко секирата. Цената на айпада в ОК май ще е 50% нагоре. Кавиатурата защото е нова е над 50% нагоре. “Евтиния” айПад ще работи с писалка, но ще ползва само старата писалка от 2015, която е на lightning порт и са измисли най отвратителния адаптер във вселената, който е още някакви кинти разбира се.

Новия Айпад про има новия процесор M2, който май нищо не носи. За сметка на това ще е доста по-скъп. Разбира се, не са пипнали дизайна и камерата си седи на грешното място. Майкрософт дори им се подиграваха в една реклама за тоя дизайн…….Майкрософт да ти се подиграва за дизайн си е голяма обида. Освен това са прецакали модема да не поддържа GSM и 2G….. вероятно за да няма свързаност извън градовете.



Публикацията е редактирана (23-10-22 21:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  33  34  35 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »