Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: cvetanov95   
Дата:   09-05-22 09:58

Здравейте.
Писах преди ден за питанка относно Китов обектив. Отварям нова тема, за следващите след мен, ако има сходни търсения да ги улесня.

Търся обектив за кропка, който ще се ползва за сватбена фотография (фотосесии - снимките са бонус към видеото, главно съм оператор). Втория сетъп е
helios 58 f2 на sony nex 5n.
Обаче търся обектив който да служи за общите групови снимки. И видях, че ползват 24мм и за портрети.

Питам вас за помощ. 24ката като твърд не е ли по-остър от Тамрона, макар че той е със зуум.
Кой е за предпочитане. Помагайте :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: cvetanov95   
Дата:   09-05-22 11:49

Добре де не разбирам какъв професионалист трябва да си, за да ти помогнат в този форум. Не всички снимат филми или в телевизия, не всички снимат сватби на голямо ниво. Аз съм от провинцията, сигурно ще ме пратите да се образовам..

Аз снимам "селски" сватби спрямо вашето ниво. Има ли нещо лошо в това? Даже искам да подобря качеството. Ето едно видео от преди няколко седмици https://youtu.be/ACW5S0k1q0I

Помогнете, добри хорица :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: kvakioh   
Дата:   09-05-22 12:47

Ако ще се ползва и за видео 24/2.8 stm е в пъти по-добре. Иначе Токина 16-50/2.8 си остава топ за Канон, като изгодна алтернатива на 17-55/2.8, който е скъп и се намира трудно и обикновено бройките са доста амортизирани. Тамронът не си заслужава, ако тялото е 18 мпикс.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: cvetanov95   
Дата:   09-05-22 13:20

Kvakioh
Предимно за снимки ще се ползва. Фактор да избягвам тамрон и топлина, Сигма, също е, че нямам настройки за фокуса на тялото, а то е 12 МП,също са старички на н брой кадри, както спомена. А пък канонския 24 мога да си я купя и нов. + Е лек, 180 гр. - 5-600 гр. На нашенските сватби са от сутринта 9ч до 12 вечерта, с двете тела на врата ... Това също влияе.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: kvakioh   
Дата:   09-05-22 14:10

Е значи няма никакво чудене, 24 stm.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: cvetanov95   
Дата:   09-05-22 15:08

kvakioh

Аз съм малко кьорав и не знам какво да гледам. Ще има ли реална разлика между китовия 18-55 и канонския 24мм, острота, боке ако е от по-близо и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: asahi   
Дата:   09-05-22 15:41

Oт твоите видеа си харесах оркестъра от РД на Василовци. И най-най обективът да сложиш крайният резултат 90% ще зависи от теб. Наблегни на работата със светлината. Тя рисува картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: Yog   
Дата:   09-05-22 16:23

Тези обективи на какви камери ще ги ползваш? Ако са Канон - обективчето 24/2.8 STM е едно от най-хубавите, които съм ползвал на кропка Канон. Автофокусът беше точен с него, независимо дали през визьора или през лайввюто. Докато на Сигма 17-50mm f/2.8 HSM, който е подобен на Тамрона, автофокусът беше точен само през лайввюто. Това може би ще е най-големия риск, ако вземеш Тамрона. Колкото са по-стари камерите, толкова по-голям шанс има да не хващат добър АФ с обективи от други производители. Иначе - зумът си е удобство, както и да го погледнеш. Особено като се има предвид, че 24 на кропка не е особено широко. Вече ако ги адаптираш на други камери, цялото съображение с автофокуса не важи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 24 2.8 STM VS Tamron 17-50 2.8
Автор: kvakioh   
Дата:   09-05-22 21:34

Естествено, че е по-добре 24stm от който и да е 18-55. Всъщност, заради тегло, удобство и предимство за видео си е доста добър обектив. Ползвал съм го заедно с 40/2.8 stm, защото на кроп е близо до фф, някъде 24 стават 37-38мм. Добре си е.
Иначе този Тамрон преди години тук казах, че няма да го описвам колко проблемен е, вече и Сигмата го изказаха вероятно недотам добре, макар че си беше рядкост, в сравнение с Тамроните. Значи топ за изгоден до 500 си остава Токината. Но си е тежък.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »